Живот и ежедневие в арабските страни/продьлжение/

  • 59 928
  • 424
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 854
Тьк като темата за арабските страни е заключена, предлагам да си отворим нова, защото на мен лично ми беше много интересно и полезно да науча всичко това, което прочетох там.
Вьпроса, който аз искам да задам кьм мамите живеещи в арабските страни е, как си подбират облеклото, какви цветове се носят по празниците и по различните поводи /примерно за сватба видяхме, че е бяло/, какви други дрехи религията позволява да се носят. С една дума - всичко свьрзано с модата и стильт на обличане Grinning


Благодаря Ви Hug

# 1
  • Мнения: 3 461
Аз се обличам така както и преди:според модата в момента и това,което ми харесва и отива от нея. Simple SmileВ Бахрейн и Дубай на чужденците е разрешено да се обличат както искат.Слагам абайа само,когато ходя в Саудитска Арабия,но напоследък забелязвам много жени,които не го правят,вече не е толкова строго както преди,ако те срещне мутауа(религиозната полиция за борба с порока),най-много да ти направи забележка.Една част от местните жени в Бахрейн се обличат като нас,други носят силно вталени и разкопчани абаи,а трети са по-консервативно облечени.Има много красиви абаи ,с невероятни декорации,обшивки и дизайн,някои са много скъпи и не са по джоба на всеки.Прави ми впечатление,че всички деца са облечени с много вкус,умело съчетават цветове,материи и им обръщат много внимание.Като цяло арабките имат вкус,а някои от тях са много слаби,елегантни и красиви жени,противно на общоприетото мнение,че са по-закръглени.

# 2
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ти хубаво я отвори пак, но ще помоля вси4ки да не по4ваме пак с препирните за религия. не се позволяват от Правилата на форума и са безсмислени. ако някой иска да пита на ли4ни, ще отговарям с удоволствие.

ина4е към това, което е казала Ноя, няма какво да добавя. мен ме знаете как ходя и сте ме виждали. ще се опитам да снимам някоя местна без да ме види, 4е може и да ме бият Laughing.
временцето тук е супер ве4е и вси4ки са по полянките. обядват си, ве4ерят си на въздух . децата си играят на воля. най-после 4ист и "естествен"въздух. моя "мискин" спи и 6те го 4акам още малко да ходим и ние на езерото пред нас.

# 3
Тъкмо щях да питам дали тайничко не може да се щракне някоя и друга снимка по пътищата - ей така - небрежно Wink Grinning.
А под абайата какво обикновенно се облича Embarassed, и трябва ли въобще да се облича Embarassed. Прозрачни ли са Embarassed (малииии кви въпроси само въртя Embarassed Grinning)

# 4
  • Мнения: 3 461
Тъкмо щях да питам дали тайничко не може да се щракне някоя и друга снимка по пътищата - ей така - небрежно Wink Grinning.
А под абайата какво обикновенно се облича Embarassed, и трябва ли въобще да се облича Embarassed. Прозрачни ли са Embarassed (малииии кви въпроси само въртя Embarassed Grinning)

Хонди,ама и вие си имате местни представители,като бяхме в Лондон,по едно време имах чувството,че съм в Саудито,непрекъснато се сблъсквахме с тях по улиците и магазините. LaughingПод абаите могат да обличат всичко и нищо,има различни модели  с различен вид закопчаване,отпред,в страни или такива,които се обличат като рокли.Докато бяхме в Щатите си купихме една книга от снахата на Осама Бин Ладен,Кармен,която е наполовина швейцарка,майка й е от Иран,а тя е била женена за по-големият брат на Осама.Книгата е много увлекателна,изчетох я на един дъх и я препоръчвам на всички:Inside the kingdom.My life in Saudi Arabia.

# 5
  • Мнения: 4 244
А какво бельо носите? А арабките носят ли - чувала съм че има специални магазини за бельо където само жени са продавачките, но какво се носи и предпочита от тях ми е интересно да чуя. Какви материи е бельото - сатен, коприна или прост памук?
А дрехите какви материи са и по специално абаите, споменавате че има много красиви модели, с много бродерии и тн - те с какво се правят?
Някоя завъртяна арабска рецепта няма ли да ни пуснете?

