детски страх - как да постъпя?

  • 622
  • 5
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
първо искам да попитам дали е нормално - от това което аз про4етох било нормално на тази възраст (1,8 мес) .  всъщнот оба4е аз не знам как да реагирам в подобна ситуация . дъщеря ми се страхува (определено ) от мъже . не мисля 4е е някаква травма понеже единственото време когато е отделена от мен е в детската градина ..а там са хора на които съм склонна да вярвам.. та зна4и си е някакъв момент . когато види непознат мъж които се опитва да заговори с нея  се притиска в мен и по4ва да пищи пронизително . ... не спира докато не си тръгнем или 4овека не си тръгне . как да реагирам ..да се опитвам да я успокоя и да видим 4овека или да си тръгвам за да не се нервира . само да добавя 4е на улицата е много контактна ..но ако сме на гости или доиде някои непознат в къщи - тогава е проблемът . ако сте имали подобен проблем кажете след колко време премина .

# 1
             Моето дете пък се стряска, когато чуе да работи бормашина, хилта или друга ударна машина , кагато минем покрай строяща се сграда. Напоследък взе да се стряска и когато пускам прахосмукачката или дори когато вечер пускам щорите / малкия още не говори , но тича да се скрие някъде или пък вдига ръце да го гушна /. Аз започвам да го успокоявам, започвам да му обяснявам, че чичковци работят на този строеж и тяхните машини издават този шум и т.н. Споделих притесненията си с няколко лекари и почти не получих отговор на въпроса ми. Но една лекарка даде най-смислено мнение : Някои деца са много емоционални , правят им впечатление най-различни неща - от 1 до 3 години е бил този период т.е. реагирайки по този начин искат повече внимание /не че не го получава/. Каза ми да не обръщам внимание на реакцийте му , а когато прояви признаци на страх да започна да му говоря за други неща - къде е тати, къде му е книжката за Баба Костенурка и т.н. Защото обръщайки му внимание,още повече съм засилвала  проявите. Честно казано мисля , че има ефект, понамаляха стрясканията му , а сега дори го моля той да пуска прахосмукачката.Пу, пу, пу.
                Анка, дано съм  ти помогнала...

# 2
  • Мнения: 3 251
И моят малкият син се страхуваше от ...дядо си . Като го видеше и започваше да се крие в мен и да писка , също като твоята кукла , Анка . Държеше така и с някои други мъже - от нашите близки или приятели . Не знам дали беше временно явление или "подкупите" с дъвки "Орбит"/- любимите му !/ си свършиха работата , но вече остава в свекърва ми без никакви проблеми и вечер понякога иска приказка от дядо си , докато преди това , самото му присъствие в стаята изнервяше малкото и ревеше до посиняване . А другият "набелязан" му купуваше шоколадово яйце и там му мина страха - явно е корумпиран още от сега  Laughing , но пък нищо друго не помагаше - говорене , обясняване с най - нежен и приветлив тон. Това трая около 6 месеца , дано и при вас е временна проява и всичко си остане  до време .

# 3
  • Мнения: 1 080
Ние пък имаме проблем с пералнята,която далеч не вдига голям шум,но той изпитва някакъв ужасТ от нея. Опитваме се да му обясним,че няма страшно,че тя е полезна,че пере мръсните дрешки,че не може да му направи нищо,особено ако не я пипа  Mr. Green. Така беше и с прахосмукачката ама му мина. Чудя се,дали тези страхове понякога не са и полезни до някаква степен?!?! newsm78

# 4
  • Мнения: 542
Имаше такъв период при дъщерята, но предимно от мъже (...и жени Laughing) с мустаци... това премина за окло два -три месеца. После дойде друго и т.н. Донякъде може и да я забавлява как реагират околните или пък има нещо, което много ги отличава тези мъже от баща й.
понякога пробвах да не й обръщам внимание и да не я успокоявам настоятелно, а само да й кажа, че няма нищо... като че ли преодоляваше страха и срама си по-бързо, но пък и никога не се е стигало до писъци Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 351
Аз като малка съм се страхувала от мъже, от вси4ки освен от баща ми. Разказват ми как съм се криела под масата, леглата, изобщо като видя мъж вкъщи, независимо дали е познат или непознат следва вик и дим да ме няма  Grinning
Та исках да ти кажа да не се притесняваш, за няколко месеца с много приказки ще отмине.

Общи условия

Активация на акаунт