И пак за хомеопатията - какво да направя, моля посъветвайте ме?

  • 817
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 310
Та заведох и двете си деца при класически хомеопат. Повода да заведа големия беше кашлица, дължаща се  на проблеми с гърлото и носа. Той по принцип е с големи сливици, вечно течащ/запушен нос, три пъти вадена трета сливица, плюс алергия към прах, плесен и др. подобни.
След посещението, хомеопата му изписа гранулки, които да пие веднъж седмично. Когато заведох и малкия се разбрахме да ги заведа отново и двамата средата на Декември.Вече измина един месец и големия трябва да спре да ги пие. Да, но точно преди последния прием кашлицата, която не беше изчезнала съвсем, но беше намаляла значително, отново се усили, като снощи си беше направо силна. Цяла седмица вече му давам едни капки, които хомеопата ми каза да взема, защото не се продавали на всякъде и аз съм убедена, че ако се бях обадила по телефона, щеше да ми каже да ги давам. Днес вече реших да се свължа с хомоепатката, но за мой ужас тя е в чужбина до 24.11. Това е още една седмица.
Ами разревах се оттова, че не знам какво да правя..... Предложиха ми да ги заведа при друга, която била на разположение в момента, но си мисля, че няма смисъл в това.......
Дадох толкова пари за прегледите и на двамата, имам огромно желание да пробвам този метод на лечение, но  при тези ситауции това става много трудно. Нали не трябва да се ползват алопатични медикаменти..... Да спомена, че до момента не виждам особена промяна и при малкия, но да кажем, че е минало само малко повече от седмица от началото на лечението. На всичкото отгоре гранулките на малкия са по-малко отколкото ми трябват за месеца, та ако трябва пак да ходя само за да си ги набавя, това ме затруднява в известна степен.
И всъщност въпросите са ми: "Да ги водя при непознатата хомеопатка?" или "Да крепя някак си положението цяла седмица?
Уф, аз продължавам да си рева, май съвсем съм изпушила покрай тези болести????

Сетих се още нещо, ами ако при отговорите на въпросите за децата ми, неволно съм дала невярна информация, то това не обрича ли лечението на провал???

Последна редакция: чт, 17 ное 2005, 11:18 от Buba4ka

# 1
  • Мнения: 3 211
Заведи големия при другата хомеопатка. Опиши точно състоянието какво и как си давала. След като е остро състоянието, го заведи непременно, а пък дано не ти вземе пари като за първоначално интервю.
А за гранулите на малкия колко не те стигат? Няма ли да се е върнала дотогава? Може и да не се налага да ги даваш толкова време, а пък и не е проблем последните дни да даваш по 2пъти на ден вместо по 3пъти, или пък съвсем 1-2 гранулки да не ти стигнат. И след като спреш да даваш гранулките, те продължават да действат.

# 2
  • Мнения: 1 655
Заведи го при другия хомеопат, който са ти предложили. Обикновено, когато хомеопатите отсъстват, определят заместник, вероятно да е този който са ти предложили. Не е желателно да се използват алопатични лекарства.
Ако гранулките няма да стигнат има два варианта. Да разтвориш една гранулка в чашка или шише с дестилирана вода и спирт в съотношение 95% вода, 5% спирт. Така ще имаш лекарство за по-дълго, когато трябва да дадеш, даваш по няколко капки от него, като предварително разбъркваш добре с лъжицата или разклащаш, като удряш затвореното шише в китката няколко пъти.
Друг вариант е да изтичаш до Хомеопатичната аптека на ул.Чаталджа 13 и да си купиш от същото лекарство, там имат и по-високи потенции.

Какво пише на етикетчето с капките, които ти е дал хомеопата и ти си включила без да го питаш?

Последна редакция: чт, 17 ное 2005, 11:56 от Svetla1

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 310
Това са билкови капки Респитонин.

Общи условия

Активация на акаунт