Бременност - заболекар?

  • 2 060
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Момичета, от онази вечер започна да ме боли зъб- болката почва когато си легна и заспивам...От горе и отдолу, все едно с магнит ми се притискат двете челюсти, ужасно гадно беше. Пих един аналгин и ми мина, заспах, но снощи и с течен аналгин не ми мина, не съм спала въобще и днес сутринта отидох на зъболекар.
Още когато седнах му казах, че не мога да издържам на болка, той се засмя и почна с машинката....така ме заболя, че му бутнах ръката и се разплаках, казах че искам упойка. Той се направи че не ме е чул, и чак се опита да ми извади нерв ей така, без упойка- болката беше ужасна, направо се развиках, а този почна да ми се кара- сега щял да ми сложи арсен, като съм такава лигла, не мога да търпя, съм щяла да си отровя бебето Sad Въпроса ми е, какъв е проблема да ми сложи упойка, която винаги са ми слагали и не ме е боляло.Арсена толкова ли е отровен?
Направо си мисля, да ходя при друг лекар-този ми причини такъв стрес, че направо ми стана лошо на стола. Sad

# 1
  • Мнения: 6 315
До колкото зная арсенът не вреди. Иначе има упойки, които стават и за бременни, но нямам идея какви са. Повечето зъболекари предпочитат да работят без упойка по време на бременност...

Аналгин те съветвам да не пиеш обаче.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ти за отговора  bouquet,  гинекологът ми каза,че мога да пия аналгин, но аулин- не. ShockedВече не знам какво да правя...утре съм при този нервния да ми маха арсена, много ме е страх. Sad В голяма стоматологична клиника работи, защо не ми сложи специална упойка Thinking Много ме болеше днес, няма да мога да издържа втори път такава болка..... Cry

# 3
  • Мнения: 1 399
Ами той арсена се слага, за да ти умъртви нерва. Така че, утре вече не би трябвало да те боли - и докато вади нерва, и след това Peace На умъртвен зъб, вообще не се хаби да искаш упойка - няма никакъв смисъл.
А защо не ти е сложил упойка и най-вече как така е искал да ти вади жив нерв Shocked - това не мога да го проумея. 
Сега не те боли, нали?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 423
Не ,не ме боли. Praynig Не мога и аз да разбера защо не ми сложи упойка, 20 пъти го попитах защо, отговора беше- като учиш медицина ще разбереш. Не мога да повярвам, че една упойка може да навреди на бебето, а ако се наложи вадене на зъб, без упойка ли ще го вадят? Thinking Много съм притеснена за утре, страх ме е да не ме боли пак. Sad

# 5
  • Мнения: 1 399
Няма да те боли, със сигурност
Нема нерв, нЕма болка Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Дано да е мъртъв този гаден нерв Praynig, ако не е мъртъв ще избягам Sad

# 7
  • Мнения: 1 399
Дано да е мъртъв този гаден нерв Praynig, ако не е мъртъв ще избягам Sad
Laughing Laughing Laughing
Само не си помисляй да не отидеш утре Peace
Арсена не трябва да стои повече от три дни. След това започва да прави проблеми на корена и тогава става сложно. Дори и преди това, ако се появи силна болка при стискане на зъбите - се ходи веднага.
Като те виждам каква си паника Laughing Laughing, много се чудих Thinking дали да го напиша, ама ми хрумна, че може пък от страх да отложиш зъболекаря и затова реших, че е по-добре да предупредя.
Няма страшно, успех утре!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Ще те послушам и ....май ще отида Rolling Eyes Благодаря ти за подкрепата!  bouquet Hug

# 9
  • Мнения: 2 452
Не ,не ме боли. Praynig Не мога и аз да разбера защо не ми сложи упойка, 20 пъти го попитах защо, отговора беше- като учиш медицина ще разбереш. Не мога да повярвам, че една упойка може да навреди на бебето, а ако се наложи вадене на зъб, без упойка ли ще го вадят? Thinking Много съм притеснена за утре, страх ме е да не ме боли пак. Sad

Аз, понеже съм учила медицина мога да ти обясня, че може да се слага местна упойка при бременни, стига да не съдържа адреналин; т.е. упойката трае по-кратко време. Освен това, много, ама много отдавна арсен не се използва за умъртвяване на нерв; действа се направо след направена упойка.
Не съм стоматолог, но моят съвет е - смени си зъболекаря; иди при някой с по-съвременни разбирания; от коментарите във форумите (тук и в дир-а) съм с впечатление, че не са толкова редки в България такива специалисти.

# 10
  • Мнения: 810
Буболинка здравей, подкрепям Лаура! Смени зъболекъря, отношението му е крайно непрофесионално. Бих ти препоръчала моя, но той не е в София. Но съм сигурна, че ще намериш свестен човек най-малкото. Никой не може да си позволява да се държи така с теб!!!
Оправяй се бързо   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 755
Бубе, има упойки, които могат да бъдат прилагани при бременни. Представляват едни карпули ( лекарство в малка стъклена спринцовка с много фина игличка ), поставят се във венеца, около лекуваният зъб и след няколко минутки, всичко наоколо изтръпва и болка няма. Явно твоят стоматолог не работи с тях ( да не би да се охарчи много ) и предпочита старият метод с арсен. Отношението му към теб, не се нуждае от коментар... #Cussing out

# 12
  • Мнения: 6 315
Бубе, какво стана?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Ходих в събота преди работа, махна арсена и нервите, нищо не усетих ( явно са умъртвени), трябва да отида утре, да ми махне лекарството( или това което ми сложи) да ми направи пломба, но още се колебая дали пак при него да отида или при някой друг. Много груб е този зъболекар и ме депресира. Sad

# 14
  • Мнения: 6 315
Поне не те е боляло... Не зная какво да те посъветвам за зъболекаря освен, че що мте депресира е по-добре друг път да не ходиш при него.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт