за смяната на гърдите

  • 504
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
Дали да почна да кърмя на едно хранене една гърда, на другото- другата. Сега ги редувам на едно хранене и от двете по 15 минути всяка, не се цедя, кърмата стига, още не съм на пълен режим поискване, че е малка, но след 1 месец ще я оставя тя да ме ръководи. Понякога я буда като паузата става към 4 чака, а понякога я оставям тя да се събуди сама. Не пием вода, биби и пр. Тя от няколко дни ми повръща по 1-2 пъти на ден, мисля, че малко преяжда и дори не й давам да стои на гърда по 20 минути, както беше в началото. Понякога обаче си иска още и стои повече на втората гърда. Мисля, че ако кърмя на едно ядене - една гърда рискът от колики също ще е по-малък.

# 1
  • Мнения: 4 242
Аз от самото начало давах само от едната гърда (в смисъл редувах). Така бях убедена и спокойна че си получава задното мляко, иначе все шях да се чудя дали е стояла достатъчно, дали не е прекалено рано, дали се храни добре? newsm78 Обаче много мами тук кърмят и от двете и се справят блестящо. Ти прецени за теб и бебе как ще е най-добре.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По принцип правилото за хранене от двете гърди не е свързано с минути,а е така - даваш едната и оставяш детето самичко да се пусне от нея (това може да е след половин или дори един час), след което уригваш и предлагаш втората - ако се е нахранило, то само ще откаже. Не е добра идея да се ограничава времето на бебето на гърдата (или да се кърми определен брой минути на едната и още толкова на другата), защото понякога така може да се стигне до дисбаланс на предното и задното мляко (т.е. да приема повече от предното, което е богато на лактоза и предизвиква бурна чревна перисталтика, като засилва коликите и причинява зеленикави редки акита) - състоянието не е голям проблем, но засилва коликите на бебето и съответно е некомфортно за всички.
Ако бебето често повръща и има колики, а сученето го успокоява, е разумно да опиташ да даваш само от едната гърда в продължение на около 3 часа, а следващите 3 часа предлагаш само другата гърда - т.е. колкото пъти за този 3-часов интервал бебето иска да суче, даваш само едната гърда.

# 3
  • Мнения: 2 609
Още от начало кърмя на едно хранене и от двете Simple Smile.Някак си не ми е комфортно едната ми гърда да е напращяла ,а другата не Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 2 679
Още от начало кърмя на едно хранене и от двете Simple Smile.Някак си не ми е комфортно едната ми гърда да е напращяла ,а другата не Thinking

И аз поради същата причина реших, че ще кърмя и от двете. А и на Ивайла напоследък много бързо и омръзва едната (или може би се засища), та се успокоявам, че хапва повече, като и дам и другата.

Е, малко ме притеснява дали успява да си изсуче задното мляко, но това е положението.

# 5
  • Мнения: 3 161
...още не съм на пълен режим поискване, че е малка, но след 1 месец ще я оставя тя да ме ръководи.

Ей т'ва не го разбрах. Кърменето на поискване не е свързано с възрастта - напротив, като е по-малка, е по-верятно да иска по-честичко да папка и няма лошо. Часовник също не те съветвам да гледаш. И не виждам смисъл ти да решаваш колко да яде бебето - то си знае най-добре. Както са казали горе - кърмиш само от едната, докато се изпразни, после от другата (аз лично обаче ги сменях редовно и просто всеки път давах и от двете). Но режим -  Naughty

О, и честито бебче! Бъдете живи и здрави и успешно кърмене!  Grinning

# 6
  • Мнения: 398
...още не съм на пълен режим поискване, че е малка, но след 1 месец ще я оставя тя да ме ръководи.

Ей т'ва не го разбрах. Кърменето на поискване не е свързано с възрастта - напротив, като е по-малка, е по-верятно да иска по-честичко да папка и няма лошо.

В смисъл, че понякога я будя да предлагам, ако спи над 4 часа или имаме малко кърменя за деня. Следя броя на кърменята, защото новородените са много поспаливи и понякога има риск да не ядат достатъчно. Мерси за пожеланията!!!

# 7
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
И аз бях пуснала такова питане, но сега понякога редувам, понякога- като ми се струва по- малко млякото- давам и двете. При нас обаче се случва така, че малката пуска едната, налапва предложената й втора цица, започва лакомо да суче и шумно да преглъща, след което започва да се гърчи с цица в уста и на мен ми се струва, че изпада в състояние да суче от лакомия- хем й е некомфортно с пълно стомахче да суче още, хем не пуска от любов към яденето. Мисля си, че е така, защото като й издърпам цицата, не протестира, спира да се извива и заспива спокойно. Но НЕ ОТКАЗВА!
Случвало ли ви се е? newsm78

# 8
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
от няколко дена забелязвам, че едната гърда - по-слабата, сякаш все по малко произвежда, детето цока и в един момент започва да мрънка и го местя на другата, при която няма промени. възможно ли е млякото в едната гърда да спре?

# 9
  • Мнения: 295
И аз бях пуснала такова питане, но сега понякога редувам, понякога- като ми се струва по- малко млякото- давам и двете. При нас обаче се случва така, че малката пуска едната, налапва предложената й втора цица, започва лакомо да суче и шумно да преглъща, след което започва да се гърчи с цица в уста и на мен ми се струва, че изпада в състояние да суче от лакомия- хем й е некомфортно с пълно стомахче да суче още, хем не пуска от любов към яденето. Мисля си, че е така, защото като й издърпам цицата, не протестира, спира да се извива и заспива спокойно. Но НЕ ОТКАЗВА!
Случвало ли ви се е? newsm78
ДА!!!! ТОЧНО СЪЩОТО!!!!Само че аз пък се притеснявах, че не се нахранва... Confused

# 10
  • Мнения: 1 878
Доста често  newsm78 да не кажа и почти винаги едната гърда е по-малко пълна от другата, но това не означава че е недостатъчно пълна. При мен е така с дясната и понякога в две поредни цокания слагам първо на нея - по-слабата (така съм си я кръстила и така се ориентирам в реда на цокане Laughing), а после си дояжда от другата така стимулирам по-слабата, но общо взето тя си ми е винаги по-спокойна, но бебчо няма протести, така че не обръщам вече чак такова внимание.

# 11
zdraveite Grinning
az karmq moqta krasavica (na 3 meseca) i ot dvete gardi,tyi kato imam mnogo mlqko i ako ne i dam ot dvete ednata 6te te4e zadyljitelno Joy,i si zasi4am vreme dostata4no da izprazni ednata  i da ostane mqsto i za drugata:) a i tq si e golqma lakomiq:)

# 12
  • Мнения: 140
Съгласна съм с Мери.И аз давам на ядене по една гърда.Само когато видя че иска още и давам и от другата.Опитвам се да я държа по 15-20 мин.но рядко става.Тя сама се отдръпва.Не гледам часовника и никога не я будя.Гледам да има минимум 3 часа между храненията.Тя ми е часовника.Сама си мина на 6 хранения и си прави вечерно време големи паузи.За сега я караме така.

Общи условия

Активация на акаунт