Баба каза така ...

  • 539 117
  • 758
  •   2
Отговори
# 510
  • Мнения: 506
лепенките се казват*дишай свободно*,рекламираха ги скоро, 10лепенки са 12лв
пише,че са бед лекарство ,облекчават запушен нос и намаляват хъркането

# 511
  • Мнения: 2 451
само да се запиша

# 512
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Хайде и аз да споделя някой от бабините илачи.

ПРИ АНГИНА - 2-3 с.л мед (разтопен) се смесват с 1/2 ч.л хлебна сода (сода бикарбонат).Така получената смес се яде (ближе се по-малко) на 1/2-1 час. Подходящо е, както за възрастни, така и за малки деца. Лично аз го давах на дъщеря си , когато на 1,9г се разболя.НЕ се обтъркват сливиците, а само се ближе.

ПРИ АНГИНА - за възрастни - бульон + големи количества черен пипер. Открито и подействало при мен.

ПРИ АНГИНА - за възрастни - топло червено вино + стрити люти чушки. - Това само съм го чувала...Не ми е достигала смелостта да го приложа върху себе си.

ПРИ РАЗСТРОЙСТВО I  - Прави се отвара от кората на сушен нар. Обикновено си купувам един нар и надребнявам кората на парченца, колкото 1-2 стотинки.След това си ги съхранявам в бурканче. При необходимост едно такова парченце го запарвам с 200мл. вода. Оставам отварата да изтине след което се изпива в рамките на един ден.Подходящо за всяка възраст...над 7-8 месечна възраст.

ПРИ РАЗСТРОЙСТВО II - Правя си кашичка от нишесте и вода - гъсто като бозичка и си го пия.Нишестето може да бъде подсладено и с някакъв аромат (за по-приятен вкус). Подходящо е за всяка възраст, стига детето да е захранено с глутен....т.е над 6-7 месечна възраст.

ЗА ХЕМОРОИДИ - Прави се компрес от мед.Взема се захаросан мед, прави се на топченце и се вкарва в ануса.Чувствително облекчава болката и смалява отока.

ЗА КОКОШИ ТРЪН - очопля се част от повърхността на тръна и на мястото на дупчицата се поставя малко топченце прополис. Така постепенно тръна се обгаря и изчезва.

ЗА РАНИ - промивки от отвара от тетра.

# 513
  • Мнения: 252
ПРИ РАЗСТРОЙСТВО I  - Прави се отвара от кората на сушен нар. Обикновено си купувам един нар и надребнявам кората на парченца, колкото 1-2 стотинки.След това си ги съхранявам в бурканче. При необходимост едно такова парченце го запарвам с 200мл. вода. Оставам отварата да изтине след което се изпива в рамките на един ден.Подходящо за всяка възраст...над 7-8 месечна възраст.

[

 Peace това действа със сигурност изпробвала съм го и аз

# 514
  • Мнения: 2 640
Здравейте,

Детенцето ни (1.4 г) се събуди с кашлица тази сутрин. Хомеопатката ни предписа Суфур 30, но си мислех какво друго мога да дам което е от природата и да не противодейства на хомеопатичното. Той още не е пробвал мед и лимон.


# 515
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Nivea Simple Smile , ето ти някои от моите рецепти, които съм си събирала от тук или от други източници. Тези, които лично съм пробвала върху себе си или върху децата, са отбелязани. Може да си избереш да пробваш някоя без мед, щом не си давала още. Също, щом пиете хомеопатия, не трябва да даваш ментови лукчета, в такъв случай, аз правя тази рецепта без да слагам лукчетата.
Успех!

ПРИ СУХА И МЪЧИТЕЛНА КАШЛИЦА

-пара.
Или овлажнител, или ако нямате такъв - котлонче с тенджера с вода и 1 лъжичка сода бикарбонат и 1 лъжичка сол. Пуска се да заври, после се намалява котлона и се поддържа цяла нощ слаба пара.
Парата влияе изключително добре при астматичен пристъп и затруднено дишане.

ПРИ СЛАБА И СРЕДНА КАШЛИЦА

- Отвара от борови връхчета, бъзов цвят и подбел (листа) - от всяко по 50 гр. се смесват, от тази смет 2 супени лъжици с прибавка на 1 супена лъжица чист пчелен мед се запарват с 500 гр. вряща вода и захлупено ври 10 мин. Като изстине се прецежда. Сутрин, обед и вечер 5-10 мин. преди ядене и 2 часа след ядене се изпива по половин-една кафена чашка. /по Димков/

ПРИ СИЛНА И МЪЧИТЕЛНА КАШЛИЦА

- Сироп от кромид лук - в 500 гр. вода се разтопява 1 кг. захар, в друг съд се слага 250 гр. кромид лук, нарязан на колелца и се оставя да ври до омекване. Сле това се прецежда през тънка кърпа чрез леко изтискване. В получения сок изливаме сиропа и отново ври 5 мин. Като изтине се взема по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден след ядене.

ПРИ ДЪЛБОКА КАШЛИЦА

- инхалации. В чайник се заварят: около 1 шепа липов цвят; 2 с. л. мед; 1-2 с. л. сода бикарбонат. Сваля се от котлона и се вдишва парата. Важно! след инхалацията НЕ СЕ ГОВОРИ 1/2 час (30 мин).

ЗА ВСЯКАКЪВ ВИД КАШЛИЦА

- Взима се 1 средно голяма глава лук или черна ряпа. Обелва се и се издълбава като чашка като се подрязва основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълва се "чашката" със захар и се оставя в чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Дава се веднага след събуждане - на гладно. Тази рецепта лично съм я пробвала за себе си и децата. Действа.  Peace

КАШЛИЦА

- На бурканче от бебешко пюре мед, се слага по 1 каф. лъжичка синапено брашно, ленено брашно и джинджифил. Това е за деца, а за възрастни се слага двойно количество от всичко без меда.

- варя дюли със семките, ябълки и счукани орехи с черупките. Може да се направи и отвара от подбел. Също пробвани рецепти. Помагат!  Peace

- мед и лук. Изцежда се сока от 1 глава лук и се смесва с равно по количество мед. Пробвано!  Peace
Пие се по 1 суп. лъжица на 15 мин. Важно е да не се оставя да изветрее! Пробвано!  Peace

- вестник,надупчен и намазан с мед,се слага на гърдите / може + сол/. Пробвано на децата. Много добре действа.  Peace

- Надупчения вестник се намазва със свинска мас и се поръсва със хлебна сода.

- отвара от лук,ябълка и орехови черупки. Пробвано!  Peace

-  отвара от 10 ореха счукани /с черупките/, 10 лукчета /бонбони Лукче, 2 глави лук /смачкани/, 4 зрънца карамфил, 1/2 индийско орехче /настъргано/, 1 бурканче от пюре мед. Всичкото се слага в 2 л. вода и се вари, докато остане наполовина. Пробвано!  Peace


ПРИ КАШЛИЦА ЗА ОТХРАЧВАНЕ

- отвара от дюлево семе. Пробвано!  Peace

- 1 средно голяма глава лук се нарязва на дребно, прибавят се 3 супени лъжици захар и се залива със 120 мл вода. Оставя се да ври 5 мин., след което се маха от котлона и се оставя да престои около 5 часа. Прецежда се и се пие по 1-2 чаени лъжички на всеки 2-3 часа. Пробвано!  Peace
 

# 516
  • Мнения: 2 640
Бенджи много ти благодаря за систематизираната информация. Започнах да давам лук+захар. Колко често мислиш че мога да давам?
И дали няма систематизирано такова инфо за хрема и висока температура  Praynig Може и на лични.

# 517
  • Мнения: 346
Бенджи много ти благодаря за систематизираната информация. Започнах да давам лук+захар. Колко често мислиш че мога да давам?
И дали няма систематизирано такова инфо за хрема и висока температура  Praynig Може и на лични.

И аз да се включа с молба за горното Hug

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
А ето и за хрема и висока темп. Но не съм успяла да прегледам цялата тема още. Това е инфото от първата половина на темата:


ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА

-сминдух - 1 чаена лъжичка се вари 5 минути в 200 мл вода. Отварата се прецежда и се дава през 15 мин. по 1 суп. лъжица.
 
-компрес на челото от настърган суров картоф, увит в мокра тънка кърпа или тензух.

- увиване в мокър чаршаф или къпане във ваничка с хладка вода.

- разреждам оцет с малко вода и потапям чорапките, да не се забравя,че трябва да се намокри главичката/челцето,тила, темето/ с въпросната смес,за да не избие силата на температурата там!

- За сваляне ТРАЙНО на висока температура - намазват се гънките, крачетата, гръбчето НЕ КОРЕМЧЕТО И ГЪРДИЧКИТЕ с разбит белтък от яйце. Сваля след малко температурата, но много трайно. Даже казват, че може да не се измива, но моята дъщеря се изрина там където не бях измила белтъка.


ХРЕМА

- За водниста хрема: капки от лук – настъргва се 1 глава лук и се прецежда през памук и цедка, след това се добавя същото количество преварена вода и се капи по 1-2 капки в носа.
Капките имат трайност около 6 часа. Слагат се на 2-3 часа и не са подходящи за деца под 1 година.

- сок от алое.

- (само при възрастни) - в носа се капе сок от лимон - много е неприятно, но помага.

- по-силна отвара от лайка със захар /мед/.

- почти цяла глава чесън се настъргва, прецежда се през марля и се добавя малко мед. / да стане като кашичка/.С тампонче за уши намазвам ноздричките на детето и той спи цяла нощ спокойно.

- хардал (синап) на петите. Прави се кашичка от равни количества, напр. 1 супена лъжица, смлян хардал, брашно, оцет и вода. Слага се през марля (тензух или др.) на петите, които се увиват в бинт и се обуват вълнени чорапи. Държи се 1-2 часа, може и цяла нощ ако е търпимо.

- намазвате ноздрите отвътре със захаросан мед - действа добре.

-  няколко капки кърма.

- за хрема и кашлица- огърлица от скилидки чесън, така да спи детето.

- 1 с.л лайка се завира в около 200 мл вода, прецежда се, на 1 к.ч. от течността се слага 1 ч.л. мед и се разбърква. От тази течност може да се капе през 30 мин. в носа.

- В съд се слагат на котлона няколко лъжици брашно да се припичат - дишат се изпаренията.

- -сребърна вода,

-физиолог. разтвор,

-капки от клеева тинктура /на 1 мл. физ. разтвор се слага 1 капка клеева тинктура от аптеката/




ЗАПУШЕН НОС

- Когато на детето му е запушен носа до възглавницата му се слага обелена и разрязана глава кромид лук - диша доста по-лесно.


Като успея да прегледам темата, ще пусна всички събрани "бабини рецепти".  Peace

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 11:59 от Бенджи 2710

# 519
  • Мнения: 506
страхотна и систематизирана информация личи ,че за жалост авторката доста е *боледувала*покрай децата

аз мога да добавя за висока температура назмазване със спирт на ръцете и краката-сваля почти моментално с 0,3-0,5темп.

надявам се никой да няма нужда от тези съвети Hug
да сте здрави

# 520
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
някой да знае рецепта за гъбички по ноктите/на краката/?

# 521
  • Мнения: 555
За гъбички
1. Йод тинктура - мажат се веднъж дневно с типче за уши добре измитикрака или там където са гъбичките (, но може да изгори мястото след няколко (6-7 дена)
2. Hexamin на таблетки (май вече не се продава в аптеките) - таблетката се стрива на прах и се поръсва навлажненото място с него всяка вечер обува се чорап и така се преспива , на следващата вечер  процедурата се повтаря докато е необходимо (много ефикасно при първоначално заразяване, но и йодната тинктура е успешна).
3. Заразеното се маже с лак за нокти, след като е добре почистено, но недоизлекува напълно.
4. утайка от кафе се киснат краката (това е по рецепта от книжката на баба Ванга - който я има ако може да я опише по- подробно) - не е изпробвана.
5. Баща ми е много доволен от  ... един Бг крем от аптеката,  не е Лумизил (рекламираният, а друг някакъв) (ще пиша допълнително като проверя кой точно). Той се е "сдобил" с тях в казармата и само този крем му спря сърбежите, но по ноктите си останаха
6. Салицилови препарати - също помагат

(Това е, което се сещам за сега)
 

# 522
  • Мнения: 471
Майка ми цял живот ги влачи тези гъбички по краката, че и по едно време нокти нямаше. Маза ги с какво ли не, но най- дълго време  със смес от йод, салицилова и бензоена киселина. Въпреки това не изчезнаха напълно. Наскоро обаче пи някакъв антибиотик и учудващо за мен се излекуваха 20г. гъбички. Какъв ще да е този чудодеен антибиотик newsm78, ако се интересуваш ще я питам.

# 523
  • Мнения: 1 493
С българските кремчета "Дунавски вълни" и "Здраве" - евтино ( по левче тубичката ) и ефикасно !  Heart Eyes
При мен имаше ефект  Peace , да не ви казвам колко години се мазах с какво ли не ( а вносните струват "майка си и баща си " - по 70-80 лв. едното  ) .
Ако не помогне, поне ще загубите малко пари, но на мен ми помогна ! Hug

# 524
  • Мнения: 1 422
Гъбичките под ноктите не могат успешно да се третират с кремове, защото спорите остават в твърдата мателия на самия нокът и пак го превземат след време. За тази цел има лакове. Прилагат се като с пила се изтрие леко повърхността на нокъта и се нанесе лака, както козметичния (цветния). Правми се на всеки 2 дни.
Докато все още ползвах лекарства, си излекувах успешно 2 нокъта по горния начин с вещество, което се продава в мъничко шишенце, името му започваше с буквата Б. Питайте в аптеката. Бях придобила гъбичките според мен от едно джакузи.

Общи условия

Активация на акаунт