По колко мляко след 1год.?

  • 504
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Имам въпросче,
по-колко мляко (адаптирано/кисело)  на ден давате на дечицата си след 1 годинка?
Аз до скоро кърмех, но вече преминахме изцяло на адаптирано и косело мляко, та все ме голжде мисълта дли му давам достатъчно количество дневно.
При нас е така: сутрин в кашата 120 мл Фризо 3, през деня на два пъти по една чаша - 120мл Фризо 3 и вечер 120мл. Фризо 3 или една чаша кисело мляко. Така на ден се събират около 400мл.
При вас как е?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Сутрин му давам попара с чай, или 150гр кисело мляко с бисквита.На обяд п#ре,след обяд мляко с грис, или овесени ядки с плодове.Вечер преди лягане 220мл. Аптамил.

# 2
  • Мнения: 1 613
До колкото знам количеството трябва да е около 450-500 мл мяко на ден, като тук се влючва сиренцето, кашкавала, млякото в пюретата и др.

Мойто педи каза, че една кибритена кутийка сирене се равнявала на 1/3 от дневната доза, ама аз нещо не вярвам много  newsm78

# 3
  • Мнения: 8 505
Сутрешната или следобедната закуска е с кис. мляко-150-200г и след вечеря 180-210 адаптирано,като никога не го изпива цялото.

# 4
  • Мнения: 3 537
Сутрин 220-250 гр кисело мляко с бисквити
Вечер   280 гр кисело мляко с бисквити
Но почти никога не си изпива млякото на един път,а на 2-3 пъти в продължение на 30 мин-1 час Rolling EyesТрябва да е много гладен и много уморен и да му се спи та да го глътне наведнъж цялото количество.....

# 5
  • Мнения: 5 577
Давам вечер + зел. каша.

Иначе през деня кисело мляко, или прясно (например на крем).

# 6
  • Мнения: 255
До колкото знам на тази възраст се дава около 500 ml. мляко.И аз така правя - сутрин и вечер  bouquet

# 7
  • Мнения: 46 437
Около 500 мл. на ден. Пие ги сутрин и вечер. Отделно яде кисело мляко следобед, понякога кашкавал на вечеря и когато яде овесени ядки слагам по една мерителна лъжица.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
В книжките пише 400 гр Wink Значи добре си се ориентирала.

Общи условия

Активация на акаунт