Не иска да яде сам :(

  • 564
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Сега ще ми кажете, че е малък и да не се притеснявам, но проблема е в това, че дребосъчко се храни сам от няколко месеца вече. От 2 седмици обаче не иска - чака аз да му давам.
Днес лелките в яслата ни направили забележка, че сме му нарушили графика и навиците и ги чакал да го хранят, а преди си ядял сам  Sad
Та чудя се, защо така изведнъж реши, че не иска да яде сам  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 109
Няма причина да ми правят забележка. Според мен е съвсем нормално да има такива периоди на регресия. В началото му е било интересно, защото е било нещо ново, умение, което трябва да се усвои, но после удоволствието от новото преминава и то става задължение. Simple Smile Зорница е на 3г. и прекрасно се храни сама, но понякога започва да се глези и да се мързеливи и се налага да й помагам да си довърши яденето. По мои наблюдения след 4-тата година можем да очакваме децата наистина стабилно и постоянно да се хранят без чужда помощ, т.е. това да им стане естествен навик, а не нещо, което по избор могат да правят или не.

# 2
  • Мнения: 1 017
ами да, ску4но му е станало на мъни4ето, или пък и е понахитрял, по лесно е мама да храни, толкова интересни не6та има наокло да се видят и пипнат, докато някой слага храната в устата..   Hug
той наистина рано се е нау4ил да яде сами4ък...

 а ти лелките от яслата лЮбезно ги игнорирай  Wink 4уди се и ти с тях, пък може6 и да им каже6, 4е той у вас си яде  Wink това само като 6ега: и моят Гого бе6е съ6тият, сега като ми се примоли: хайде да ме храни6, много оби4ам да ме храни6  Laughing

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Мреси за успокоението момичета.
Аз за лелките не се притеснявам. Гризе ме някакво съмнение да не съм сбъркала нещо с яденето и сега да не иска да прояде отново сам - бещо като теорията за гърнето, че ако ипуснеш момента, после трудно се учи.
Прави сте, че явно от любопитство го е правил, защото аз не съм го карала да яде сам, той сам си почна - даже не успях да разбера как. newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И ние имахме същият период.Лятото се хранеше сам.Когато есента тръгна на ясла  лелките казаха, че отказвал да се храни сам, чакал да му дадат. Казах им, че в къщи не дава аз да го храня, и не знам на какво се дължи.Е, след няколко дни вече го чаках да се донахрани за да си го взема.Просто явно всички минават през този период. Сега в къщи не искаме на гърне, а до преди 2 седмици караше по 2 дни с един памперс, дори сутрин се събуждаше сух. Сам си казваше.Ех, периоди, какво да правим. Laughing Laughing Laughing

# 5
  • Мнения: 14 133
Има моменти, в които моят син не иска да се храни сам, за да не се изцапал.

# 6
  • Мнения: 3 927
А не допускаш ли, че именно лелките са му нарушили графика Wink
Имам предвид следното: моята девойка се храни сама от годинка и 4 месеца. Е, естествено по-гъстите храни; когато имаме супичка за ядене й помагам, за да не отиде супата по дрехите, но в общи линии оттогава държи добре лъжичката и си уцелва добре устата, независимо какво количество е заграбила....

Но откакто ходи на ясла (от средата на октомври) все по-често забелязвам, че й е по-удобно аз да я храня, т.е. сама не иска, бърка в купичката напред-назад, а ако аз й давам яде. В нашата ясла децата ги хранят, за да става по-бързо - нямало кой да чака 15-16 деца да ядат сами, затова една жена храни 3-4 деца едновременно. На моята й дават само супата и после я оставят да си яде основното, но все пак забелязвам, как мързелът надделява и вечер се оставя аз да й пъхам храната в устата......
Ей такива работи при нас, може и на твоя хитрец да му е по-лесно да го храниш Simple Smile

# 7
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
А не допускаш ли, че именно лелките са му нарушили графика Wink
 
Еъзможно е, но малко вероятно. Още като го заведох в яслата ги предупредих, че може да яде сам и предпочитам да не му помагат.
Спря да се храни сам преди около 2 седмици, през които не беше на ясла и го гледаха предимно баби  Sad За свекърва ми със сигурност знам, че не му дава сам, а тя го храни.

# 8
  • Мнения: 1 017
Еъзможно е, но малко вероятно. Още като го заведох в яслата ги предупредих, че може да яде сам и предпочитам да не му помагат.
Спря да се храни сам преди около 2 седмици, през които не беше на ясла и го гледаха предимно баби  Sad За свекърва ми със сигурност знам, че не му дава сам, а тя го храни.

ооох, тези баби...с тях ло6о, ама без тях 1000 пъти по ло6о. да са ми живи и здрави моите  Hug ама ти си си намерила отговор на въпроса май... newsm78

# 9
  • Мнения: 3 927
Спря да се храни сам преди около 2 седмици, през които не беше на ясла и го гледаха предимно баби  Sad За свекърва ми със сигурност знам, че не му дава сам, а тя го храни.

А, къде бил отговора на загадката Wink, пустите му баби.....вярно, че е хубаво човек да има някоя баба под ръка, но само за спешни случаи. Сигурно двете седмици са поразглезили героя Simple Smile

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Е за да не излезе Свкърва ми виновна ( за нея или добро или нищо  Mr. Green) трябва да отбележа, че тя го гледа само по 2 дни в седмицата, а през останалите е с бавачка - пак баба но е истинска, която уж му дава сам да маже. Сега и при бавачката не иска да се храни сам Crazy
По поваод бавачката вднъж я питала в яслата на Боби, дали има друга баба и тя като им отговорила, че има още 2 те се  Shocked
Май глезотията не е заради бабите ами си е лично отношение към мен Sad

# 11
  • Мнения: 3 927
Ами тогава се успокоявай, че просто е следващия "период" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт