Оризова диета

  • 29 054
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Диетата се състой в това,че всеки ден в продължение на 10 дни се яде ориз сутрин.Изпробвала съм я и реших да я споделя с вас,понеже всички около мен ми казват колко съм отслабнала и т.н.
Начинът,по който аз приготвям оризът е следния:
1ч.ч. ориз+3ч.ч. вода и малко олио,изчаквам до готовност.След това слагам сол и черен пипер,изяжда се цялата порция,колкото и трудно да вие и да имате чувството,че ще се пръснете.Първите няколко дни,ще чувствате глад,но след това хранене няма да ви се преяжда цял ден.След 10-я ден се прави захранване за задържане на свалените килограми.  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 344
а ти колко си отслабнала?  bouquet

# 2
  • Мнения: 525
И аз да питам ,колко кг.беше колко дни яде само ориз сутрин и колко кг свали

# 3
  • Мнения: 3
Това е пълна глупост. Натъпкаваш се сутрин с ориз и не ядеш цял ден. С 1 ч.ч. ориз аз готвя цяла тава ядене.  Peace Спрете с тия малоумщини. Хапвайте по малко няколко пъти на ден.  Peace

# 4
  • Мнения: 126
Ами бях 60 кг,в момента съм 54,но включвах към това и кардио тренировки за по 20 мин.
Иначе с 1ч.ч. чаша цяла тава ми се струва странно,но в крайна сметка аз споделям метод,който действа.
Peace

# 5
  • Мнения: 0
От кардиото ти е минуса мила.
Иначе точно от 1ч.ч ориз и аз готвя цяла тава,колко и да ти е странно това!

# 6
  • Мнения: 372
Действително някои хора отслабват драстично при оризовата диета.
Със сигурност пречиства.

# 7
  • Мнения: 3
Действително някои хора отслабват драстично при оризовата диета.
Със сигурност пречиства.
Това ми е трудно да го повярвам,защото(според гореспоменатия метод с ориз):
-оризът действа запичащо! (а когато човек се пречиства се предполага да яде храни,които ще спомогнат това "очистване" на организма,не само от излишни мазнини,а и от стари шлаки-като плодове,зеленчуци,кисело мляко,чай с мед).
-да се пречистваш с ориз сготвен с олио,сол и черен пипер ми звучи абсурдно(според мен,когато ще се пречиства човек трябва да изключи солта и изобщо подправките,защото така задържа вода,а олиото се намаля или замества със зехтин...).
-да приемеш наведнъж 1000-1200 калории,не мисля,че е полезно за организма! (Една нормална порция хранене е около 300-500 калории,в зависимост на колко порциона си разделяш яденето през деня).
-за 10 дни е почти невъзможно да свалиш каквито и да било мазнини от тялото си,още повече с въглехидратна храна като ориза.
-първите 7-8 дни сваляш вода и шлаки(което пък ми се струва невъзможно с тази сол и запичащия ориз),реалното сваляне на килограми почти винаги започва след 7-8 ден от диетатата!
Това е моето мнение относно тази "диета"!  Peace
П.С. Банално е,но нека повторя колко е вредно екстремното сваляне на килограми!

# 8
  • Мнения: X
да не говорим каква хиперинсулинемия се предизвиква с толкова много ориз наведнъж

и после ... олио ... слънчогледовото олио, което масово се ползва в БГ, освен че отслабва имунитета е и канцерогенно

# 9
  • Мнения: 372
Определено не е особено диетично приемането на ориза с олио, сол и черен пипер.
Но диетата на варен ориз дава бърз резултат.
Моя близка беше на такъв режим, консумираше ябълки, варен ориз, понякога и салата. Тя доста отслабна, кожата на лицето и се избистри.

# 10
  • Мнения: 2 229
Пълно безумие...не само яденето САМО на ориз, а и това, че трябва да се натъпчеш сутрин, че да не ядеш цял ден. Shocked

# 11
  • Мнения: 2 275
колкото и странно да звучи тук (във ФР) съществува такава диета и е точно за прочистване (препоръчва се от XANTIS ),
но е за един ден и ориза е без нищо.На мен ми харесва и го правя редовно,но го ям целия ден ,не само сутрин.Целта е и да изтегли задържаната вода,което е полезно при високо кръвно и целулит.За един ден махам 1,2 кг (вода Joy),а след плодов ден съм +700 г(не е само вода Sad)
предпочитам ориза пред хляба(глутена задържа вода) и не знам какво е запек.

# 12
  • Мнения: 0
То и момичетата,които са на детокс правят по един ден в седмицата на ориз.

# 13
  • Мнения: 3
колкото и странно да звучи тук (във ФР) съществува такава диета и е точно за прочистване (препоръчва се от XANTIS ),
но е за един ден и ориза е без нищо.На мен ми харесва и го правя редовно,но го ям целия ден ,не само сутрин.Целта е и да изтегли задържаната вода,което е полезно при високо кръвно и целулит.За един ден махам 1,2 кг (вода Joy),а след плодов ден съм +700 г(не е само вода Sad)
предпочитам ориза пред хляба(глутена задържа вода) и не знам какво е запек.


Сега,ти ми говориш за нещо различно от "оризовата диета" представена по-горе! Първо правиш го ЕДИН ден,второ-не слагаш олио и подправки,трето-не го ядеш наведнъж!!! Това е коренно различно от 10 дни на ориз,който изяждаш сутрин и цял ден си на въздух! От 1 ден на ориз,на дали ще имаш запек,от 10 дни (ориз с олио),помисли дали няма да имаш?!  Това,че ти качваш от плодове,не значи ,че всеки ще качва...важно е количеството плодове,важно е часовете, в които се ядат,важно е какви са самите плодове,важно е колко тчности пиеш(вода)... какво движение имаш и т.н.

# 14
  • Мнения: 126
Може свалянето да идва точно от това,че калорииният прием е около 1500 калории.Което е под препоръчителната доза,а иначе съм правила диета на аткинс,дюкан,90-дневна и общо взето аз доста бързо си смъквам килограми,индивидуално си е.Начинът не е особено здравословен,но ако се нуждаеш от бързо сваляне на някой друг килограм действа безотказно. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт