РАЖДАНЕ—МБАЛ Бургас???

  • 826
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Здравейте‚момичета‚днес с колежките ми проведохме разговор‚който силно ме обезпокои.Отворихме тема за корупцията в болниците и по—специално в родилнито отделение към МБАЛ/ОРБ или 1—ва поликлиника/в Бургас.Те споделиха за свои близки и приятелки‚които са раждали там‚че лекари са им искали по около 500 лв за раждане.Влизах в сайта им‚където пишеше‚че не предлагат услуги срещу заплащане‚а се оказва‚че искат опр.суми "за благотворителност" и то преди раждането.Ипреди бях чувала такива неща‚но някак си не го вярвах съвсем‚а и си мислех‚че докато дойде време да раждам нещата ще са различни/а ето‚че това време дойде/Такива неща чух днес‚че не съм много сигурна дали искам да раждам въобще.Моля ви‚който има някаква информация или вече е минал по този път‚пишете ми‚ако не друго поне да се подготвя психически newsm45

# 1
  • Мнения: 69
Здравей Krio.Всички лекари са корумпирани и естествено не им ли дадеш пари няма да ти обърнат внимание.Аз имам дви деца Іот Бургас съмІ не съм плащала нито на лекар нито на акушерка.Но много зависи коя смяна ще е на работа.Не се притеснявай няма да те оставят.Но ако раждаш секцио си приготви 500лв. а ако ще раждаш нормално около250лв.Іако не са си увеличили тарифитеІ.тези цени са ако имаш уговорка с лекар .Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане.Да си имаш едно хубаво и здраво бебе.И да не забравиш да ни се похвалиш като родиш.Успех

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 765
Здравей !
 Първото ми раждане беше отдавна и затова няма нужда да го коментирам .
 Сега за второто влязох без предварителна уговорка .Много мислих предварително и така реших .Веднага след приемането ми една от акушерките ме попита дали имам уговорка , след като казах не , ме прехвърли / поне на мен така ми се стори на нейна колежка / . На свой ред тя също ме попита . И нищо повече . Тъй като спомените ми от първото раждане не са приятни , бях решила ако всичко е наред и ако се отнесът добре с мен да дам някой лев на акушерката и доктора . След като мина самото раждане се обадих на мъжа ми да им даде парите - по 50 лв. на доктора и акушерката . Мисля , че си заслужиха парите , бяха мили и внимателни въпреки , че предварително нищо не споменаха да им дам пари .
 От друга страна смяната която застъпваше след тях ми направи впечатление , че се отнасяха доста грубо към родилките / даже меко казано /.
  Пожелавам ти успешно раждане !  bouquet

# 3
  • Мнения: 123
Много ви благодаря‚момичета‚не зная дали споменах‚че ще раждам чак в края на май/но бях толкова шашната‚само като си помисля какво може да ми се случи‚и по—точно на бебето‚и настръхвам/‚така че имам достатъчно време да мисля и дано да имам късмет.Много хубави неща и на вас  bouquet

# 4
  • Мнения: 69
Не се шашкай предварително имаш още много време докато родиш .Сега се успокой.Пожелавам ти леко бременеене и като дойде месец май да си имаш едно хубаво бебче.  bouquetДано да имаш моя късмет да родиш без проблеми. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 525
ами не искам да те плаша ама положението е направо трагично.аз лично имах уговорка с акушерка и слава богу защото сега нямаше може би да пиша.добре е да се уговориш с някой било то лекар или акушерка.поне моето мнение и поне на още 5 майки е същото.ако искаш подробности пиши ми на лични

# 6
Аз ще раждам през март /безпроблемно надявам се/ и се шашкам много ама понеже все си казвам че много време има дотогава, има кога да решавам и да правя уговорки. Но ме е яд много че трябва евентуално да плащам защото защо съм здравноосигурена тогава по дяволите. И защо си плащам осигуровки всеки месец?!?! newsm78. В края на краищата сигурно ще си платя.
Иначе това /момиченце надявам се/ ми е второ  но първото го родих прези 12 години бързо бързо и без да плащам ..... боже колко отдавна беше.
Иначе моя приятелка роди миналата година и плати 300 лв. 250 на доктора и 50 на акушерката

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз имах уговорка с акушерка, но не бяхме говорили нищо за пари. Като отидох да раждам, за късмет тя беше на смяна. Бях много доволна от отношението й към мен, както по време на раждането, така и след това. Мъжът ми й даде 50 лв., бутилка уиски, кутия бонбони и букет цветя - в деня след раждането.

# 8
  • Мнения: 143
И на мен ми предстои раждане и трябва вече да се ориентирам къде и при кого. И аз съм чувала всички онези неща за отношението на лекарите и искането в замяна на това отношение на какви ли не суми. За това сега ви чета и още по-тъжно ми става  Sick

Общи условия

Активация на акаунт