Споделете мнение за.....

  • 1 156
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
как мислите има ли значение височината и теглото на бременната при едър плод за по ранното раждане.задавам ви този въпрос защтото съм много объркана. Rolling Eyes още отначало на бременноста ми казаха че бебчо ще е голям( съпруга ми е доста висок),а аз съм 1.59,и вече коремът ми няма накъде повече да расте сърби ме напука се и е адски огромен.по улицата се спират да ме заглеждат Shocked  Oha! като ходещ цирк съм.

# 1
  • Мнения: X
Laughing ха и аз съм така - мъжа ми е 189 а аз съм154 и ве4е 6те се пръсна а хората както казва6 ме гледат с една съжаление ум да ти зайде Shocked  утре влизам в деветиа и имам 4увството 4е 6те родя преди да стигна средата Laughing

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Има наследственост, при едри родители, по-едро бебе, разбира се не е задължително  Wink . Още малко ти остава, пък и какво толкова гледат  Shocked , не са ли виждали голям корем  Grinning . Не се притеснявай, значение има не ръста ти, а размерът на таза, но нали го мерят предварително. Миличка, мажи корема по-често, че наистина неприятно сърби опънатата кожа. Леко раждане!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
Споко човече! Аз съм 170, ама с двете бебета и мен адски ме сърби, имам червени стрии от долната страна на корема и се чеша като луда (ей бога ми днес бях с един ленен панталон побърках се), в най-скоро време сигурно и рани ще си направя.
Имам 2 приятелки на "кинта и двайсе" и двете родиха бебета около 4 кг. - норм. раждане и преносени с около 3-5 дни.
А за хората, че не гледат сигурно си вманиачаваш, а и нека те гледат - данък обществено  мнение плащаш ли ??? Wink
Я горе главата - докарала си го почти до края . Успехи ти желая и да не си мислиш глупости  Grinning  Grinning  Grinning

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Абе мили бъдещи мами!!
Гордейте се с коремите си, `щото после няма да има такива!!!
Толкоз е прекрасно да си имаш огромно шкембе и някой да живее на топло и сигурно там. Не бива да Ви смущава и притеснява!
Вашият корем е Вашата гордост!

# 5
  • Мнения: 2 006
Цитат на: alma
Абе мили бъдещи мами!!
Гордейте се с коремите си, `щото после няма да има такива!!!
Толкоз е прекрасно да си имаш огромно шкембе и някой да живее на топло и сигурно там. Не бива да Ви смущава и притеснява!
Вашият корем е Вашата гордост!
Grinning И е много готино,когато не се налага да го прибираш Stuck Out Tongue

# 6
  • Мнения: 1 809
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: alma
Абе мили бъдещи мами!!
Гордейте се с коремите си, `щото после няма да има такива!!!
Толкоз е прекрасно да си имаш огромно шкембе и някой да живее на топло и сигурно там. Не бива да Ви смущава и притеснява!
Вашият корем е Вашата гордост!
Grinning И е много готино,когато не се налага да го прибираш Stuck Out Tongue


ПОДКРЕПЯМ С ДВЕ РЪЦЕ  202uu

# 7
  • Мнения: 1 599
Цитат на: alma
Абе мили бъдещи мами!!
Гордейте се с коремите си, `щото после няма да има такива!!!
Толкоз е прекрасно да си имаш огромно шкембе и някой да живее на топло и сигурно там. Не бива да Ви смущава и притеснява!
Вашият корем е Вашата гордост!



Хи хи наистина е  гордост на 8 март (бях в 8 месец със страшно голям корем - да не показвам снимки..хи хи) един продавач на цветя ме спря и ми подари цвете... аз останах смаяна и не знаех как да реагирам... е определено човека ми се радваше... Така,че не те заглеждат заради друго просто в БГ рядко вече се вижда бременни жени.... и са ти се радвали..И най-голямата красавица не е по-хубава от една бременна жена!!
А иначе аз съм 1.65 и родих 3.800 кг бебе..(при това 10 дни преди термина - планирано секцио) според мен кг на бебето си е наследствено... не знам... майка пък е родила брат ми 4.100кг.
Наистина гордей се с коремчето.... И ЛЕСНО РАЖДАНЕ!!

# 8
  • Мнения: 426
не ме разбирайте погрешно мамчета.аз съм страшно горда с "коремчето",но имам чувството че вече няма накъде да расте и ще се пръсна по- шевовете. Misc Bomb нямам търпение вече да излезе и да го нацелувам  remybussi успех и леко раждане и на вас

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Понякога и аз си задавам този въпрос.Аз съм 178см,а таткото 190.Все ми казват че не ми е голям корема,лекарката каза цхе размерите на бебето са нормални и мисля,че може да има нещо вярно.Все пак аз имам повече място къде да събера бебето,по-широко му е.Сигурно и за това си е седнало в мен и не иска да се обърне надолу с главата Cry Който казва че в 9-ия месец почти не се усещат ритници греши-нон стпо ми скача корема във всички посоки.

# 10
  • Мнения: 910
Imam priatelka, koiato e rodena 4,8 kg, a brat i tseli 5 kg, i dvamata po normalen put. Sushtata tazi priatelka rodi svoeto bebche predi niakolko mesetsa 4,5 kg. Az si mislia, che ima takava nasledstvenost. Drugoto, koeto zabeliazahme pri nasheto bebche, e che potvurjdava tova, che momichetata prilichali na bashtite si. Az sum 1,68 m, muja mi e 1,87 m, a malkoto ni sukrovishte se rodi 51 cm obache oshte v purvite 3 mesetsa porasna s 10 cm i sega, na 6 mesetsa e veche 69 cm.

# 11
  • Мнения: 4 242
Бина не се тревожи ,проблем и предпоставка за секцио има само когато бебето е около 4 кг а таза ти е по тесен от 20-21см (което се измерва с техни си уреди), тогава едва ли ще се предприеме нормално раждане Rolling Eyes  А за ръста мисля че няма кой знае какво значение ако не си съвсем слабичка разбира се. Аз съм 1.60м но преди бременността не съм падала под 60кг , винаги съм била едричка  Laughing , сина си родих 3.350кг с два шева, сега пак се надявам на нормално раждане и едра бебка:)

# 12
  • Мнения: 426
Цитат на: Мери
Бина не се тревожи ,проблем и предпоставка за секцио има само когато бебето е около 4 кг а таза ти е по тесен от 20-21см (което се измерва с техни си уреди), тогава едва ли ще се предприеме нормално раждане Rolling Eyes  А за ръста мисля че няма кой знае какво значение ако не си съвсем слабичка разбира се. Аз съм 1.60м но преди бременността не съм падала под 60кг , винаги съм била едричка  Laughing , сина си родих 3.350кг с два шева, сега пак се надявам на нормално раждане и едра бебка:)

Преди да забременея бях 45кг. и мисля че големият плод оказва  по голям натиск в/у матката.

# 13
  • Мнения: 3 200
Какво да ви кажа, и аз така съм разпънала платната, че съм извънгабаритна. Нашият татко е 201 см, а аз съм 173 см, какво бебе ще излезе - големичко  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт