Дали това е тапата?

  • 644
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 44 014
Ох ами днес ми е термина и като станах сутринта имах една де да знал като лентичка кръв- Боже как звучи -  а после и едно петънце мъничко на превръзката... но няма слуз и не бих казала че са кафиникави - по-скоро блеедо розово - чудех се дали е тапата - все пак всички описват и някаква слуз - а чак от 2 часът съм на консултация... иначе нямам никакви болки и контракции

Последна редакция: пн, 14 ное 2005, 10:15 от Reza

# 1
  • Мнения: 2 467
Напълно вероятно е да е тапата. При мен слуз имаше по-късно.
Хайде леко раждане и здраво бебче  Hug

# 2
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Да, мила това май е тапата. Не е задължително да видиш веднага слуз. При мен се случи точно това, което описваш при първото ми раждане. Видях бледорозова черта, събрах си багажчето за болницата, макар, че нямах никакви болки. След около 4-5 часа, след прегледа в болницата, изпадна нещо като слуз. Най-вероятно до довечера ще си гушкаш бебчето! Според мен, се приготвяй и отивай в болница. И без паника! Желая ти много леко раждане и резултат- здраво и красиво бебче! Успех!

# 3
  • Мнения: 463
И при мен така се започна,но питай доктора си Peaceвсе пак.Стискам палци!
Първо беше едно такова,каквото ти го описваш и слузта дойде по-късно.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 014
то и това се чудех трябва ли да се отправям към болницата или да си изчакам консултацията при положение че нямам контрации нали като паднела тапата можело ражданито чак след няколко дни да почне????


PS 10х че ми оправихте заглавието...нещо не успях да си го измисля сама Embarassed

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Ако искаш си изчакай консултацията, но най вероятно до няколко часа вече ще имаш слаби контракции, още повече, че днес ти е термина. Мисля, че гинеколога ти ще те прати в болница още днес (ако до тогава не си отишла Wink).

# 6
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Хайде, честито скъпа!
Скоро ще се видите с бебчо!
С втората тапата ми падна три дни преди да родя, но с третата падна в 8.30 сутринта и в 12.15 бях родила!
Късмет и да се похвалиш!!!

# 7
  • Мнения: 1 722
При мен беше кафеникаво-червеникаво със слуз, но може би има разлика, чувала съм и за розови тапи. Да, контракциите почват по-късно. Падна ми тапата вечерта, нямах ни болки, ни контракции, първата контракция усетих в 6.40 на другата сутрин, 2 дни след термина.

# 8
  • Мнения: 143
bubu_to незнам дали това е тапата, но явно е че срещата ти с бебо наближава така че искам да ти пожелая само леко раждане  и мноого късмет.  newsm10

# 9
  • Мнения: 516
Най-вероятно-да това е. При мен тапата падна изведнъж, с много слуз и много кръв в 5часа сутринта и родих 13.45ч. ,но и с много контракции.Така, че не се притеснявай имаш доста време, обадисе на лекарката ти тя ще ти каже най-добре кога да заминаваш към родилното. И не се притеснявай скоро ще станеш мама и всичко се забравя. Успех и като се завърнеш пиши какво бебче си имаш! Леко раждане и Успех! Боже какво по хубаво от това newsm30 newsm32 newsm10

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Вероятно това е тапата Simple Smile
Леко раждане ти желая Wink

# 11
  • Мнения: 130

 При мен беше кафеникава слуз!Отидох веднага в болницата и ме приеха родих на другия ден следобяд!такаче може и да не бързаш, особено ако ти е първо дете!След като ти изтекат водите имаш най - малко 3-4 часа до раждането!Успех и леко раждане!  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 849
Леко раждане и от мен .Ще си гушкаш бебчо съвсем скоро !

Общи условия

Активация на акаунт