За свалянето на памперса...

  • 591
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 823
Както виждате Ели е почти на 2 годинки,но няма и наченки на момента,когато ще започне сама да си казва дали има ако или пиш.По принцип не смятам,че проблема е особено сериозен,но пък си мисля и ,че като не предприемам нищо нещата скоро няма да се променят.Лятото,когато според мен си беше в подходяща възраст за сваляне на памперса,отказваше категорично да сяда на гърнето,като при по-усилените ми опити за това се увенчаваха с много писъци и тръшкане.За да не я стресирам прекратих опитите си,оставяйки ги за по-нататък.Сега дребка ходи на ясла и там я слагат на гърне,като тя това го приема безропотно(нали там няма мърдане) и от време на време си свършвала работата.Но пък в къщи пак не приема като я слагам.Мислите ли,че ако отведнъж махна памперса,ще имам някакъв успех.Ще преоодолеем ли този неин инат или пак не е хубаво да настоявам.Вие как се справихте с премахването на памперса?

# 1
  • Мнения: 14 133
Спокойно.Моят Сашо е почти на 2.5год. и още не казал. На ясла не ходим.На гърнето не винаги сяда с желание.Вкъщи сме без памперс, когато не спи.На разходките все още слагам.Все някога ще кажат.Аз не го насилвам.Надявам се да се получи до следващата есен- за градината

# 2
  • Мнения: 2 922
При нас ситуацията е същата. На яслата ходи на гърне, но в къщи най-много 2 пъти да се е случило. Въобще не съм си поставяла за цел да махам памперс, да следя кога да го слагам на гърне, да настоявам и т.н. Ще му дойде времето сам да разбере какво се прави.

# 3
  • Мнения: 8 505
Първо и помогни да свикне с гърнето-дай и го да си играе с него,за да свикне,а и да разбере,че не е нещо страшно.После я карай да сяда на недо с дрехите за по минута-две.Следва същото,но по голо дупе.Когато е на гърнето,питай я има ли пиш или както ти харесва да го наричаш,а когато свърши нещо в него-похвали я много и ако искаш и дай малка награда (някакъв плод или каквото ти хареса).най-важното е да не я караш насила-ако не иска-остави я,също не и показвай,ако се ядосаш.
Това е моя скромен опит.Точно по този начин научих дребното да използва гърнето,но само през деня-засега Wink

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 823
Тя определено е свикнала с гърнето,слага си го на главата и се разхожда с него насам-натам.Също и седи на него с дрехите,когато аз влизам в тоалетната,тя сяда до мен на гърнето ,но с дрехите.Подражава ми,но не цялостно:)А ако и махна отведнъж памперса,не мислите ли ,че ще разбере за какво става въпрос и може би ще започне да ми казва когато има нещо за вършене?

# 5
  • България-София
  • Мнения: 573
Има много писано по темата, но ето и моя опит:
Когато лятото - август/бяха на 2г и 3 мес/ свалих памперса - никакъв резултат. В яслата също седяли и кога вършели нещо кога не. Видях, че ще трябва да изчакам и върнах памперса.
Началото на октомври, когато застудя, настинахме и понеже реших да си остана в къщи, противно на всички "правила" /да е топло, да сме здрави/ - решавам пак да опитам. Този път приложих следната тактика. Хващам двамцата до магазина / обути в гащи / като непрекъснато обяснявам, че сме вече големи, защото не пишкаме в гащите и е редно да си купим "големи" играчки. На щанда дръпвам една реч пред продавачката, че сме с гащи и да ни даде големия багер и големия автобус /те си ги харесаха/.Тя се оказа доста тъпа и така и не реагира, но поне запази мълчание, което също свърши работа. "Обещахме" й, ако някои направи белята - да си взима играчката.
Така в къщи като се изпуснеше някой скривах трофея и казвам лелята го взе. При следващото казване, че има пиш или ако - се "обаждахме" по телефона да ни върнат  я багера, я автобуса. Толкова забавно се оказа и за тях,толкова старание вложиха, че за седмица приключихме с памперса / освен като спят/. Чак не повярвах. Затова поддържам мнението - без насилие, когато си "узреят" стажа бурза и лесно, и ако са "мотивирани" - още по добре Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 974
ggroudov мнооого хубаво, как си го измислила само newsm10
Ще ти изплагиадствам идеята и аз ще я пробвам върху мойта дивотия Simple Smile
Иначе ние си седим без памперс, щерката си казва, но като се заиграе или ако се храним..всичко минава през гащите newsm62 Предполагам, че е нормално и не и давам зор, но определено ще пробвам това с играчката при нас ще мине номера с книжка.

Много благодаря за идеята

Общи условия

Активация на акаунт