плодов сок на 2и 1/2 месеца да запо4вам ли?

  • 989
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Педиатъра каза да започвам плодовия сок.Дадох 2 пъти сок от ябълка но 4еръвцата на бебо куркат мн пове4е от обичайно и му зачестиха изхожданията.Да изчакам ли известно време или да продължавам.Спазвате ли хигиена до педантичност при цедене-преваряване на ренде,нож марля или да изплаквам само с гореща вода?

# 1
  • Мнения: 4 242
Недей, не бързай! Има време да пие сокчета детето. На този етап по-голяма е вредата отколкото ползата от подобни киселини. Мое мнение.
П.С.Дъщеря ми още не пие сок, никога не го е харесвала всъщност. Предложих за първи път когато беше на около 8 месеца.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Тц-тц-тц, не се нучиха тези педиатри Crossing Arms

Не давай сок, особено щом виждаш че причинява проблеми. Няма да лишиш детето от ценни витамини и менерали, тях то си ги получава от кърмата. Ето ти 2 статийки по този въпрос:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
http://karmene.greatnow.com/sokove.html

# 3
  • Мнения: 1 771
Аз все още не съм дала, но и не смятам да давам скоро.

# 4
  • Мнения: 4 915
Не давай сок. Виж статиите, които Jade е посочила.

Дъщеря ми още не пие сок. Вместо това почна с плодове в 6тия месец - както и изобщо с друга храна.

# 5
  • Мнения: 2 655
Манджа, сок, вода, храна и т.н. след 6 месец.
Аз на АЛИ дадох сок след 8 месец.

# 6
  • Мнения: 113
Недей, не бързай! Има време да пие сокчета детето. На този етап по-голяма е вредата отколкото ползата от подобни киселини. Мое мнение.

newsm10

# 7
  • Мнения: 1 215
Защо толкова бързаш? Бебо има да пие сокове цял живот, сега само кърма му е необходима. Аз захраних Емма на 6 месеца и половина и още не пие сокове.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 603
Не бързай, и на мен ми казаха това при навършени 30 дни. Дадох 2 лъжички и предизвиках колики, които не беше имал. Спрях и до този момент не съм давала сок. Като го захраних с пюре, нямаше проблем.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз още не съм давала и не мисля поне още 2 месеца. Ябълка/пюре на ХИП/ дадох преди 3 дни за пръв път заради елдата-чудех се как да стане по за ядене  Laughing. Иначе засега само зеленчуци. Плодове след 2-3 седмици. Благодарение на това беба няма проблеми със стомахчето и акането. Моят съвет: прекалено е рано за сокчета!!!

# 10
  • Мнения: 280
Моя педиатър също каза че поне до 4-6 месеца да не давам нищо друго освен кърма. Той ми обясни че детето до ч година може да си взима всичко каквото му е необходимо от кърмата.

# 11
  • Мнения: 1 215
Ами да, мойта грация е на близо 8 месеца и като се опитам да й дам сок все едно й давам отрова. ТАкива крясъци и викове, че някой ако ни чуе ще си помисли, че я коля Sick Sick

Последна редакция: вт, 15 ное 2005, 23:56 от Sallys

# 12
  • Мнения: 516
Аз дадох сок когато Роси беше колкото вас, и много го харесва. Само,че смесвай ябълката с круша и няма да се запича, защото ябълката запича. Защо да не и даваш това са витамини, затова педиатърката ти е казала, нищо че от кърмата си набавя необходимото. Peace

# 13
  • Мнения: 3 161
Против сока на тази възраст съм. Твоята педиатърка просто още не е влязла в час. Както пише в една съседна тема, и на нашите педиатри вече им казват по семинарите, че не е нужно нищо освен кърма до 6 м., но още не всички са наясно или не смеят, защото така са свикнали от едно време. А и като помислиш за стерилността, за която питаш - на тази възраст най-стерилното си е кърмата.

# 14
i nie sme(3 meseca) samo na karma i pediatara kaza da se davat 4ak sled 6 meseca:)

Общи условия

Активация на акаунт