Бракстън Хикс контракции

  • 50 890
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
В момента съм в 7-и месец. От началото на 6-и се появиха тъй наречените Бракстън Х контракции,които представляват стягане и втвърдяване за кратко на корема,без болка.
Докато доктора не ми каза не знаех че това са контракции и доста се стреснах. Confused
Той каза,че до 5 слаби на ден е нормално да имам и ако станат повече да му се обадя.
Понякога,когато бебето се мести усещам същото стягане,но не на целия корем.
Вие имате ли и имали ли сте такива и как ги усещахте? Споделете. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 378
Имах и бяха същите, каквито описваш. Смешното при мен беше, че когато отидох да раждам, чак тогава ми казаха, че са Бракстън Хикс. С течение на раждането започнаха истинските. Тези ги имах 7, 8, 9, но не знам по колко, защото си мислех, че бебето рита и задържа  Grinning и не съм броила.
Пожелавам  ти много спокойствие и успех!

# 2
  • Мнения: 9
Аз имах много и при мен към края бяха и болезнени, особено втората бременност. По принцип ако са много начесто или болезнени се обади на доктора си да ги следят за всеки случай (ако е риск за преждевременно раждане) но има и такива късметлийки (като мен) които просто трябва да си ги търпят. При второто бебе даже не разбрах че съм започнала да раждам, толкова им бях свикнала.

При мен помагаха повече течности и почивка Grinning

# 3
  • Мнения: 303
Докато не са болезнени, хич да не ти пука Wink
И моите бяха доста. В девития месец дори понякога бяха регулярни, т.е. праз 5мин., понякога през 7мин. и така с часове, колко пъти съм се чудила дали пък не трябва да тръгвам за болницата. Веднъж бях на запис на  тоновете и акушерката, като ми видя контракциите беше сигурна, че до вечерта ще съм родила, но бебето изчака още седмица...

# 4
  • Мнения: 2 658
Да, имах ги преz първата си бременност, също от към 6ти или 7ми месец. Винаги беz болка. Раzбрах, също както теб, неочаквано тогва zа мен, на една консултация, когато моята лекарка ми каzа, че това в същност са си подготвителни контракции, като zасече една такава в момента... Каzа, че е напълно нормално.. А после дори преносих (по документи) с една седмица.
Втория път нямах, поне не и така, че да съм zапомнила.
Всичко е наред, както са ти каzали, освен ако не са придружени с болки и/или не станат прекалено чести  Peace

# 5
  • Мнения: 2 005
Да, имах. Същите, както си ги описала. Понякога бяха доста на брой за денонощие, но щом са без болка или друго неразположение, смятам че си е в реда на нещата.

# 6
  • София
  • Мнения: 23 036
Имах такива. При това повече от 5 пъти дневно. Най-често коремът ми се втвърдяваше, когато ставах след по-продължително седене. Гинеколожката ми каза, че са нормални и наистина не съм имала никакви проблеми.

# 7
  • Мнения: 4 615
Аз имах чувството, че съм в една перманентна контракция. Нищо не помагаше, корема ми се втвърдяваше почти постоянно.

# 8
  • Мнения: 925
И аз разбрах, че втвърдяването на корема всъщност е контракции на преглед при гинеколожката ми малко преди да родя  Embarassed Тя ме пита дали имам подготвителни контракции, аз съвсем сериозно и отговарям : "Не" . /защото очаквам контракциите да са болезнени продължителни и всичко друго, което бях попрочетала оттук-оттам/ . В момента, в който тръгва да ми слага "коланите" за запис на тоновете, усеща една такава и ме пита: "А това усещала ли си го друг път" . Аз отговарям "Да, много често". Тя почна да се смее и ми каза, че това са подготвителни контракции  Peace

# 9
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Заради такива "полезни и подготвителни" контракции лежах в болница, а много девойки се оказват с много скъсена шийка на матката. Принципно не са шега работа  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 23 036
Заради такива "полезни и подготвителни" контракции лежах в болница, а много девойки се оказват с много скъсена шийка на матката. Принципно не са шега работа  Peace
В повечето случаи са полезни и подготвителни  Peace
Разбира се, винаги може да има изключения от общото правило.
Затова винаги лекарят има финалната дума.
Аз си изкарах 3 месеца с такива контракции, без да пия каквото и да било и без да съм имала проблеми. Това е нормалното положение, а не другото, за което говориш.

# 11
  • Мнения: 79
Заради такива "полезни и подготвителни" контракции лежах в болница, а много девойки се оказват с много скъсена шийка на матката. Принципно не са шега работа  Peace

Права си.Мен почти на всяка консултация (а аз ходя през 3 седмици) ме преглеждат първо отгоре,а след това и вагинално преглеждат шийката на матката,за да са сигурни че всичко е наред и няма да настъпи преждевременно раждане.

# 12
  • Мнения: 2 286
Имах такива още от началото на 6-ти месец, а преносих 4 дни. Малкия колкото повече растеше и ставаше по-силен и контракциите се засилваха под ударите му. Ако док не ти е казал за специални мерки и пазене няма от какво да се притесняваш. Но усетиш ли някаква болка веднага на лекар Peace

Леко раждане и прекрасно бебче ти желая Heart Eyes

# 13
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Разбира се. Само лекар може да прецени какво е състоянието на пациентката и от какви грижи и медикаменти има нужда. Просто споделям, че не винаги всичко е розово и прекрасно. А рискът от преждевременно раждане трябва да се има предвид.

# 14
  • Мнения: 1 310
В момента съм в 7-и месец. От началото на 6-и се появиха тъй наречените Бракстън Х контракции,които представляват стягане и втвърдяване за кратко на корема,без болка.
Докато доктора не ми каза не знаех че това са контракции и доста се стреснах. Confused
Той каза,че до 5 слаби на ден е нормално да имам и ако станат повече да му се обадя.
Понякога,когато бебето се мести усещам същото стягане,но не на целия корем.
Вие имате ли и имали ли сте такива и как ги усещахте? Споделете. Simple Smile
Да. И аз към шестия месец започнах да усещам такова втвърдяване, но беше рядко. И на мен гинекологът ми каза, че няма страшно, докато са малко, безболезнени и кратки.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт