Nestle Baby Menu, Biscuit-Cereals

  • 691
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 909
Привет, имам едно питане за Biscuit-Cereals на Нестле:
На кутията пише за деца до 8 месеца да се смесват 4 с.л. и 150 мл. вида. Обаче то става прекалено водно  Close, направо си тече!
Добавих на своя глава още 1 с.л., но пак не стана каша, както е на кутията, а си течеше от лъжицата  newsm78


За децата над 9 месеца пише да се смесват 6 с.л. и 200 мл. вода - това пък би трябвало да стане още по-водно!

Някакъв съвет? Вие какви пропорции слагате? Сара е на 8 месеца.
Мерси  Heart Eyes

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз слагам 4 супени лъжици с връх и вода на око. Получава се м/у 100 и 160 мл (още не съм разгадала тази мистерия). Кашата е с гъстота на разбъркано с вилица кис. мляко 4% масленост  Laughing - така ми е най-удобна.

# 2
  • Мнения: 1 909
Аз слагам 4 супени лъжици с връх и вода на око. Получава се м/у 100 и 160 мл (още не съм разгадала тази мистерия). Кашата е с гъстота на разбъркано с вилица кис. мляко 4% масленост  Laughing - така ми е най-удобна.
Благодаря ти много  Hug

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ами аз винаги правих кашите на око. Зависи си от детето как обича. Приготвях си водата, колкото смятам че ще изяде (на вашата възраст е било около 160 ) и после добавях бавно лъжичките и бърках до получаване на гъстотата, която ми харесва.

# 4
  • Мнения: 1 909
Ами аз винаги правих кашите на око. Зависи си от детето как обича. Приготвях си водата, колкото смятам че ще изяде (на вашата възраст е било около 160 ) и после добавях бавно лъжичките и бърках до получаване на гъстотата, която ми харесва.
Абе детето вади странен вкус  newsm78 Миналият ден й дадох водната ка6а и я иzяде, вчера и днес гъстата ка6а не я яде. Rolling Eyes Утре пак 6те я пробвам с водната  Joy

# 5
  • Мнения: 4 068
Е добре де ама няма ли да се запече ако кашата не е направена както е указано на кутията? Демек ако е гъста. Питам щото след около месец     ми предстои захранване с каша и се притеснявам да не я запека.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не. Половин час след кашата даваш вода, колкото желае  Hug

# 7
  • Мнения: 4 068
Тенк ю пипъл че ме светнахте! Grinning

# 8
  • Мнения: 140
Ние ядем кашата доста гъста,но винаги слагам в нея няколко лъжички плодово пюре и нямаме проблеми. Simple Smile



# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Всички каши ги правя на око, защото ако следвам указанията на опаковката стават много воднисти. До сега никога не се е запичал

# 10
  • Мнения: 1 909
Ние ядем кашата доста гъста,но винаги слагам в нея няколко лъжички плодово пюре и нямаме проблеми. Simple Smile





Виж, това е добра идея, благодаря ти  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт