Преждевременен пубертет и хормонални изследвания на бебе?

  • 4 885
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, мили майки!
Моля, ако някоя от вас е имала опит с такова явление, да го сподели. Дъщеря ми е на година и половина и гърдичките й са доста развити за възрастта й. Такова е мнението на всички педиатри, при които сме я водили по други причини, и всички те настояват ендокринолог да я види. Това предстои да се случи тази седмица и съм в напрегнато очакване от резултатите от този преглед и еветуално от изследванията. Иска ми се да събера възможно най-много информация предварително.
Благодаря ви.

Последна редакция: чт, 17 ное 2005, 13:37 от iskrica_nadejda

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Колко "много развити"?
Моята дъщеря беше така на около 8-9 месеца, след което изчезна, ходихме и на ендокринолог и нищо, казаха, че ще я наблюдават.
После изчезна, сега е на 12 год и чак след 10 тата година се появиха признаци на встъпване в пубертет.
Нищо не правете, в смисъл - компреси, натиск или нещо подобно, само ще си мине.

# 2
  • Мнения: 17
Благодаря ти за отговора, firebird.
Ами не мога да определя с думи колко точно са развити, но са ненормално развити за възрастта й в смисъл, че биха могли да бъдат признак за преждевременен пубертет, което всъщност би бил основният проблем. Иначе развитите гърди сами по себе си не биха ме притеснили (ако се окаже, че са изолирано явление).
Моля, споделете, ако имате опит с хормонални изследвания за дечица под две годишна възраст -  как, къде и верни ли бяха?
Благодаря ви отново.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не са правили хормонални изследвания в нашия случай.
Усещаше се обаче под зърното леко увеличение, както на момиченце на 9-10 год
После изчезна за няколко месеца и до 10-тата година й се брояха ребрата през кожата.

# 4
  • Мнения: 532
Ники е момче, но на възраст 10-12 месеца беше така http://www.babyphotostown.com/showphoto.php/photo/3639/size/big/ … /0/sort/1/cat/500
Сега е на 2 години и му се четат ребрата.

# 5
  • Мнения: 2 543
Здравей!
На моя позната момиченцето на около 2-годишна възраст имаше такъв проблем. Оказа се, че при нея е в резултат на многото пилешко месо, което си хапвала, тъй като бройлерите се тъпчат с някакви хормонални препарати, за да растат по-бързо. Не зная дали и вашият случай е такъв, но може би не е лошо на консултацията с ендокринолог да споменете такава вероятност. Дотогава е добра идея за малко да спрете да и давате пилешко.
Успех!

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Знаеш ли, че и на мен ми е минавала тази мисъл за хормоните, дето ги дават на животните!
Нали с новородени бебета се случва това, заради майчините хормони.
Наскоро по повод кръводаряване разбрах, че кърмачка не бива да дарява кръв, заради високите нива на пролактин и др. хормони, не се знае кой ще получи кръвта и щели да му се активират млечните жлези...

# 7
  • Мнения: 17
Благодаря ви, момичета.

Надявам се и при нас причината да е някаква такава смехотворна като пилешкото месо или пък да ми кажат, че просто прилича на майка си и това е  Laughing

Wright, струва ми се, че в твоя случай става дума за натрупана мастна тъкан (да ти е жив и здрав Ники), а не за развити млечни жлези, в което са убедени всички лекари, които до момента са преглеждали Мила (моето момиченце); може би аналогичен е бил случая с firebird.

Най-страшното на преждевременния пубертет е, че след него растежът на организма спира, поради което е изключително важно пубертетът да дойде когато му е времето. Тъй като хормоните са много фина и крехка част от човешката физиология, се чудя дали хормоналните изследвания от една лаборатория биха били достатъчни или пък е добре да направим едни и същи на няколко места?

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За уточнение искам да кажа - при мъжете също има млечни жлези и те могат да се развият в период на хормонални смущения - при бебета (от майчините хормони), при пубертета (от собствените хормони), а също и при възрастни мъже, но по-рядко, обикновено в по-късна възраст.
Всеки човек има и мъжки, и женски хормони и съотношението им определя външната изява. А млечните жлези се влияят от пролактина, който е хормон на хипофизата, а не на яйчниците, т.е. и мъжете могат да произведат такъв хормон.
Някои храни, като соята напр. имат ефект на женски хормони, и будистките монаси са наблягали на соята, когато са искали да намалят мъжките си влечения. Но соята няма ефекта на пролактин, а по-скоро на естроген...
Доста е сложно и много неща имат влияние, надявам се, че не е нищо сериозно, ще мине и ще замине... Ама да има от какво да побеляват косите...

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ако искаш смени си заглавието - включи в него "Хормонални изследвания на бебе" за да може четящите във форума да се включат активно
Тук имаше мама с бебе с проблеми на щитовидната жлеза - дано ти намеря темата

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здравей,
Случая със приятелката на Ieppe, е много подобен на случая на моя много близка приятелка. Аз и друг път съм го разказвала тук във форума. Приятелката ми спря да кърми детето си когато то беше на 5 месеца. Година и полвина след това отново и тръгна кърма. Изплаши се естествено и тръгна по доктори- изследванията и бяха в норма- дори хормоналните. В рамките на седмица от нейните перипетии забелязва, че на дъщеря и гърдичките са подути и напрегнати. Отново изследвания и лекарите са стигнали до извода, че може да е от храна, която и двете са консумирали по- често- най- вероятно пилешко, заради пролактина с който тъпчат бройлерите. Те винаги са се хранели изключително здравословно цялото семейство - без пържено и прочие. Но наистина са яли доста пилешко(пак поради здравословното хранене) и то бутчета- в тях обикновенно се струпват най- много и токсини и всичко в повече което му е на пилето, защото бройлерите не се движат. Бабата като идвала на гости им купувала да имат във фризера и да си готвят. За добро жената, но и те не са предполагали, че ще стане нещо такова. Мисълта ми е, че е много вероятно причината и при вас да е нещо такова. На приятелката ми и казаха, че не е страшно и отшумява до половин година.
Желая ви успех!

# 11
  • Мнения: 17
И не мога да не ви благодаря отново  Laughing

Сега в петък отиваме на ендокринолог - или в "Детско здраве" при д-р Казакова или във "Вита" при д-р Масларски. Току-що прочетох в сайта на "Вита", че неговата специалност е ендокринология.
Ще споделям после. Дай Боже да нямате нужда, но нали затова е сайта - за да споделяме.

Усмивки на всички.

Общи условия

Активация на акаунт