След секцио-кървене на рана

  • 4 598
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 524
Здравейте,
родих със спешно секцио. Вече минаха почти два месеца и точно когато си помислих , че вече съм ОК,  раната започна леко да прокървява. Вярно една две капчици на 2-3 дни #Crazy , както и щом прокапе и имам и вагинално течение , което изчезва след 1 ден. (извинете за подробностите Blush)
На вас случвало ли ви се е подобно нещо??? Говорих с опериралият ме гинеколог и ми каза, че това било нормално. На мн обаче това ми е адски странно.

да взема да отида аз и при друг лекар за 2 ро мнение  или може би е излишно и се паникьосвам без основание???

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
Аз родих секцио преди 5 месеца и не съм имала подобен проблем Naughty.Според мене е добре да потърсиш и друг доктор- така ще си по спокоина.Дано всичко да е наред Praynig

# 2
  • Мнения: X
Не съм имала подобни проблеми, а и не ми изглеждат много нормални. Най-добре отиди директно при опериралия те и при още някой.

# 3
  • Мнения: 2 755
Ако опериралият те лекар, не ти обръща внимание, потърси друг. Не е нормално раната да кърви, два месеца след операцията. Най-вероятно ще се наложи ревизия на раната.

# 4
  • Мнения: 524
Най-вероятно ще се наложи ревизия на раната.

Прости невежеството ми , но какво означава ревизия на раната????

# 5
  • Мнения: 3 116
Аз също нямам такъв проблем. Препоръчвам ти да потърсиш мнението на друг лекар  Thinking

# 6
  • Мнения: 2 609
И на мен не ми се е случвало такова нещо,слава Богу.
Немисля,че е нормално Naughty
Найстина потърси друг лекар,а и както са те посъветвали по горе,най-добре опериралия те лекар Thinking
Дано всичко да е наред thumbsup

# 7
  • Мнения: 972
Наистина трябва да отидеш на лекар. Може и да е от конец.

# 8
  • Мнения: 46 434
Иди на друг лекар. Раната ми въобще не е кървяла, лохии имах 20 дена.

# 9
  • Мнения: 524
Найстина потърси друг лекар,а и както са те посъветвали по горе,най-добре опериралия те лекар Thinking


Ами аз говорих с опериралият ме гинеколог и тя ми каза (каза, че няма смисъл да отивам на преглед), че това до 2-3ти месец след операцията било нормално (?!) и това били конците. Въпреки това ще отида на друг лекар , защото доста се притеснявам...

# 10
  • Мнения: 46 434
А ходи ли на контролен преглед след секциото?

# 11
  • Мнения: 524
Да, бях на контролен преглед 30 дни след секциото. Тогава още не кървеше нищо и всичко беше ОК.

Кървенето се появи тази седмица

# 12
  • Мнения: 7 803
не съм имала такова кървене потърси друг лекар

# 13
  • София
  • Мнения: 2 100
Вече имам второ секцио, но такова нещо не ми се е случвало и двата пъти! Naughty
Нека те види лекар, за всеки случай! Сигурно е нещо безобидно, щом нямаш други оплаквания!

# 14
  • Мнения: 2 755
Най-вероятно ще се наложи ревизия на раната.

Прости невежеството ми , но какво означава ревизия на раната????
Да се огледа и ако се налага да се обработи наново. Може да се наложи и микробиологично изследване за да се види, дали проблемът не е някоя инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт