Как израстнаха Вашите близнаци

  • 2 476
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 640
Провокира ме друга тема, в която според майките бебетата им се усмихвали съзнателно на по 30-40 дни Thinking. Понякога се замислям дали близнаците получават достатъчно внимание и нека майки на поотраснали вече дечица споделят как са се справяли с този въпрос.

# 1
  • Мнения: 7 803
ами честно казано не че имам опит но от това което съм чела не мисля че на тази възраст се усмихват съзнателно и на мен ми се иска вече да разбират ама няма

# 2
  • Мнения: 7 640
ти остави какво си чела, виж хората какво пишат Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54873.0
Аз също смятам, че е рано. Мисълта ми беше друга-колкото повече се занимаваш с едно дете, толково по-бързо се развива.
Обаче ние тук сме с по ДВЕ и се чудя как да бъда по-пълноценна в това отношение. Защото в крайно сметка има и други важни неща за децата, освен да са нахранени и подсушени Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 7 803
стига бе глупости на търкалета и моите се усмихват даже и на сън понякога по цял ден но това не значи че е съзнателно някои  се и хвалеха че за 1 месец зъб им расте
а за вниманието не мисля че трябва да се притеснваш а и те ще се учат едно друго  Wink

# 4
  • Мнения: 903
За усмихването съзнателно почнахме след втория месец като им говорим и ги закачаме по бузките. Не ги слушай другите, мисля че преувеличават, а и това не е състезание, всяко дете си е различно. Ти ги обичай с цялото си сърце и не му мисли, те децата разбират и усещат. Аз ги нареждам едно до друго и си говорим и гукаме. Водим невероятни разговори  трите  Grinning

# 5
  • Мнения: 228
ми моите бебешори от 4 месец вече почнаха сазнателно и то като им пея като им говоря или ако не са ме виждали и чуят гласа ми и веднага почват .и от преди ги закачах говрех пеех но те бяха заети с колики  Laughing

# 6
  • Мнения: 7 640
съгласна съм с всички постинги, интересуваше ме обаче по-скоро кога, как и по колко сколасвате да се заигравате с бебоците, да не би да изоставам Wink

# 7
  • Мнения: 903
Aми моите през деня си стоят повече в креватчето. Те са много кротки и спинкат или си стоят кротко, така че само като наближи време за папото си гукаме, а вечер искат при нас и ги взимаме в трапезарията. Живеем с моите родители и вечер всички се занимават с тях ако са будни. Това е, не ги дондуркаме поцял ден , то е невъзможно. Не се тревожи. Те децата ако искат внимание църкат. Моите с такава интунация ме викат през бебефона, сякаш ми казват "хайде бе хора забравихте ни"  Grinning

# 8
  • Мнения: 7 640
DidiP, ти ме успокои. И вкъщи е абсолютно същото, но нямаме баби.
И нашите са кротки през деня, направо обезпокоително, като чета какви деца има.
ОФФ-колкото повече ти чета постингите, толкова повече общи неща намирам Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 7 803
И нашите са кротки през деня, направо обезпокоително, като чета какви деца има.
кое е обезпокоителното  Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Извинявам се, ако се дразните, че се намесвам, въпреки че не съм майка на близнаци. Но си мисля, че когато са две децата, фактът, че са заедно, че виждат "себе си" до себе си, ги стимулира и освен родителската любов и внимание, се развиват и чрез играта помежду си...

# 11
  • Мнения: 903
malina_m наистина си права, мен това много ме успокоява, въпреки че мойте още едвам едвам се забелязват, но след време никога няма да са сами и ще се стимулирата да се развиват.
polarfox наистина всичко май ни е общо  Grinning И на един ден погача правихме, а за бабите не съжелявай, само се буткат и ми развалят дисциплината, все на ръце ги носят и направо не мога да се преборя.Не се тревожи, самия факт, че се интересуваш дали им обръщаш достатъчно внимание показва, че си добра майка и се справяш, а и сама не е лесно.

# 12
  • Мнения: 2 839
Извинявам се, ако се дразните, че се намесвам, въпреки че не съм майка на близнаци. Но си мисля, че когато са две децата, фактът, че са заедно, че виждат "себе си" до себе си, ги стимулира и освен родителската любов и внимание, се развиват и чрез играта помежду си...

 smile3501
Абсолютно съгласна!
Не се кахърете, момичета. Може би го има момента с изоставането, но то е до към годинката, после много бързо наваксват и дори изпреварват връстниците си. И това се дължи именно на факта, че са си другарчета и несъзнателно се гонят едно друго в развитието си. Това се отнася за напредъка им интелектуално, ама да знаете, че и за лошите неща гледат един от друг и стават страшна комбина в белите Mr. Green
Ще ви дам пример с моите. Като започнаха да проговярят, ние пък започнахме с опити да ги учим на някакви думи, които им повтаряхме по-често. Е, не поемат от нас. Обаче ако единия каже някоя дума за първи път днес, то до утре и другия я ползва. Резултата е, че в групичката деца с които играем всеки ден /6 на брой с моите/, все наши връстници, +/- месец, ние говорим най-добре  bowuu
Целувки на бебоците  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 7 640
по-скоро образно казано Simple Smile

# 14

Общи условия

Активация на акаунт