# 6
....Хонди,ама и вие си имате местни представители,като бяхме в Лондон,по едно време имах чувството,че съм в Саудито,непрекъснато се сблъсквахме с тях по улиците и магазините. Laughing....
Вярно, че в Лондон и някои други известни градове в Кралството си има доста представители. Някои от тях явно си спазват строго традициите и ходят (до сега само с черни съм виждала) с абайа, но има и такива, които по нищо не се различават от останалите (поне външно). Сега се сетих, че в езиковият курс, на който ходих имаше две момичета от Иран, които също ходеха забрадени, но нямаха абайа - само забрадки и то много пъстри.

# 7
  • Мнения: 1 854
Аз искам да попитам при по високи температури какво е усещането, когато хората за облечени и покрити. Може би тези мами, който са родени в тези страни и са свикнали на климата - за тях е нормално, но за другите жени, който са приели религията по кьсно, как е?
Аз лично като дойде хубавото време и ако не се "разсьблека" да усетя сльнчевите льчи, не сьм си аз. Пьк и толкова е ставало топло, че понякога ми е идело и гола да трьгна по улиците Mr. Green. За Дубай сьм чувала, че е много топло и хората пазаруват и излизат предимно привечер и навсякьде има климатици. Но все пак на човек му се налага да излезе и денем - я с дете на площадката, я на басеина.
Нали не Ви звучи глупашки вьпроса ми. Embarassed

# 8
  • Мнения: 3 461
Фиди,предполагам,че всеки има индивидуални предпочитания към бельото,един обича коприна,друг памук.Противно на очакванията ти, в Саудито продавачи са само мъже,те ти го продават,защото няма жени продавачки.Купуваш и мериш в къщи,ако не ти става го връщаш.Аз така разисквах с един различните мерки сутиени с един в Mothercare.Всички световно известни вериги за бельо като La Perla си имат магазини и всичко е по последна мода,има страшно секси и смели модели,няма друго производство като за Middle East само.В Рияд,столицата на Саудитска Арабия,са едни от най-хубавите и скъпи магазини в света.Абаите са най-различни като материя,не би трябвало да прозират,някои са обшити със скъпи декорации,интересни десени на основата на черното,и аз изнудих скъпото за една такава.Разказвам ви за Саудито,че е по-интересно,тъй като е най-консервативно и затворено обществото.В Бахрейн и Дубай понякога не можеш да определиш дали си в типично арабска страна.Като бяхме в Дубай преди 2 седмици ми се взе акъла,като гледаш Dubai Marina,все едно гледаш Манхатън,45 небостъргача са построили само за 2 години и само на това място,а за другите части на града да не говорим.

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
тука е свободно облекото без огранения но пук ако си доста секси сте си навле4еш ухажори.днес се гримирах ама само 4ервило и спирала е всеки ме гледа като странен обект то и ина4е си предизвиквам погледите 4е се обли4ам по бг модата знаете до каде са потниците и блузките гледам да сложа ве4е неЩо отгоре якенце или ризка ама си ме гледат и искат да ми говорят или свалят даже жени да ме пипнат по косата или да ми правят комплименти и да ме питат французойка ли съм. тук носят джеба безформена рокля с бродерии по деколтето без с къс или с дълъг ръкав цветни са от памук заради жегата стига до 70 гр на слънце и 55 на сянка .носият кърпи като нашите баби или типи4но по арабски маниер с шап4ица и после воала .предпо4итани цветове са турско синьо синьо всякакви тонове това е цвета на тунис;
розово оби4ат и бежево както и светлите жълти , зеленото .лятото се носи лен най 4есто не изгладен или памук  но по модата има много синтетика и ако я следваш зна4и гадна миризма така 4е аз съм за пмаука и ликрата лен ако е с малко спандекс или нещо което го прави нема4каем .аз излизам за ужас на вси4ки в жегата  и потя се но е вода без мирис  то от банята не излизам малко имат климатици дайе ние не но обеЩах си за другото лято .понасям я топлината къде по зле къде по добре  като в сауна сме но има добрата страна хахахаслабее се.най лошиа месец досега сме били в бг ина4е има 2 сезона лятото по4ва от март  и свършва към декември .оби4ат златото много, ки4ат се и не се гримират пове4ето, най 4есто само молив и спирала .младите жени и моми4ета са ужасно кокетни и суетни и взискателни към гаджета или мъжете си .разоряват ги .тука например роклите за свадбите  за булката и жените се наемат трябва да са разли4ни винаги тъй 4е за мене става трудно да жонглирам с тоалетите малко смяна на детаилите или някое боди ново или панталон или просто цхнаге на 4астите .страхотно се гримират това е традиция сжекито става и преди да излезе от стаята си слага един молив доста разбира се прави се от жени това 4ерно мастило и се продава .винаги с парфюм много понякога  тежки ги харесват крем съЩо задължително просто кожата е фетиш както и косата тука са къдрави и се изправят косите фризьор след хамама и държи по седмица .красотата  иска своето .

# 10
  • Мнения: 3 461
Аз искам да попитам при по високи температури какво е усещането, когато хората за облечени и покрити. Може би тези мами, който са родени в тези страни и са свикнали на климата - за тях е нормално, но за другите жени, който са приели религията по кьсно, как е?
Аз лично като дойде хубавото време и ако не се "разсьблека" да усетя сльнчевите льчи, не сьм си аз. Пьк и толкова е ставало топло, че понякога ми е идело и гола да трьгна по улиците Mr. Green. За Дубай сьм чувала, че е много топло и хората пазаруват и излизат предимно привечер и навсякьде има климатици. Но все пак на човек му се налага да излезе и денем - я с дете на площадката, я на басеина.
Нали не Ви звучи глупашки вьпроса ми. Embarassed

Тъй като ми се наложи едно лято да живея в Саудито ,бях бременна и с абайа,но проблеми не съм имала.От къщи в колата,от колата в мола или ресторанта,навсякъде има климатици.В Дубай и Бахрейн както казах няма ограничения.В Саудито,чужденците живеят в специални compounds,в които се обличаш нормално,имаш магазин за хранителни стоки,басейни,тенис и голф игрища,ресторант,кафене и стабилна охрана отпред.

# 11
  • Мнения: 3 461
Нещо любопитно:в магазините за сувенири и занаяти е пълно с нашенски тип "чипровски"килими и възглавници,все едно гледаш миндера на баба си от някой етнографски музей.Кухнята им е също доста сходна с нашата ориенталска:пълнени лозови сърми,пълнени чушки,тиквички,баклави,гювечи с агнешко,бамя и др.

# 12
Като каза баклава Ноичка, че се сетих. Половинката имаше един колега (арабин), който му беше дал невероятно вкусна баклава. Та ако ми дадете рецепта за тамошна такава много шЪ вЪ обичкам. Май се правела със шам фъстък ама не съм сигурна Flutter Heart Eyes

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хонда да има с разли4ни ядки споед желанието и възможностите тука ядките са скъпи. листите се то4ат много тънки  и доста са на брой някаде 20 броя  после се заливат с много сладук сироп което непременно трябва да се поеме  и после ги подреждат за предлагане режат се осте преди да се пекат.мойе да си сложиш бадеми орехи лешници , шам  или сусам.плънката се реди посредата не знам то4ната рецепта на листите предполагам  като ъ бг но се слагат разни аромати хзар мислиа 4е беше думата ако не съм я запомнила пражилно от жасмин рози  или други ароматни цветя и тези ароматни те4ности си ги правят у дома или се купуват от йени които ги приготвят 

# 14
Точно тия аромати явно предават специфичен вкус - ама много ми хареса Flutter Grinning

Общи условия

Активация на акаунт