за храната в яслите

  • 604
  • 10
  •   1
Отговори
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Здравейте мами! Имам едно питане - моята дъщеря е на 1г. и 4 м. и много искам да е дам на ясла. В момента я гледа детегледачка, на която не само ми е трудно да плащам, но и ми се струва, че не я възпитава както трябва. Все пак на едно дете не може само да му се забранява, то трябва и да бъде поощрявано. Дъщеря ми е готова за ясла - тя е много общително дете, обича да си играе с другите деца и не се страхува от непознати. Проблемът е, че все още не може да яде твърда храна, от сорта на бисквити и големи трохи хляб. Започва да кашля, задавя се и има позиви за повръщане. Чудех се - дали храната в яслите е приспособена за деца, които не могат да се хранят с филии, сварени парчета зеленчуци (непасирани и ненамачкани). Има ли изобщо такава ясла, в която да знам, че няма да стои гладна и да съм спокойна за нея. Моля, помогнете!

# 1
  • Мнения: 7 831
Ами в държавните ясли, храната е обща. В нашата ясла даже храната е същата като в детската градина.
Това което можеш да направиш е да си носиш храната от вкъщи (както правят майките на алергичните деца) или да молиш лелките да мачкат храната с вилица.
Успех

# 2
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Благодаря ти! Сигурно би било по-лесно да излъжа, че детенце е алергично, обаче надали някой ще се хване! Ще пробвам да измисля нещо по въпроса!

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Забелязах, че храната в нашата ясла е по-едра от детската кухня, от която взимахме храна. Моят дечко е много ящен и това засега не му е напрвило впечатление. Помоли ги лелките да намачкват храната и мисля, че няма да имаш проблем. Даже по-бързо ще свикне да се храни с едра храна в яслата, от колкото в къщи. Успех!

# 4
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Благодаря, vadjra! Аз съм прояла обща храна чак към 3 годишна, така че кръвта вода не става!

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И Рая не може да се справя с дъвкането и се дави. Но досега не е хапнала нищо в яслата. За това и се притеснявам да я оставя цял ден там. Като я взимам на обяд е гладна, а отказва храната там. Но гледам, че менюто е същото като в групата на кака й  newsm78

# 6
  • Мнения: 376
Моят син е ял пасирана храна само като съвсем мъничък , но също имаше проблем с храната в яслата , дадох го на 1г. и 10м. Прояде трудно но все пак яде , макар и по бавно. За нас кухнята се оказа улеснение но за децата или поне повечето не. В нашата ясла се дразнят , че децата не могат да дъвчат по едра храна , непрекъснато правят забележки и отказват да мачкат или пасират храната.

# 7
Здрасти, моя разбойник е на година и половина, а ходи на ясла, от както беше на 1г. и 3м. Той също имаше проблем с непасирана храна, а и е много злояд Sick. Когато го дадох, на дълго и на широко говорих с лелите по този въпрос blahblah. Те нямаха нищо против да я пасират, но всички бяхме на мнение, че вече му е време постепенно да се научи да яде нормална храна. Така се разбрахме че ще пробват с намачкана с вилица и ако няма никакъв резултат токава ще пасират. В момента Боян вече яде почти не намачкана храна и то с апетит. Даже от както е на ясла започва да закръгля крачетата а не да е кожа и кости като преди. И най важното започна сам да си отваря устата когато яде  feeding, а не да го залисван и помеждудругото да набутам някоя и друга лъжица. Успех на малкото съкровище newsm68 и много щасливи мигове в яслата  bigdance2.

# 8
  • Мнения: 2 672
Проблемът е, че все още не може да яде твърда храна, от сорта на бисквити и големи трохи хляб. Започва да кашля, задавя се и има позиви за повръщане. Чудех се - дали храната в яслите е приспособена за деца, които не могат да се хранят с филии, сварени парчета зеленчуци (непасирани и ненамачкани). Има ли изобщо такава ясла, в която да знам, че няма да стои гладна и да съм спокойна за нея.

много зависи от персонала , но по принцип мисля че едва ли ще я пасират. Храната си е най-нормална , в смисъл като "на големите". Филиите може и на залчета да ги дават , зависи от персонала.
А не си ли пробвала повече пъти да даваш бисквита примерно?
Аз на моят син от 8 месечна възраст му давам - хваща си я , почва да я плюнчи и така я яде.

# 9
  • Мнения: 2 000
А може би е време вече да се научи да яде по-големи хапки и бисквити. Пробвай да я дадеш на ясла. Току виж там няма проблеми и не се дави от твърдата храна.

# 10
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Благодаря ви момичета за съветите и помощта! Ще взема да проуча въпроса и да поговоря с лелките, дано се съгласят. И на мен ми се ще да минем на обща храна, но като я гледам как и застава (буквално) на гърлото, имам чувството, че ще се задуши. Какво ли не пробвах - дъвкане настрани, залъгване, никакъв ефект. Мъничето още не е готово за тази сериозна стъпка  Wink Дано не избързвам с яслата, но това в момента ми се вижда най-добрия избор за нея - сега с детегледачката скучае и вечер ми се хвърля в преградките, ухилена до уши и си носи якето да се разхождаме. Явно и липсват социалните контакти Sunglasses Благодаря ви още веднъж - а пък ще му мисля  Confused

Общи условия

Активация на акаунт