kak se 4uvstva deteto

  • 827
  • 8
  •   1
Отговори
  Здравейте. от близо година и съм от самотните. Сега излезе съдебното решение. Имам дъщеричка на 1г. и 10м.
Притеснена съм от факта как ще и се отрази първата и среща с баща и, защото сега започва да разбира, а е свикнала само с мен. Ако можете да ме посъветвате и знаете за подобни случаи пишете.

# 1
  • Мнения: X
А ако започне да му вика Оня Чичко... щото имаше и такъв случай от форумките...  newsm78 hahaha

# 2
  • Мнения: 2 863
Ами кажи нещо повече? защо не е виждала баща си досега, той иска ли да я вижда и колко често...можеш ли да разговаряш с  него, когато става въпрос за детето??? Тези неща са важни, ако не говориш с вятърните мелници и той обича детето- няма нищо страшно...децата усещат, когато са обичани... ако ще я вижда по задължение.... ама хайде да не гадая... ако искаш сподели newsm78

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
това зависи от вашите взаимоотношения и тези с детето-  просто кажи защо не го е виждал до сега

# 4
Не го е виждал, защото взаимоотношенията ни не са добри. След като се разделихме е идвал само един път. Искаше да вземе детето, но ме беше страх да го дам понеже съдебното решение не беше излязло, а без него няма как да си върна детето ако той не ми го върне - нямаме брак. Сега вече има съдебно решение, но ме притеснява че детето е свикнало с мен. Нямам нищо против да го вземе, но как да подготвя това малко дете за срещата? Все пак основните страхове на децата са да не бъдат изоставени. Как да му обясня че е само за събота и неделя? Притеснява ме емоционалния срив, който може да настъпи у детето от смяната на обстановката - при напълно непознати хора. Все пак на тази възраст сега започват да правят разлика. Единствено ме успокоява факта, че той е все пак баща на детето ми и не би позволил то да страда и че ще се постарае да се чуства добре.

# 5
  • Мнения: X
Ако е първа среща, не е ли по-добре за малко да се видят, а не да го даваш детенце за 2 дни.  newsm78 Незнам, аз не разбирам още...  Embarassed ама от първия път за 2 дни да го вземат. Thinking

# 6
И аз това искам да се виждат поне няколко пъти в мое писъствие, но не зависи от мен - това е определено в решението на съда т.е. той има пълно право да вземе детето. А това за срещите съм му го предлагала и на него ама все едно говоря на някой пън - въобще не му пука. За това не знам какво да правя? Как да му обясня, че така би навредил на собственото си дете, а не на мен? Какви доводи да дам на човек който  мисли за това как най-добре да ми го върне за това, че се разделихме, а в същото време претендира че е добър и загрижен баща, който обаче не мисли кое е добро за детето му и кое не?   

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами щом е пън, и тъй като нямаш какво да губиш ще ти предложа следното:
- звъниш поне една седмица преди назначената дата и му заявяваш, че имаш важни срещи събота/неделя и че тъй като съда е постановил той да взима детето събота и неделя - да се вдига и да идва още ТАЯ събота! ако той нещо започне да се оправдава или да те подпитва не те ли притеснява как ще реагирла детето - кажи му, че той ТРЯБВА да се оправи и не те бърка как ще стане това, че ти имаш ЛИЧЕН живот и в момента детето ти ПРЕЧИ!
Мда - ако иска да ти направи напук - направо ще му бръкнещ в задника. И ако се опита да бъде твърд и дойде - дай му детето... и му гледай сеира. Ако не се обади още събота вечер да дойдеш...
Така или иначе ще му я дадеш - поне опитай! Една събота/неделя в повече - все тая. Но пък ако му бъде гадно!!! Печелиш и може сам да започен да те навива да се виждате с детето - за да ти обърка плановете за излета и за да не е по твоята!
Айде успех! И дано стане мах безболезнено за детето!

# 8
  • Мнения: 193
Учуди ме това решение на съда,на мен ми беше обяснено/понеже и аз заведох иск за док.на бащинство/че до 4-5 годишна възраст бащата не може да го взема и да бъде насаме с детето,защото не може да се грижи за него.Може да го вижда и да бъде с него само в присъствието на майката.
Ако така е решил съда,според мен обжалвай,точно с тези доводи,че детето е твърде малко,за да бъде насаме все още с непознатия си баща,че точно този баща не би се грижил добре в момента за него,защото не е живял с вас,не е виждал детето си,не разбира добре детския език/как ще разбере от какво има нужда детето/не го познава добре...Защо не говориш пак с адвоката си?Ама наистина ми е много странно как така съда постановява решение баща който не е виждал детето си  и почти не го познава,изведнъж да прекара цели 2 дни с него?Правилно е постепенно детето да свикне с него-да идва да го вижда ,да излизате заедно за малко и т.н.А какво ще стане ако му кажеш че и ти ще бъдеш с тях?/ако имаш възможност за това ,де/Пробвала ли си всякакви варианти,пиши ако има нещо такова...

Общи условия

Активация на акаунт