Греша ли като сама и предлагам да суче?

  • 389
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 683
Много си го обичам тоя форум и все ме сърбят ръцете да питам по нещо, дано не ставам досадна.

Храня дъщеричката си на поискване, но първите три, три и половина месеца тя си беше като по часовник - на три часа започваше да мрънка и явно си огладняваше и си сучеше. Обаче последният месец, че и повече може би изобщо не мога да я разгадая дали е гладна. По никакъв начин не ми показва - не мрънка, не си яде ръцете, много рядко се стига до плач, а и ако случайно заплаче, малко след това заспива. Та след като минат три, три и половина часа и предлагам да суче, обаче правилно ли постъпвам? Дали не и нарушавам по някакъв начин желанието да си суче, когато си поиска?





# 1
  • Canada
  • Мнения: 1 773
За повече от 6 месеца, моята щерка общо 3 (три) пъти си е поискала сама да суче. Нервите са ми издържали да я чакам по 6 часа - ми не си поисква. За това горе-долу на всеки 3 часа и предлагам, понякога засуква, в повечето случаи - не. Половин час по-късно пак предлагам и така, докато не засуче или не заспи и тогава си се храним спейки. Ей сега при мен е  12:20 през нощта и след малко ще се храним спейки. Не я будя, само я вдигам и я слагам на гърдата - засуква на момента. Суче около 4-5 мин., пуска зърното и продължава да си спи. Три часа по-късно пак повтарям процедурата.

# 2
  • Мнения: 1 107
Ние сме горе-долу на вашата възраст и ако не е гладен просто облизва цицката и продължава да разглежда, да ми се хили и т.н.  Grinning Иначе му предлагам на 3 и половина - 4 часа (освен ако не спи), че ако го оставя сам да се сети...
Щом си похапва като й дадеш, значи е време за папкане, не е нужно да е прегладняла Wink

# 3
  • Мнения: 35 950
ако не хапне повече от 3 часа, предлагам й аз, защото, когато е много гладна, става много нервна, върти се и пищи, което й пречи да суче качествено
а когато не иска, нищо не може да я накара да засуче и не се притеснявам Sunglasses
не я будя за хапване, но тя не спи дълго; нощем също си хапва, но понеже се спинкаме заедно, на мен изобщо не ми пречи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 967
Съгласна съм, че е добре като минат 3-4часа да предлгаш пък детето ако не е гладно или ще си завърти главичката и няма да иска да суче или ще симулира сучене, но няма ефективно да дърпа и да гълта. Не е грешка, че предлагаш. Просто като предложиш наблюдавай суче ли ефективно и ако да - то значи е гладана, ако ли не преустанови кърменето и после предложи пак като изгладнее наистина.

Общи условия

Активация на акаунт