За честото уриниране

  • 1 562
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 470
Здравейте мили мамчета,

синът ми е на 4 години и от около месец започна да пишка доста често. Дори се случва да има фалшиви позиви, а нищо да не свърши, само да си виси в тоалетната.

Моите обяснения са две - настинка, защото кръстът му е все гол.
Ревност-начин да привлече вниманието ми, защото аз съм непрекъснато на ръце или с по-малкото му братче, или със сестричката му, които кърмя. Той милият все не може да се вреди и много страда.

Говорих с неговата педиатърка, но тя ми каза, че понеже бил много подвижен и свръх активен, бъбреците били подложени на стрес и затова пишкал толкова често #CrazyНаправление за уролог ми отказа.

Някой имал ли е подобен проблем?
Ако някой знае координати на добър специалист, моля да ги сподели!
Въобще, объркана съм. Моля, дайте ми съвет как да се преборя с това негово състояние!

# 1
  • Мнения: 88
Pretty_Witty,neshto mnogo stranno mi zvuchi izkazvaneto na pediatarkata,po tazi logika moiat sin ne triabva da izliza ot toaletnata.Pri moiat sinkovec se poluchava kogato poiztine,ili kogato e bil bolen i e pil antibiotik.Spored men trabva da zavedesh detence na urolog,dori da ne ti dadat napravlenie otidete.A dokato otidete na lekar probvai da go pozagreesh,davai mu lipovo chaiche(to e polezno za babrecite),i go nabliudavai moje pak da otkriesh prichina za chestoto urinirane-naprimer po-goliam priem na technosti.

# 2
  • Мнения: 326
Според мен си се досетила за причината - ревност. Щом има фалшиви позиви. Намери начин да му обръщаш внимание. Не пишеш на колко годинки са децата. Аз докато кърмех малкия с каката решавахме задачки (това и е любимата игра "Мамо, дай ми сега много трудна задача") или я карах да рисува (но и давах конкретна тема, не просто "нарисувай нещо"). Дъщеря ми сега е адски сигурна в чувствата ни към нея и вече е склонна да даде любов на братчето. Но това го постигнахме с много работа, търпение и любов.

# 3
  • Мнения: 430
Съветвам те, да вземеш стерилна урина и да дадеш за изследване - общо-химическо (около 2-3 лв) и микробиология (около 10лв с антибиограма). От това може поне да добиеш представа какво става в пикочната система. Ако от ОХИ и микробиологията излезе нещо, просто отиваш при педиатърката, откъсваш и главата и взимаш направление (по-добре в обратен ред!  Close) Така поне ще спестиш 20лв за уролог.
За мен честото уриниране е тревожно. (Дъщеричката ми има проблем и пишкането ми е болна тема). Та, от прочетеното знам, че честите  позиви за уриниране, особено ако не е много обилно или още повече ако са непродуктивни, може да са симптом на някаква уро-инфекция.
Ако имаш нужда, пиши на лични, за да ти изпратя телефон на уролозите в Университетската педиатрия.

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 336
И аз да кажа същото - честото уриниране и фалшивите позиви са си сериозен повод за изследване.Така че отивай  при тая лекарка и без направление не си тръгвай.А пък ако всичко е наред - ще знаеш с какво да се справяш(ревността)

Общи условия

Активация на акаунт