Не създавам ли вреден навик?

  • 1 129
  • 17
  •   1
Отговори
  • tardis
  • Мнения: 329
Кърмя на поискване от самото начало. През нощта нещата се пооправиха, но през деня е ужас-никакъв режим - суче средно по половин час (будна), заспива обикновено на гърдата, като продължава да суче още известно време. Ако я оставя у мен гушната може да поспи около час, но сложа ли я в леглото, даже да е много добре заспала до 15-на минути се буди, понякога с рев, превива се и отново отваря устица и лапа ръчички, сякаш е мноооого гладна, и съответно суче със страшна сила:)))). И това е през целия ден. Просто се принуждавам да я държа у мен 1-2 часа да спи, иначе няма да мигне. Доста ме боли гърба вече от тая работа, а и така рядко успявам да свърша нещо през деня. Не знам дали е скок в растежа - продължава поне 4-та седмица вече. От друга страна след всичкото това ядене с оказа, че сме наддали малко и след две седмици ще ходим на контролен преглед, като ме  "заплашиха" с дохранване...
Може и да стана малко объркано, но основния ми въпрос е: няма ли опасност да свикне да спи/заспива само у мен и то само при положение, че суче? Има ли начин да я отуча без да я травмирам? И нормален ли е този "режим" на едва ли не постоянно кърмене през деня?
(Да уточня, че пълним достатъчно памперси и редовно връщаме храна от прежядане - т.е. когато суче тя действително поглъща нещо.)

# 1
  • Мнения: 1 878
 Grinning, все едно аз за моето бебочество разказвам преди 3 месеца  Laughing, а нещата много бързо се нормализираха, а пък времето как лети  newsm78. Та какво значи през нощта нещата са се пооправили, ако иска да суче давай вие сте още толкова малки, за да се отказвате от нощното ядене. После и ние бяхме така - в мен спи оставя ли го в кревата - реев до  Crazy - решението беше еми гушех си го и с него каквото можех действах другото - с баби, вечерта с таткото или пък позарязвах домакинството - ще дойде момент и за шетане споко - Та тук съвета ми е гушете се сега ви е паднало и няма страшно от разглезване тц. За да не те боли гърба - сменете позата или направо си лежете сгушени, или пък фотьоил - мм много удобно за Hug. Колко големи сте били на тоя контролен преглед и за колко време колко гр.сте качили - дай в подробности, но да отбележа че ние на пробното си кърмене демонстрирахме изцокване на завидното количество от 50 гр.  #Crazy и то от двете цоки Laughing и лекарката като каза Ауу - дохранвай - обаче аз съм си малко инат и кат се запънах като теле (каквото съм си де Laughing) и така вече 3м. и 1/2 сме си само на кърма и си качваме добре  Hug

И накрая - ДА напълно сте си нормални. Сигурно и други мами ще се включат от мен толкова и кърми до .............това си е в името на бебкото.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 375
Поскрепям Sunnily!

# 3
  • tardis
  • Мнения: 329
1. За през нощта имах предвид, че бебето само си направи някакъв 3-часоврежим, а през останалото време си спи без проблем в леглото (чукам на дърво:)))

2. 600 гр. за първия месец. Прегледът беше онзи ден. Уж влизало в някакви норми, обаче...

п.с. нямаме баби наоколо, а таткото все пак работи; ама не е там проблема, справям се някак си. Притеснява ме само да не стане някое капризно-истерично бебе.... newsm78

# 4
  • Мнения: 980
Едно-месечните знаят какво искат - искат да им е добре, както до преди месец  Grinning На топло и уютно, с постоянен румсервиз и да чува сърцето на мама.  Wink Не мога да си представя да разглезиш толкова малко бебе, то е основно на инстинкти и усещания и няма представа от "глезене". Затова има нужда от теб.
Според мен, проблемите са временни. Няма значение дали е скок в ръстежа или просто лош период. Аз приспивах бебка по хиляди възможни начини, защото й е трудно да заспива. Имахме хамак над спалнята  Simple Smile Люшкане, друскане, пеене... всичко. Е, мога да кажа, че става все по самостоятелна в тази насока. Търпение и търпение. Наддавате добре. Не се притеснявай, аз и така нищо не мога да свърша из къщи, а си имам и добро извинение.  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 2 220
Ако се кърмите легнали, ще можеш да се измъкваш лекичко като заспи, без това да я буди. Аз поне така правех (в минало време, защото сега и това не действа - не спи и това си е). За разглезване наистина не може да става дума. На ръце да не е по-добре? Не се притеснявай и се отдай на положителни емоции, свързани с кърменето!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Нее, няма страшно, няма да стане капризно истерично бебе, а едно щастливо сладко бебенце. Такива периоди ще има и понататък... Не слушай педито, и Али беше наддала само 600 гр първия месец, но от там нататък по кило  Wink. Тогава пък ме плашиха че била дебела. Следвай бебчо и всичко ще е наред.

# 7
  • Мнения: 485
Ами значи заедно с моето ще станат две капризни, истерични бебета  Laughing
Много са ми познати тревогите ти... Както виждаш бебето ми е вече на 3 месеца, но и на него редовния му номер е да спи с гърдата. Само че аз съм се научила - кърмя го легнала и щом заспи бягам   hahaha
В повечето случаи обаче, веднага усеща че не съм до него и се събужда. Така че се примирих и използвам времето за да си почивам. Ако знаеш как хубаво си спинкаме заедно след обяд... Тя и Sunnily ти го каза - започни да кърмиш легнала, много е удобно. Понякога докато кърмя чета или дори си хапвам нещичко
 Grinning Явно бебетата си имат потребност непрекъснато да са близо до нас, която след като е удовлетворена ще премине с времето.
Желая ви приятно кърмене  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Напротив - ако не го гушкаш, има вероятност да стане капризно и истерично бебе Wink
Любовта все още е най-доброто средство за бебегледане  Heart Eyes
И моето бебе все искаше да спи на ръце, защото много го болеше коремчето.За моя радост си имах помагачи, та дремеше по разни чужди кореми Simple SmileВиж за кърменето не можах да си намеря отмяна hahaha

# 9
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Много е малка, за да се говори за разглезване. Аз все още не мога да вляза в час с шетането - сега при нас има друг номер - държи ме за единия пръст на ръката и ме води по всички стаи без определена цел, така че пак съм ангажирана постоянно. А свекърва ми казваше: След 2 деца цял живот ни болят гърбовете (има предвид и бременността, и раждането, и грижите после)

# 10
  • Мнения: 88
Искам да те успокоя ако мога или поне да споделя с теб, че моят Габриел спеше така до около 3 и половина месеца, добре че бяха майка ми и сестра ми, че се редувахме върху кого ще спинка и така и аз можех да се понаспя през нощта, че с него ми е трудно. До тогава не искаше вообще да си спи в кошчето, камо ли голямата кошарка, но искам да те успокоя, че после дойде време, в което просто изведнъж започна да си спи сам в кошарката,а сега някои нощи даже ми се сърди и не заспива докато не го оставя в кошарката му след кърмене

# 11
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Не че съм много опитна, ама все пак имам три деца Grinning Все си мисля, че създаваш до известна степен лош навик- а ивлизаш в порочен кръг- ти си уморена и нервна, гледаш да я приспиш, тя заспива, ти си отдъхваш, обаче тя те усеща че си нервна и се буди...по принцип и трите ми момичета бяха спокойни и като изключим коликите, спяха добре. Нао малкато напоследък когато не съм у дома и я оставя на голямата кака започва да я разиграва- спи само гушната у нея и като я остави се буди. При мен също става така понякога, но аз я гушкам един- два пъти , успокоявам я  и я оставям в леглото- не винаги спяща, но спокойна и в крайна сметка тя заспива сама. Иначе твоята умора се предава и става страшно... никое бебе няма нужда от уморена и изнервена майка. Д- р Спок пише хубави неща по този повод, прочети и ще решиш сама как да постъпиш.

# 12
  • Мнения: 7 106
Не се притеснявай, че създаваш вредни навици, защото на тази възраст изобщо не може да става и дума за навици, по-скоро можем да говорим за дресировка Sad. Моята дъщеря беше същия цицолюбител. Нощем спеше горе-долу добре, будеше се само 2-3 пъти и след кърмене веднага си заспиваше и то в кошчето. Обаче през деня за да спи, трябваше да я държа на ръце, иначе след 10-15 минутки ококорваше очи. Абе същата работа като вашата. Освен кърменето легнала което ми дойде на идея доста по-късно, успешно я приспивах в шезлонга. Затова ако имаш шезлонг, след кърмене като задреме я сложи в него и я люшкай с крак. Ева така изкарваше и по 2-3 часа, а аз през това време или четях нещо, или гледах ТВ или ровичках във форума Mr. Green. само от време на време като се размърда трябваше да люшкам с крак Wink. И да ти кажа, че така изкарахме почти до шестият и месец.
Сега обаче няма и помен от този "вреден навик". Вярно че заспива на гърда, но си спи по 2 часа през деня, а нощем не се буди изобщо.
Това е от моят опит, всичко си идва на маясто когато му дойде времето без да се налагат нсилствени митоди. Трябва само да усетиш кога е дошло най-подходящото време да направиш някоя генерална промяна Wink.

# 13
  • Мнения: 2 655
 Laughing Laughing LaughingИмам чувстовто, че разказвам за АЛИ.
Сега се успокой и си поеми дъх.
Тя просто обича да е до мама, да се гушка, да суче и само това и харесва. А е и мадама с характер Laughing, наясно е какво и кога иска. Иска да си и на разположение за да суква когато и падне. АЛИ беше същата, що рев съм изревала тук по форума с моите оплаквания.
Не се базпокой това е само период и ще мине.
После ше искаш да е до теб и да те гушка, ама няяяяяма.

# 14
  • Мнения: 35 891
започни са се подпираш удобно и гушкай беба да спи - аз го правя на дивана, с възглавници под ръцете и срещу телевизора; при нас положението е същото и едва ли мога да ти кажа нещо окуражително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт