Коларгол в гърлото ?

  • 6 754
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 663
някой слагал ли е и по какъв повод ?

# 1
  • Мнения: 381
Да аз в момента капя капки Коларгол но в носито защото имаме хрема.Капя ги по 2 капки три пъти на ден и бебчо е на 11 месеца и е 8.300кг.

# 2
  • Мнения: 1 089
това са капки за нос и са най-често употребяваните. използват се при хрема дори и при кърмачета. Приготвят ги на място в аптеките, процентно съотношение на съставките в  зависимост от възрастта е различно. последният път като ги ползвахме (към 11 месец) бяха 2%. Ползват се от 5 до 7 дни.

# 3
  • Мнения: 3 663
знам, че по принцип са за нос, затова питам дали някой е слагал в гърлото директно ?

# 4
  • Мнения: 79
GP-то на Алекс вече наколко пъти му е изписвала от тези капки за нос. Или само тях, или примерно в комбинация с Виброцил. Имал е обилна хрема... А и по принцип има проблеми със сливиците. Действат 'подсушаващо'... Мисля, че имат ефект. Тук във форума наскоро едно майче беше споменало, че имат нелош ефект и при увеличена трета сливица.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 11 340
T o n i, не съм чувала да се слагат в гърлото...  newsm78 От друга страна, като ги капеш в нослето, те пак стигат до гърлото. Така ли ви казаха да напраите?

# 6
  • Мнения: 3 663
Така ли ви казаха да напраите?
ахм... пък бяхме и двамата със съпружеството и сме сигурни, че правилно сме чули...
аз вече започнах да ги слагам, не срещам особени протести, нямам намерение да спирам, просто ми стана странно, защото си знам, че са за нос...
таня е с ангина Sad
сега се мята в леглото с около 39 градуса и се опитва да спи милата Sad

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
таня е с ангина Sad
сега се мята в леглото с около 39 градуса и се опитва да спи милата Sad

Миличката! Охлади й челцето и крачетата с хладен компрес и оцетени чорапки. Дано по-бързо се оправя сладураната   bouquet, представям си как я боли гърлото и не иска да хапва нищо с тази ангина!

# 8
  • Мнения: 3 663
Миличката! Охлади й челцето и крачетата с хладен компрес и оцетени чорапки. Дано по-бързо се оправя сладураната   bouquet, представям си как я боли гърлото и не иска да хапва нищо с тази ангина!
сега спи (макар, че проплаква от време на време, то може ли човек да спи спокойно като го боли и има такава Т), но ако продължава да ми пари така, ще я будя за компреси .... Sad
дано наистина да се оправи скоро, благодаря за хубавите думи  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 6 315
Тони и моят син е с ангина, но е на антибиотик и сиропи за кашлица. Коларгол зная, че като се слага в нослето, трябва да оставиш детенце с главичката назад, за да се стекат капките в гърлото и така лекували и него.

За високата Т пробвай масаж с хладка водичка. Дано поне високата Т свали бързо. Много са нещастни като са болни  Cry.

# 10
  • Мнения: 3 663
Много са нещастни като са болни  Cry.
абсолютно Sad все едно не е моето дете
бързо оздравяване и на Йоан !  Praynig

# 11
  • Мнения: 10 758
Еййй, Тонка, какво става при вас бее? Абе да не сме ви заразили ние, уф да му се не види #Cussing out.Един единствен път съм взимала от тях.Те не бяха ли едни черни? Ако те не ви помогнат ми кажи, ще ти кажа едни други, които са много хубави.Маги винаги ми се е оправяла с тях.
Бързо да се оправя Таничка.Нацелувай я от мен. Hug

# 12
  • в гората
  • Мнения: 1 486
И ние бяхме с ангина (херпесна) преди месец и ни даде лекарят тези капки. Слагах ги в гърлото със спринцовка (без игла), просто пръсках върху горната част на небцето да го облее добре, така каза педиатъра, явно там са били налепите. Съпротива нямаше, май са вкусни. Wink Но се оправи бързо детенце.
Пожелавам на Таня да спи спокойно тази нощ и да се оправя бързо малката мишка!!!

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
знам, че по принцип са за нос, затова питам дали някой е слагал в гърлото директно ?

Тони, коларгола се капе в носа, но всъщност действа на цялата носоглътка. Идеята е да облива сливиците. Това ти не може да го направиш иначе, като капеш в носа облива и третата сливица. Много майки мислят, че Коларгола лекува хремата или отпушва носа... Всъщност той действа антибактериално на носа и гърлото, в него има колоидно сребро....

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
знам, че по принцип са за нос, затова питам дали някой е слагал в гърлото директно ?

Тони, коларгола се капе в носа, но всъщност действа на цялата носоглътка. Идеята е да облива сливиците. Това ти не може да го направиш иначе, като капеш в носа облива и третата сливица. Много майки мислят, че Коларгола лекува хремата или отпушва носа... Всъщност той действа антибактериално на носа и гърлото, в него има колоидно сребро....
.....и йод. И аз съм мазала гърлото с Коларгол. То и за носа да ти го бяха изписали, пак отива в гърлото.

Общи условия

Активация на акаунт