о4ила

  • 2 095
  • 20
  •   1
Отговори
 Cry здравеите много мие мачно на моят син изписаха очила тои е на 2 год. малак е Cryнаправо сам ужасена парво незнам какви да купя моля даите ми савет .ходи и на ясла направо се плаша като знам как ги гледат Cry благодаря ви предварително.длагодариа че този саит го има и вас сашто обичам ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 077
носила съм очила от горе-долу толкова голяма, че и със затъмнено едно оче - далекогледство 2.50 и 3 и кусур диоптъра, астигматизъм....... носих очила до 13годишна. Оттогава досега - 17 години - не нося. Изкарах езикова гимназия, четях много в леглото, после и 5г. филология, сега работя на компютър ежедневно - и нямам проблем с очите. а! Имам и самочувствие, че съм хубава.а А който е смеел да ми вика "Очилато магаре" е бил подобавящо превъзпитаван. Mr. Green
Спокойно! Има ужасно сладурски очила с меки гъвкави рамки. Не като едно време... Mr. Green

# 2
  • Мнения: 3 371
Абсолютно разбирам как се чувстваш и колко уплашена и объркана си в този момент Преживях същият ужас,когато синът ми беше на 2г7м.и му откриха далекогледството.Диоптрите бяха зашеметяващи-6.75 на дясното око и 5.50 на лявото.Единственото успокоение беше,че далекогледството се корегира все пак.Когато взехме готовите очила от оптиката щях да умра на мига-стъклата бяха като лупи,не можех да си представя как ще се задържат на главичката му.Взехме рамки,които се огъват зад ушичките,но въпреки това много му се смъкваха,защото самите стъкла тежаха много.Когато си играеше на вън,аз се побърквах от притеснение да не падне,да не се счупят стъклата и да му влезе в окото,виках само "не тук;не се катери;не скачай"и т.н.Докато не осъзнах,че детето ми е здраво ,нормално дете ,което просто носи очила.Мило синеоко момиче,това беше преди близо 14години.Сега синът ми не може да се възприеме без очилата си,а и ние,макар,че коригира диоптрите до 2.50 и може да сложи лещи,ако иска.Вече на пазара има специални олекотени стъкла,с твърдо покритие,които ,колкото и да са дебели,не тежат,твърдото покритие не позволява да се драскат,защото това е важно,не се чупят,а детски рамки има в такова изобилие и разнообразие,че ще си затруднена в избора си.Най-важно е рамката да му е удобна,да не му пада на нослето,защото така се измества и ъгъла на зрението и корекцията се затруднява и да му е по мярка.Когато са готови очилата,отидете отново при вашия лекар,за да прецени дали са добри и подходящи.Не зная къде ходите на очен лекар,но през всички тези години и до сега,ние ходим в Детска Очна Клиника на Медицинска Академия.Възхитена съм от професионализма на лекарите и отношението им към децата.Много е важно да сте упорити при носене на очилата ,за да има ефект трябва да ги носи постоянно.В яслата помоли сестрите да го наблюдават по-внимателно,докато свикне с тях и да му ги слагат задължтелно.Не се притеснявай,ще видиш колко бързо ще свикне малчо с тях,защото ще вижда по-добре!Много целувки и успех!  bouquetАко имаш въпроси-на твое разположение съм.

# 3
  • Мнения: 99
Koe vi nakara da zavedete decata si na oftalmolog? Kakvi biaha simptomite?

(izviniavam se za latinicata, no mi izchezna kirilizatora, a Kredora ne raboti)
Присъединявам се към въпросите. Confused:

# 4
  • Мнения: 7 640
на децата се прави проф.преглед на 3г и преди училище. А иначе симптомите са най-често кривене на очичките.

# 5
  • Мнения: 1 581
Моят син вече 1 година носи очила. Сложи ги, когато беше на 1г. 4мес. - 7 диоптъра далекогледство. Разказала съм всичко в една тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21937.0

Няма нищо страшно, това са само очила. За яслата си е притеснително, но само докато свикне. Сега се правят специални детски стъкла, които са леки, трудно се чупят и не режат, от някаква пластмаса, рамките също са леки и има голям избор. Просто се подготви за чести смени, поне в началото. Има и едни огъваеми рамки, нечупливи, малко по-скъпи.  Grinning

# 6
много ви благодаря за отговорите малко ме успокоихте надявам се всичко да е ок. и малчо да свикне с о4илата  bouquet  bouquet обичам ви и челувки.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
направо се плаша като знам как ги гледат Cry sup][/sup]
Сигурно няма да помогна много, но да споделя, че като дете много исках да имам очила и харесвах дечица с такива. Пък и сега има такива сладурски модели...

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
направо се плаша като знам как ги гледат Cry
Сигурно няма да помогна много, но да споделя, че като дете много исках да имам очила и харесвах дечица с такива. Пък и сега има такива сладурски модели...

НЕ знам защо, но и аз завиждах. И до сега помня името на момичето, което носеше учила - Поля. Много сладка беше. Аз имах едни пластмасови със зелени "стъкла" и постоянно бях с тях у дома и така се превъзнаааааааасяяяяяяях... Flutter

Обаче сега дъщеря ми ни уведоми, че не вижда добре и аз съм леко притеснена, дали ще се наложи да носи очила?!  Crazy

# 9
  • Мнения: 4 629
Ние във вторник имаме записан час за офталмолог са сина ми. Педиатърката забеляза, че лявото му око не гледа в същата посока като дясното  Cry И аз съм притеснена и с трепат чакам да чуя какво ще каже специалистът. Доколкото разбрах единият  вариант са очила, а другият превръзка на едното оче Cry.

Не мога да ти помогна със съвет само исках да споделя как стоят нещата при нас.

# 10
  • Мнения: 2 534
Бамби , не бъди толкова притеснена . Детето е малко и кривенето в много от случаите се надрасва .

Шани , доведи я при мен щерката , тя колко голяма беше ?!
На лични ти давам адреса на оптиката .

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Женя - сега видях защо си ми писала на ЛС!  doh
Мерси   bouquet , при първа възможност ще ти я доведа. Тя е на 8г. и ще трябва някой ден да не я водя на даскало, а при теб.
Аз също имам /-0.75/, но мъж ми е с лещи от 20г. Той е с /-1.75/. При така стеклите се обстоятелства май, май....  Nerd

Последна редакция: нд, 20 ное 2005, 09:41 от Шани

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Ето нашата история:

Дъщеря ми носи очила от 2,5г. След рязко вдигане на температура на 2,4г. започна да си криви едното оче навътре. Впоследствие разбрахме, че високата Т може да провокира такова поведение, но естествено има други предпоставки. При нея това беше далекогледство, какъвто е масовият случай.
Веднага я заведохме на най-добрият ни препоръчан специалист, установи се далекогледство и мързеливо око и и изписаха очила. Никак не е лесно да свикне да ги носи, но колкото по-отрано, толкова по-добре. Взехме от специалните рамки - с подвити меки краища, които обхващат ушето, а стъклата са специални, олекотени, нечупливи. Лошото е, че се драскат и тр да се сменят по-често.
Освен очилата, ни бяха предписани упражнения във въпросната клиника със специален апарат, който стимулира разширяването и свиването на зеницата. Курсът е с продължение една седмица. Освен това трябваше да закриваме здравото оче за един-два часа на ден, което се оказа мисия невъзможна за тази възраст.
След два поредни курса и почти никакви резултати, докторката ни препоръча операция за центриране на окото, защото това, че криви, според нея, пречи много на ползата от упражненията.
Няма да описвам вълненията по операцията, някои са преживявали подобно нещо и знаят колко е ужасно отстрани, но така или иначе мина и окото вече е центрирано. Сега отново носи очила, с доста по-малък диоптър и има шанс да го махне изцяло. Вече е и по-голяма и позволява да и се слага лепенка на окото по час-два, докато гледа някое филмче. Надяваме се всичко да има щастлив край, разбира се.

Малко дълго стана, но съм минала през всичко това и исках да споделя с тези, на които предстои и да ви окуража, доколкото мога. Много е важно рано да се реагира, защото в училищната възраст може да се задълбочат нещата.

И последно - бъдете настоятелни, аз лично съм малко "мека Мария", за което много съжалявам.

# 13
  • Мнения: 786
Мъка че ми се налага да пиша пак в такава тема, свързана със здравословен проблем... Cry
И моето дете от няколко седмици непрекъснато се оплаква, че го болят очичките. Това става когато гледа ТВ или компа(доста по-рядко). Когато си играе или навън не се е оплаквал, но и не ми харесва погледа му навън- някак мътен е и си присвива отвреме навреме очичките.
Канех се да пускам тема от известно време, но преди това най-накрая се вдигнах и отидох при джипито за направление(единствената причина да не отида още след първото оплакване е че ми е писнало да ме гледат като извънземни всеки път като отида със съмнение за някоя болест, с въпрос, за преглед или каквото и да е, и това изобщо напоследък не е толкова често, последно бяхме преди месец и половина и то да ни бият ваксини). Пък какъв проблем се оказа докато ми го дадат #Cussing out Бясна ставам като се сетя, че телефони ли не въртяхме, но да не става прекалено дълго.
Та вчера упорито изчакахме пред един кабинет няколко пенсионера и една млада дама и го прегледаха. Изписаха ни Flarex три пъти дневно по една капка в двете очи и следващия четвъртък сме пак на преглед, който не съм убедена в какво точно ще се състои, разбрах че ще му капнат капки(дали тези или други?) и ще го изследват за далекогледство Cry Моля се да не се стига до очила, въпреки опитите за позитивизъм в някои от мненията...
Споделям, защото се надявам някой да ме успокои до четвъртъка, че болките в очите не са задължително сигнал за по-сериозен проблем, тъй като не видях някоя от вас да е споделила само такъв симптом... Освен това ме интересува някой по-разбиращ или ползвал тези капки за мнението му за тях. Вярно, че специалист ни ги е изписал, но редът "не е установена безопасността на продукта при деца под 7 годишна възраст" в упътването пак ме хвърли в размисъл.
И последно за тези, които ще си помислят или попитат, гледа доста ТВ, но отскоро, в смисъл докато беше топло почти не сме го включвали, а сега и в градината имат. Определено вече го ограничавам, но възможно ли е само от това да му се развалят очичките Thinking

# 14
  • Мнения: X
За кривенето на очето сега моята дъщеря го има съвсееееееем леко. Предполагам, че го е наследила от мен, като малка съм го кривила много, трябвало е да нося очила, но майка ми така и не ми сложила. Казали и, че проблемът е поради по-широкото разстояние между очите ми /на пръв поглед това не личи/.Сега окото ми се криви само ако гледам настрани, не ми пречи по никакъв начин, не съм имала проблеми с очите. Преди една година, вероятно заради бременността ходих на лекар и ми казаха, че съм късогледа, но диоптрите са 0,5 и е препоръчително да нося очила само за шофиране, компютър и други подобни, а не за постоянно. Така, че не винаги нещата са толкова страшни - Bambi Wink

Общи условия

Активация на акаунт