сокче-по колко мл наведнъж?

  • 642
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
мамита, я кажете по колко мл сокче може да се дава наведнъж

ние в момента пием по 20 мл ябълка всеки ден, педиатърката каза, че може да се стигне до 2 пъти по 40 мл на ден, обаче не съм сигурна, че съм запомнила правилно - вижда ми се много?

моля за мнения

# 1
  • Мнения: 2 672
до 50 мл може да даваш

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
50, дори 60-70, стига да не се отразява на следващото ядене.

# 3
Схемата, по която аз давах сок е месеца по 10мл., т.е. бебето е на три месеца 3х10 е 30 мл. След шестия месец, пак така, като приема сок на два пъти, т.е. 7-ми месец 2 пъти на ден по 35мл.

# 4
  • Мнения: 344
Според мен 50 мл сок е напълно достатъчно. Давай по толкова пъти колкото иска самото бебче. Нищо не пречи например на три приема! Важно е да не се прекалява с количеството, за да не се получат проблеми със стомахчето.

# 5
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Тъй като знам,че кърмиш-съветът ми е месец,след като си достигнала 20мл,да го увеличиш на 30.При първото ми дете,педиатърката изрично подчерта,че сокът до една година не бива да надвишава количество от 50мл на прием, като може да се дава два пъти дневно,час и половина след хранене.  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 2 028
благодаря ви за отговорите, момичета!  Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 179
 Нашето педи ни каза да давам 2 пъти по 30мл,но аз и давам 40мл 2 часа след ядене.На Алекс много и харесва сокчето и пищи за още ,но мама не дава Laughing страх ме е да дам повече сок да не се натоварва стомахчето и.

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Давала съм колкото му се пие. Ние започнахме сокчетата към 4 месец, заради колики. В началото давах колкото ми кажеха, но детето искаше още и плачеше като му свърши сока, накрая се ядосах и започнах да му давам колкото му се пие, дори и да не съответства със схемата. И той доволен и аз щастлива.  Grinning

# 9
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Аз давам колкото излезе от сокоизтисквачката  Wink - 50, 70, до 100 един път дневно. Не е желателно да се дава много, защото е за сметка на кърмата и се смята, че това само лишава бебо от ценната кърма. В крайна сметка ти си решаваш.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 743
Давам колкото му се пие,че и без това не пие грам вода!!!

# 11
  • Мнения: 99
Педито ни каза по 30 мл веднъж на ден, ама аз искам да му давам 2 пъти. Като чета мненията ви, момичета, май мога Grinning Досега ме беше страх

# 12
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
... сокът до една година не бива да надвишава количество от 50мл на прием, като може да се дава два пъти дневно,час и половина след хранене. Heart Eyes
Аз все още не съм дала сок на бебето, но нашата педиатърка каза абсолютно същото и за голямата ми дъщеря съм го спазвала.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
50, дори 60-70, стига да не се отразява на следващото ядене.

# 14
Тъй като знам,че кърмиш-съветът ми е месец,след като си достигнала 20мл,да го увеличиш на 30.При първото ми дете,педиатърката изрично подчерта,че сокът до една година не бива да надвишава количество от 50мл на прием, като може да се дава два пъти дневно,час и половина след хранене.  Heart Eyes



на  нас  педиатърката  ни  каза  да  започнем  сокчето  още  от  втория  месец, от  една  лъжичка  на  ден. и  така  до  достигане  на  50-60гр.  дневно. аз  давам от  50, до  70гр.. зависи  колко  ще  излезе  от  сокоизтисквачката. бебчо  поглъща  всичко, прозто  го  обожава. понякога  дори  плаче  за  още. feeding

Общи условия

Активация на акаунт