Как да приучим бебето да играе само?

  • 647
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте,

Моят син хич не обича да играе сам. Не се заплесва по разни висящи играчки (въпреки че ги сменям често), даже им се ядосва като се опитва да ги хапе. В същото време много обича някой да му говори и да му подава играчките (които пъха в устата и след това изпуска). Току що започна да се обръща, така че не може след като ги изпусне да си ги вземе сам и пак се ядосва ако не му ги подаваш. На нас ни е приятно да играем с него, но понякога се налага да го оставим за малко и той се сърди. Важното е да си в същата стая и да му обръщаш внимание (не го носим на ръце, но трябва да го занимаваме). Освен това четох, че е важно детето да се може да играе само, за да се приучи да се съсредоточава. Знаете ли как да му създам интерес да се забавлява сам?

# 1
  • Мнения: 5 299
На тази възраст, трудно може6 да го нау4иш да си играе сам. Вики се отплесва понякога(особено ако й дам дистанционното), но то е за кратко. Винаги ме следи къде ходя из стаята. А в 5-я месец предстои така наре4ения етап "страх от раздялата" - тогава детето съвсем ще търси твоята близост и няма да иска да остава сам.

# 2
  • Мнения: 8 505
На тази възраст, трудно може6 да го нау4иш да си играе сам.

Напълно вярно.
А иначе дъщеря ми свикна да се занимава сама постепенно,не изведнъж.Достатъчно беше да не се занимавам нон-стоп с нея,като я оставям сама за по малко,след това за по-дълго...Не съм правила нещо специално,за да я уча.

# 3
  • Мнения: 1 489
Ние също бяхме така.Каквото й дам тя нарочно го хвърляше на земята и искаше пак да й го давам и тя пак да го хвърля.Не съм е учила да си играе сама,но сега вече се заиграва с часове.

# 4
  • Мнения: 1 800
От 7-ия месец запчна сам да се заиграва, след като се научи да седи.

Общи условия

Активация на акаунт