Kажете за посладителите?

  • 3 079
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
Е, 15 ни изкарах на един бонбон и половин сладка (и разни готови "сладки" от магазини за диабетици), но ако ще е така е следващите 6 месеца ...
Кажете, моля, използвате ли подладители вместо захар и какви са най-добрите ви попадения?

# 1
  • Мнения: 1 680
Доколкото зная захаринът бил по-малко неполезен от аспартама, но винаги ги продават в комбинация.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 671
И все пак? Никой ли не е ползвал подсладители?
Днес ми препоръчаха в магазина фруктова захар, ще я пробвам и ще докладвам:)

# 3
  • Мнения: 4 546
захарин не трябва да се пие от хора, които имат проблем с бъбреците, защото е доста вреден за тях

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
В Била продават един, който е безвреден (поне още не са му открили минусите де) и става за готвене - HUXOL.

# 5
  • Мнения: 5 500
Аспартам, захарин, нутрасуит е едно и също нещо. Не е безвредно. По-добре захар и мед, отколкото изкуствен подстладител. Сигурно има и още имена, които не знам.

# 6
  • Мнения: 2 242
Не знам дали сте виждали тази тема за аспартам
 http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=0b3d904303dd6b214352 … c=19566.msg376657

А ето и и един много подтискащ списък на добавките и подсладителите, с кратки характеристики http://vegetarian.viavita.net/materiali/razimniat_vegetarianec.html

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Аспартам, захарин, нутрасуит е едно и също нещо. Не е безвредно. По-добре захар и мед, отколкото изкуствен подстладител. Сигурно има и още имена, които не знам.
 Ами ако лекарят ти е ЗАБРАНИЛ захар какво? В меда също има захар.
За подсладителите. Хуксола не е лош, аз ползвам и един друг - Sugreen. Ако ще готвиш обаче ти препоръчвам течен подсладител. Хуксол продават едни банки по един литър. Ползвам и фруктоза (т.е. плодова захар), обаче по-рядко. Има безопасна дневна доза фруктоза - 30-40гр на ден май беше. Сорбит и кислит рядко се намират в бг, поне аз не съм виждала на пазара, но и те имат същата безопасна доза на ден като фруктозата - 30-40гр.
Та фруктозата, сорбитът и ксилитът са естествени и органични подсладители. Синтетичните - захарин, цикламат, аспартам!!!,ацесулфам, цикразит са друга работа. Всички те имат безопасна дневна доза - за захарина е 0,2гр на ден, за цикламата - 0,8гр на ден, другите не ги знам. Поради това, че на пазара готовите подсладители са смес от няколко синтетични подсладителя е добре де се чете съдържанието на продукта. Аспартама си е вреден, ама при превишаване на дневната доза и захарина е вредн, но по друг начин. Захарин не се приема на гладно, защото предизивква жлъчни кризи.
Хуксола е изкуствен подсладител, смес на захарин с нам кво още беше.......
Абе всичките са вредни, ама тя и захарта е вредна. Всеки си избира типа вредност, но някои нямаме този избор.

Последна редакция: сб, 19 ное 2005, 13:13 от Янтра

# 8
  • София
  • Мнения: 2 671
Много ви благодаря за инфо-то. Успокоително е, че не съм единсвената, сблъсквала се с тоя въпрос. Не че го пожелавам на ниакого, разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт