Висок ТСХ? TSH

  • 43 353
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 698
НК клектите ти са повишени и се повлияват от вливане..евентуално, а имуновенина е най-евтината опция, аз вливах киовиг-което е по-добро,по-изчистено и по-скъпо разбира се,2 вливания са 1050лв. Аз също имам неусовяване на фолиевата 35% и пия увелочено количество неофолик мета.Като гледам хормона май не ти е особен проблем наистина...тая хламидия и уреаплазма са....дано тях ги преборите по-скоро...

# 16
  • София
  • Мнения: 150
Преди една година като си правих хормонални изследвания TSH беше 3.36 като TAT, МАТ и ФТ4 бях в норми вече не помня колко. Моя гинеколог коментира, че TSH не е такъв проблем и се указа прав, защото четири месеца по-късно забременях и износих бременността без проблем. Без да твърдя, че съм много запозната, съм чувала че TSH трябва да е между 1 и 2 само ако има диагностицирана хипофункция на щитовидната жлеза или Хашимото преди забременяването.

# 17
  • Мнения: 95
Да знам,че хламидията и уреяплазмата са ужасни дано по-рано се справим с тях.Ами и на мен ми казаха,че TSH в моя случай не е проблем и все пак ще чакам понеделник да ми го обясни ендокренологът.А за имуновенина-Да няма начин Конова да не ми го предпише(все пак това е любимото и лекарство),но както казах за жалост аз немога да си го позволя,нито пък заем можем да изтеглим защото си имаме два,нито пък има кой да ни помогне ...
А колко струва този имуновенин?12 лв на ампула ли?Май и в България го няма!Ако някой знае нека ми пише
А не е ли интралипидът по-евтиния вариянт(макар,че знам че не е толкова причистен)и него май го няма тук нали?
Хора много съм притеснена за тези неща,знам че въобще още не съм я закарала до там,но също така знам,че Конова ще ми го предпише,а аз пък нямам избор,нямам вариянт да го влея,а незнам дали ще мога да рискувам!
И какво се оказва,че можеш да износиш бременност само ако вливаш!Аз вече така го разбирам или ако имаш пари-ще имаш дете,ако не-НЕ и това много ме притеснява...Сигурна съм,че има и много други момичета,които немогат да си го позволят,но за жалост незнам в такъв случай какво става!!!Какво да мисля като самите лекари си противоречат за тези вливания.Просто попитах и показах изследванита си на Даскалов(Торакс)от Пловдив-попитах го има ли нуда от имуновенин,защото конова ще го назначи,а той каза,че соред него няма нужда,защото имуновенинът нямал доказани резултати,но помагал за самото забременяване и за износването на плода и това е вярно.Знам,че никой неможе да ми помогне в това какво да предприема,но аз пък нямам избор:(

Ако сте видяли някоя тема тук във форума кадето се обсъжда това-посочете ми я и да пишем там,че тук не е много редно

# 18
  • София
  • Мнения: 10 698
ivakali не знам какво да ти кажа....при мен се наложи да вливаме Киовиг,както ти казах вече,а това е най-скъпия вариант и се наложи да намериме пари, не ми се рискува, ние също имаме заеми....стискам ви палци  успех  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 250
ivakali ,аз съм с 3 аборта и чак сега ми откриха завишени НК клетки. Аз няма да рискувам повече и ще изпълня терапията на доц.Конова,което означава вливане.И ние сме с ипотечен кредит,обаче ще се събират пари от сега,няма друг начин.Доста бях притеснена по тоя повод няколко дни,и мъжа ми побърках,но реших да не го мисля повече. Няма начин да няма начин. Ако трябва имот някакъв ще се продава,пак ще се намерят пари.
Много ми е познато това с противоречието между различните лекари,обаче мисля,че тия които отричат напълно вливанията,нищо не им е ясно по въпроса.А нещо като не го разбираш,го отричаш #Cussing outдаже и имунологични изследвания въобще не искаха да ми назначават разни спец доктори.Вярно е,че си има рискове,обаче в моя случай примерно мисля,че нямам и избор.След 3 кюретажа не мога повечеее Tired
Относно интралипида и имуновенина-значи на мен са ми изписани и двете неща да се вливат по различно време. Доколкото знам имуновенина е по-евтиния вариант на киовиг,който е по пречистен. А имуновенина и интралипида са си различни.Ако греша,нека някой ме поправи Simple Smile

# 20
  • Мнения: 95
Нимфичке здравей
Аз също общо имам 3 аборта(единия беше поелание,а другите 2-а спонтанни),но си имам 3 кюретажа общо:(
Да и аз няма да мога повече,дори незн 4-ти път дали ще мога да забременея!!!Я ми кажи моляте мила-ти при Конова ли беше?Предполагам тя ти е назначила вливанията.А твоите NK клетки колко %-та са?Интересното е,че на мен не ми е писала,че са завишени,а е писала"В границите на реф.стойности",а аз до колкото знам на другите момичета им дава максимум да са 12%.Аз не мисля,че това е проблемът ти.Знаеш ли,че в чужбина никой не ги признава тези NK клетки.Аз също си милех,че е заради тях,но се оказа друго!Какви изследвания си направила?Аз направих доста докато разберем проблема и въпреки това макар,че проблемът няма нищо общо с това,тя ще ми назначи и на мен имуновенин-тя се застрахова по този начин,за да е по-сигурно.Колко вливания ти са редписани?И по колко ампули?От каде мислиш да си набавил имуновенин и интралипид?Някой знае ли дали ги има в България?Засипах те с ?-си,но понеже и аз несъм запозната...Ще се радвам да споделиш

# 21
  • София
  • Мнения: 1 250
Всичките изследвания възможни вече съм направила с изключение на спермограма на мъжа ми.При доц.Конова бях,да.Знам,че не ги признават тия вливания,но ще ги направя следващия път-НК клетките ми са 19,23-доста завишени.Твоите щом са в реф граници,не знам какво да те посъветвам-никаква терапия ли не ти е назначена.Вероятно при теб проблема е хламидията и уреаплазмата,но при мен и те са отрицателни.И освен завишени НК клетки и завишено ТСХ,друго за сега не ми е открито.Като начало ми е назначено едно вливане,при положителен тест да изследвам нк клетки и ако са завишени пак,още едно и така докато паднат-не знам точно до кой месец.Все още не знам от къде ще си го набавя,но ще намеря начин.Не съм говорила с гинеколога си по всичките тия въпроси,мислех него да питам от къде да ги набавя.Той работи в екип с доц.Конова.Общо взето мисля да им се доверя този път и да не си правя повече експерименти и предположения.
Късмет при следващия опит  bouquet

Последна редакция: чт, 11 ное 2010, 19:51 от nimfi4ka

# 22
  • Мнения: 95
nimfi4ka аз знам и си пиша с едно момиче,което също е била при Конова,но техния проблем се оказала изцяло в мъжът и(назначили сам там разни хапчета и се е управил-всъщност имал е проблем със спермограмата,SDI test)и въпреки това Конова и на нея и е назначила 3 вливания от 600лв на имуновенин,а нейните NK клетки са били тогава 10%!!!,затова мога да ти кажа,че имуновенинът не е толкова за NK клетките,а за задържането на плода,както и да е така или иначе и на мен ще ми каже да вливам за жалост,но...Сега всъщност много ме притесняват хламидията и уреяплазмата,защото прочетох в една друга тема мн.лоши неща Shockedи ужасно много ме е страх

# 23
  • Мнения: 119
И аз съм с висок TSH, пуснах го на своя глава, защото имам пробле със androstendion-а.И се оказа, че    TSH    5.89 mIU/L    0.27 - 4.20.Сега трябва да посетя добър ендокринолог  Confused Някакви препоръки за Велико Търново или Плевен?

# 24
  • Мнения: 154
Pet_ya , за В. Търново категорично мога да ти кажа че не открих такъв. Сега ходя  в гр. Плевен при Катя Тодорова. Идва веднъж месечно, прегледа става след  предварително  записване в КИРМ. Успех! Hug

# 25
  • Мнения: 119
Pet_ya , за В. Търново категорично мога да ти кажа че не открих такъв. Сега ходя  в гр. Плевен при Катя Тодорова. Идва веднъж месечно, прегледа става след  предварително  записване в КИРМ. Успех! Hug

Знаеш ли на кой точно телефон да звънна?Ако все още има останали часове за мен Sad

# 26
  • Мнения: 154
Пращам на лични Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 10 698
Петя,преди да отидеш на ендокринолог изследвай ТАТ и МАТ,да се види имаш ли Хашимото или само ТСХ е високо, за да се има предвид.

# 28
  • Мнения: 119
Петя,преди да отидеш на ендокринолог изследвай ТАТ и МАТ,да се види имаш ли Хашимото или само ТСХ е високо, за да се има предвид.

И аз така прочетох.Прочетох нещо и за ФТ4 и ФТ3, и тях ли трябва  Confused

# 29
  • София
  • Мнения: 10 698
Петя,преди да отидеш на ендокринолог изследвай ТАТ и МАТ,да се види имаш ли Хашимото или само ТСХ е високо, за да се има предвид.

И аз така прочетох.Прочетох нещо и за ФТ4 и ФТ3, и тях ли трябва  Confused
                                                    и тях

Общи условия

Активация на акаунт