един медицински въпрос

  • 1 177
  • 9
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
имахме такъв проблем снощи Sad....отдолу на брадичката Алекс има hеmagloim ( не zнам как е българското име и дали така се пише правилно, нещо като малка торбичка, която се пълни с кръв )....та отивам да го къпя снощи и това чудо  се пуква...случката се случва около 19.30....не го боли мъникът, но до 21.00 не мога да спра кръвта и хукваме с татито до болницата....видя ни един млад доктор, но в това време докараха катастрофа в спешното и чакаме до 23.00 да ни видят отново....към 22.30 кръвта спря, но само zащото Алекс zаспа и спря да шава....та идва накрая симпатичният доктор и го zалепи въпросното нещо с лепило....и ни пратиха другата седмица в Цюрих в детската болница.....обаче от там ни каzаха да чакаме 4 седмици  Sad Rolling Eyes   
моля, дайте съвет как да я спра таzи кръв, ако шурне наново, не мога да ходя всеки път до болницата.....  Sad
 

# 1
  • Мнения: 4 212
Amei, да не е хематом, ако е това знам топли компреси от арника се слагат.
Чакай да се появят и лекарките да ти кажат какво да правиш, няма да се плашиш. Аз пък се надявам след това третиране да мине и да не ти се налага да ходиш по лекари  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 146
Не съм 4вала такова нещо мили4ка Sad,целувки на малкия бонбон и да нямате проблеми ве4е  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 017
мисля, 4е в болницата трябва да попита6 (или може би в аптеката 6те ти дадат без рецепта) едни прах4ета, които са кръвоспира6ти, подсу6ават и са антибактериални. (не мога да се сетя за името им  newsm78, в бг ги има, слагат се напр. на прокървили пъп4ета при бебоците...) Има еквивалентни и пластири...Това е за което се се6там "от първа необходимост", но в момента практикува6тите доктори 6те те посъветват о6те по добре  Hug

НА бебо сигурно са му изследвали и показателите за кръвосъсирване, понякога са по лабилни в ранна възраст (до 6я месеца, а и мъни4ко по късно), и постепенно се стабилизират. Има и ле4ение, но първо трябва да се уто4ни при4ината. Да не говоря "наизуст".

хубаво, 4е 6те отидете и на консултация, па макар и по късно. сигурно си знае6, 4е е важно да се уто4ни вродено ли е (и на мен ми се струва, 4е говори6 за хемангиом  Embarassed), операбилно ли е и т.н.
Спокойно  Hug &те му мине като на бебе  Hug

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
то4но zа хемангион говоря ....пак се раzрани и потече... Cry Cry Cry

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
маmo B, ние бяхме в болницата вчера цяла вечер...докторът го zалепи, но проблемът е, че можем да отидем в специалиzираната болница чак след три, четири  седмици......а днес отново прокърви Sad....с какво да я спирам таzи кръв е въпросът, докато отидем да го махнат.....

# 6
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
мисля, 4е в болницата трябва да попита6 (или може би в аптеката 6те ти дадат без рецепта) едни прах4ета, които са кръвоспира6ти, подсу6ават и са антибактериални. (не мога да се сетя за името им  newsm78, в бг ги има, слагат се напр. на прокървили пъп4ета при бебоците...) Има еквивалентни и пластири...

Мисля, че тези прахчета се наричат "ТОПОЦИН". Дано да ги има при вас, amei. Praynig
А, иначе, сега пуснах търсачката за подобен на вашия проблем, но нищо не намирам, за съжаление. Sad

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Ава дано ве4е да сте добре .. 4есно казано незнам какво е това което описваш и незнам дали това което ще ти предложа е добро или дали изобщо може да се направи на бебе - да го промиеш с кислородна вода - ама боли и щипе - ина4е съсирва - но пак казвам 4е за бебе .. а ако се обади6 в спешното и да ги попиташ просто ..така не става ли?

# 8
  • Мнения: 1 017
Мили4ка, сега видях, извинявай за късната реакция Embarassed
Пи6а ти на ли4ни

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Ани, обадихме се в спешното, но от там каzаха, че нищо не могат да направят Rolling Eyes...трябвало да се премахне с лаzар, а zа това трябва да чакаме, докато отидем в спец.болница.....сложих му една водна лепенка и малко поспря....

Общи условия

Активация на акаунт