Как изглежда червеното цвекло?

  • 858
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Мъж ми донесе нещо, което удивително прилича на гигантски червени репички. Нещо ме съмнява това да е червено цвекло  newsm78. Как изглежда това чудо?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми прилича да ти кажа на гигантска репичка, само че е кафяво,с дебела кора.По-скоро мяза на грамаден кръгъл картоф Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 176
Ще разбереш ако цапа страшно много.
Аз например си правя салата, но първо го варя в тенджерата под налягане. Водата е тъмно виолетово-червена.
Сурово също адски пуска, като го разрежеш.

# 3
  • Мнения: 1 722
Значи са го излъгали на пазара  #Cussing out.  Сега вероятно не мога да давам това на бебо... не е кафяво, червено си е, абе точно копие на ряпа, но с големината на ябълка, не съм го още разрязала, ще видя дали цапа  Sick.

# 4
  • Мнения: 4 176
По скоро отвън е като голяма ряпа с цвят -тъмно червено , леко виолетово.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
По скоро отвън е като голяма ряпа с цвят -тъмно червено , леко виолетово.
Аз като съм купувала винаги е било кафяво ShockedКато го разрежеш отвътре е цикламено-много ярко.Само след старателно търкане с грапава гъба отвън започва леко да прозира розовеещ цвят, иначе си е кафяво Confused
Дали няма различни сортове?От какъв зор ще лъжат мъжа ти Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 686
Кафяво си е, не прилича на ряпа по цвят, може би нещо като ряпа, овъргаляна в кал.

Ето ти картинки на цвекло - от гугъла: Цвекло

# 7
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
По принцип има големи-зимни репи - бели, черни или червени отвън, но отвътре винаги са бели, а цвеклото отвътре е червено-лилаво. Няма как да се сбърка. Wink

# 8
  • Мнения: 1 722
А сурово ли да го разрежа, за да видя какво е вътре или да го изпека/сваря?
Аз го бях приготвила за хвърляне, но много ми прилича на картинка №2 на Сънчо.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Сурово режеш. Ако отвътре е цикламено и цапа ножа/ръцете с червен сок, ясна е работата Simple Smile
Стържеш на ренде, задушаваш и даваш на детето или както там си решила.

# 10
  • Мнения: 1 722
Разрязах едно за проба - вътре си е бяло, няма сок, на вкус е точно като репичка, леко лютиво,  само дето е голямо като ябълка #Cussing out. Явно ще си правим с мъж ми салата  Sick.

# 11
  • Мнения: 7 106
Така, както го описваш или е алабаш, или зимна ряпа. По-скоро е ряпа, защото тя е леко лютива, а алабаша е по-скоро сладникав.
Я сготви един бобец, настържи ряпата и я подправи със малко сол, олио и оцет и ме поканете на вечеря  Laughing Wink.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 686
И салата от ряпа и моркови не е за изпускане.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Я сготви един бобец, настържи ряпата и я подправи със малко сол, олио и оцет и ме поканете на вечеря  Laughing Wink.
Ама преди това се обадете на пожарната и в никакъв случай не ползвайте газовия котлон, че ако някой пръцне..не знам ooooh!
 hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт