почистване на гума на пералня Indesit?!

  • 32 496
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 085
здравейте момичета,

имам един нерешим проблем. Гумата на пералнята при родителите ми е почерняла покрая и много неприятно цапа дрехите, когато се вадят от барабана  Sad Става дума за дебелата уплатнителна гума отпред на люка. На мен ми прилича на някакъв тип замърсяване от влагата. С какво ли не сме опитвали да го чистим. Дайте някакъв акъл, с какво да опитам? Смятам да попитам в пон-к и в сервиза, дали неможе да се смени гумата. Притеснявам се само да не би след смяната да не уплатнява хубаво  newsm78

Чакам съвети  Praynig

# 1
  • Мнения: 577
С белина пробва ли?
Скоро забелязах, че гумата е започнала да почернява на места, пуснах пералнята само с един парцал вътре и белина. Изчисти се, сега я бърша със суха кърпа почти след всяко пране.

# 2
  • София
  • Мнения: 30 085
С белина пробва ли?
Скоро забелязах, че гумата е започнала да почернява на места, пуснах пералнята само с един парцал вътре и белина. Изчисти се, сега я бърша със суха кърпа почти след всяко пране.

пробвах с препарат за перални, който съдържа белина, но веднага ще опитам и с белина. Само и само да се оправи това черното съм съгласна да изпробвам всеки едит съвет  Peace

# 3
  • Мнения: X
missence,

Сменяй гуменото уплътнение(маншон)! /лесно е/
Ето описано и онагледено :
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=1&topic=995

newsm78 Какво става? Май има бум на ремонт на перални във форума.  Mr. Green

1.от тук по модела на пералнята определяш "кода" на маншона:
http://www.indesit-spares.co.uk/indesit-washing-machines-c-3655.html

2.от тук можеш да си го поръчаш /закупиш/:
http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_24&sort=2a&page=4

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 09:45 от Анонимен

# 4
  • София
  • Мнения: 30 085
PAV1,

май така ще стане. Ако нищо не помогне, з-то е доста неприятно това цапане.

# 5
  • Мнения: 95
И аз имам същият проблем!Пробвала съм с белина,но не става!Освен да пробвам с дреха и белина ,да се изпере!

# 6
  • София
  • Мнения: 30 085
пробвах, не се получи  Embarassed Сега ще поръчваме нова гума  Rolling Eyes

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само смяна, мухъл не се чисти с нищо.
По код не се купува. Само с твоя в ръкйа, купуваш нов от Мадрид 40, примерно.

# 8
  • Мнения: 11
Можеш да пробваш с Калгон (около 1/3 до 1/2 от опаковката) + Белина + малко прах за пране, всичко това на T 90 с някакви парцали и Без центрофуга.
Доста от налепите се изчистват. Ако не паднат изцяло, повтори процедурата. Това направих по съвет на приятел, който разбира от перални. Алтернативата е сваляне и миене на пароструйка.
Довална съм от ефекта, но опредено това ще трябва да се прави поне веднъж годишно. По новият маншон също могат да започнат да се отлагат такива налепи.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
стига с тази белина, бре.
В пералнята има доста гумени водни връзки и ще ги разсипете.

# 10
  • Мнения: 95
Мисля си да пробвам с Вениш! Shocked

# 11
  • Мнения: 15 379
Мисля си да пробвам с Вениш! Shocked

И как смяташ да пребориш мухъл по гума с Вениш?
Вениш не маха дори елементарни петна от тъкани.

Белина и пералня са две несъвместими неща.

# 12
  • Мнения: 95
Ами явно наистина трябва да се смени гумата,но дали ще се намери подходяща и няма ли да изпуска!Аз в моменат съм сложила Вениш и чакам!Ще споделя после дали има минимален ефект!Иначе преди съм пробвала с белина,но съвсем малко върху гъба и нищо не се махна!во
Мисля си за Саво,но после няма да имам никаква гума сигурно! Mr. GreenИначе със сигурност ще го махне,но ме е страх да пробвам!

# 13
  • София
  • Мнения: 30 085
сподели за Вениш, но ме съмнява да стане  Thinking

# 14
  • Мнения: 95
Никакъв ефект нямаше!Много ме дразни тази мръсотия!Днес като прах и пак ми се нацапа една от дрехите!

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 13:57 от konikonkoni

Общи условия

Активация на акаунт