Повторно кърмене

  • 1 526
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте, момичета,
Ние сме на смесено хранене от първия месец и досега къде с цедене, къде със сукане, успявах да задържа малко кърма. Но миналата седмица се наложи да пия антибиотици и само с цеденето кърмата съвсем ми намаля. Мислех като отмине ефектът на антибиотика да му давам да суче колкото иска и може да позадържим като за 1 кърмене още известно време. Но сега чух, че веднъж като е спряно кърменето, то не бива да се повтаря. Аз лично не виждам причина за такова нещо, но реших все пак да се консултирам с вас. Благодаря ви предварително!

Последна редакция: вт, 15 ное 2005, 14:11 от Gichka

# 1
  • Мнения: 6 243
Гичка, това е един от разпространените митове за кърменето. Традиционното вярване е, че ако се закърми повторно отбито дете, ще му станат "лоши очите" и ще урочасва хората. Всъщност няма никакви обективни научни основи в това вярване, напротив - дори и в минимално количество кърма се съдържат необходимите антитела, за да има кърмата ценните си свойства. Така че продължавай да кърмиш, а щом детето не отказва да суче, защо не се замислиш за увеличаване на броя на кърменията дневно. На вашата възраст е напълно възможно пълно възстановяване на кърменето. Във форума пишат доста майчета, които са го правили.

# 2
  • Мнения: 173
Ами той много-много не ще да суче, но си мислех, че и по 1-2 минутки да го прави, пак е по-добре отколкото аз да се доя за 10-20 грама. И без това от цеденето вече много ме болят гърдите, повече отколкото в началото когато детето само сучеше.

# 3
  • Мнения: 6 243
Гичка, нормално е да не ще много-много да суче, ако всичките му хранения без едно са от шише. Моят съвет е да прочетеш внимателно наличните статии в "Библиотеката" на този форум за възстановяване на кърменето и релактацията - има няколко, преведени на български, които ще са ти много от полза. А междувременно ще се включат и другите майки, които имат личен опит.

Желанието ти да запазиш кърменето е похвално, в таказа ситуация се иска ного упоритост и отдадености  те поздравявам за това решение. Не се отказвай, можеш винаги да разчиташ на подкрепа.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Рабира се, че няма пролем да започнеш отново GrinningКолкото повече - -толкова повече Wink

# 5
  • Мнения: 173
(На няколко пъти ми се разпадна връзката и сега виждам, че съм постнала темата няколко пъти, за което се извинявам. Дали може да се изтрият излишните копия?)

# 6
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Когато бяхме на два месеца и на мен ми се наложи да прекъсна кърменето заради прием на антибиотици, една седмица бебо бише на шише, аз едвам изчаках да свърши лечението за да го кърмя отново (беше ме страх да не се отбие, беше още малък). За мой късмет той си засука без проблем, он кърмата беше намаляла - не успявах да се цедя през по-малко от 4-5 часа, не бях свикнала с помпата, а имах и запушени канали. В резултат на това бебо беше нервен и гладен, но аз твърдо бях решила че ще кърмя и с често слагане на гърдата и включване на нощно кърмене (цедене) нещата си дойдоха на мястото. Вече се кърмим почти 5 месеца.
Ако си решила да кърмиш ще успееш. Трябва да вярваш в себе си.

Общи условия

Активация на акаунт