Какво знаете за Шейново?

  • 8 873
  • 94
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 285
Здравейте, мамчета (бъдещи и настоящи)!

Аз съм новак, но много се радвам, че мога да си поговоря с вас.
Казвам се Яна и чакам първото си бебче към 27.09.2004. За раждане съм избрала Шейново, но не знам нищо за битовите условия там: какви са стаите, тоалетните, баните; какво е отношението на лекарите и сестрите. Ще съм много благодарна за всяка информация, която можете да ми предоставите. Това много ще ме успокои.

Предварително благодаря на всички, които ми отговорят!

Поздрави от мен и от бебчо!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз съм чувала, че там тарифата е 300 евро. Но само това...

# 2
  • Мнения: 3 153
Здрасти Яна;)

С темата, която си пуснала подозирам, че ще събереш еднакъв брой добри и лоши мнения, но това да не те притенснява! Аз също ще раждам там, но нямам наблюдения върху самите сестри и отношение то към мамите, както и към конкретните битови условия. Но искам да отбележа, че посетих и Св. София и Майчин Дом по разни поводи и кво да ти кажа-Шейново като условия и чистота е КЛАСИ над другите болници! Чувала съм, че хигиената е добра и се сменя бельото 2 пъти на ден.... На мен лично Шейново ми допада, за разлика от другите държавни болници, които като състояние (не знам от хигиенна гл. точка) са пълна скръб;))

Успешно раждане!!!

# 3
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Ani111
Аз съм чувала, че там тарифата е 300 евро. Но само това...


Това звучи най-малкото несериозно! За каква тарифа иде реч изобщо? Shocked

# 4
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Родих в Шейново през май тази година. Това за бельото дето се сменяло по 2 пъти на ден... не се отнася за Шейново. Не съм ходила в други болници и нямам база за сравнение, но ще ти кажа следното.
1. Чистотата - не бих казала, че е кой знай каква чистота. Тоалетните са доста зле - за родилките има една тоалетна и се налага да чакаш често, не знам колко пъти дневно я чистеха... но не блестеше от чистота определено!
Чаршафите са гадни, сменят се веднъж на ден - долните, де..., да не си помислиш, че и горните.
2. Лекарите - тук е много субективно, но нека приемем, че са добри... с някои забележки Confused
3. Акушерките и сестрите - симпатични
4. Неонатолозите - аз лично имам доста забележки - никой не ми обясни 2 думи за къменето, на бебето бяха дали антибиотик и трябваше да има вадя думите с ченгел от устата, за да разбера защо!!! Imp

Като цяло им пиша 3,50 по шестобалната и въпреки, че нямам оплаквания от раждането (СЛАВА НА БОГА!), ако трябва да раждам втори път ще предпочета някоя друга болница. Wink

# 5
  • Мнения: 2 693
Значи за Шейново съм чувала, че е една от най-добрите болници в София. Това, което съм видяла с очите си, но преди близо две години: стаи с няколко легла /не помня колко/, много топли /всъщнот това не е важно, аз все пак раждах ноември/, мивка и нощни шкафчета. Под - мозайка. Стени и таван - латекс. Телевизор с монети. В стаите рядко са заети всички легла. Затова пък имате за компания 2-3 хлебарки. Банята и тоалетните са ремонтирани, доста хубави са. Отношението - хм, то зависи от толкова много неща, че трябва да пиша цял ден. Но ще обобщя:

1. Може да попаднеш на перфектен екип с топло отношение - редки случаи.
2. Може частично да попаднеш на такъв екип - общо взето все ще се намери някоя дебилка /в ж.р., защото предимно жени се държат каруцарски/.
3. Има много добри професионалисти - мисля че са мнозинство.
4. Ако бутнеш рушвет нямаш никакви гаранции за каквото и да било.
5. Но не на последно място - отношението на персонала към теб е двустранен процес, така че ако живееш с мисълта, че баща ти работи цар, няма да получиш топло и сърдечно посрещане и отношение.

И накрая искам да ти пожелая леко раждане и късмет! Grinning

# 6
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Ani111
Аз съм чувала, че там тарифата е 300 евро. Но само това...


Това звучи най-малкото несериозно! За каква тарифа иде реч изобщо? Shocked


Е, как за каква? Тарифата на лекарите там! Толкова е! Е, ако искаш да плащаш, де. Ако не искаш... естествено, че никой няма да те накара насила!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 402
Zdravei Yana,

makar da sam baia dalech ot rajdaneto i az se zamislyam kade, s koi doktor i t.n. no po temata koiato si pisala ima adskimnogo material veche obsajdan i komentiran na stranitzite na foruma. Az lichno sam gi chela i savetvam teb sashtoto da napravish. Izpolzvai tarsachkata i shte prochetesh osven za Sheinovo, no i za Maichin Dom, dori za chastnata St. Lazar ....
Uspeh v izbora i leko rajdane

# 8
  • Мнения: 2 693
Цитат на: MardiGras
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Ani111
Аз съм чувала, че там тарифата е 300 евро. Но само това...


Това звучи най-малкото несериозно! За каква тарифа иде реч изобщо? Shocked


Е, как за каква? Тарифата на лекарите там! Толкова е! Е, ако искаш да плащаш, де. Ако не искаш... естествено, че никой няма да те накара насила!


Ама за какво? За нормално раждане, за секцио, просто ей така, за холна гарнитура??? Нали трябва да получи нещо в замяна? И кой и го гарантира? Аз например съм чувала, че всеки лекар, във всяка болница, във всеки град има отделна тарифа. Но съм го ЧУЛА...


ПП: Забравих да напиша по-горе, че последно ходих до Шейново преди 10 месеца, и ми се стори че са продължили ремонтните дейности откъм наличност на алуминиева дограма.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 121
300 евро за добър ден, т.е. за каквото стане - секцио, ако трябва. Казаха ми, че за да ти обърнат внивание това е положението. И това било супер известно и се отнасяло за който лекар си избереш. Естествено е всеки да е чувал различни неща, и затова са форумите, да напише кой каквото знае и каквото мисли по въпроса. Аз не бих се замислила, ако наистина лекарите и условията са добри - парите при нещо толкова важно нямат значение.

# 10
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат на: bobolenta

Ама за какво? За нормално раждане, за секцио, просто ей така, за холна гарнитура??? Нали трябва да получи нещо в замяна? И кой и го гарантира? Аз например съм чувала, че всеки лекар, във всяка болница, във всеки град има отделна тарифа. Но съм го ЧУЛА...


ПП: Забравих да напиша по-горе, че последно ходих до Шейново преди 10 месеца, и ми се стори че са продължили ремонтните дейности откъм наличност на алуминиева дограма.


Аз не съм го чула, а съм минала съвсем скоро и то, през това. 300 евро за нормално раждане, от които 500 лв за лекаря и 100 лв за упойката. Отделно си бях платила (по официалния път) 200 лв за проследяване на бременноста+раждане на касата на болницата.
Естествено, гаранции няма - и да си платиш дори!!! Също така, не мисля, че понеже си бях платила съм получила по-добро отношение. Не, няма такова нещо! Всичко е много относително, въпрос на късмет, на кого ще попаднеш и най-вече Божа работа! Аз поне така мисля.

Алуминиевата дограма хубаво, плочките на първия етаж също, но стаите не са ремонтирани, а те са доста важни. Тоалетните не знам кога са ги ремонтирали, но за мен си беше направо гадно там. Може би най-вече заради хигиената, както вече споменах.

А, и щях да забравя. Много лошо впечатление ми направи когато докараха едно момиче в стаята от родилна зала - току що родила и сестрата, която и обясняваше кога ще може да стане и т.н, и каза: " И кажете на близките ви да ви донесат прибори за хранене." Тук, момичето я изгледа леко учудено, а тя отговори: "Със социализма се приключи!" Е, не е нормално това. Така, че за сестрите бих казала, че има и симпатични и несимпатични, както се вижда. Close

# 11
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Ani111
300 евро за добър ден, т.е. за каквото стане - секцио, ако трябва. Казаха ми, че за да ти обърнат внивание това е положението. И това било супер известно и се отнасяло за който лекар си избереш.


Хмммм, явно съм изостанала с тарифите... когато аз раждах нямаше такова нещо, т.е. имаше рушвети, но те бяха в зависимост от доктора/бакалина и в зависимост от пациента/клиента...

Цитат на: Ani111
Аз не бих се замислила, ако наистина лекарите и условията са добри - парите при нещо толкова важно нямат значение.


Как да нямат? Ами ако ги НЯМАШ? Или ако ги ИМАШ, но трябва да купиш нещо на БЕБЕТО с тях? Ами ако вече са ти ВЗЕТИ по един или друг начин? Знаеш ли, преди време една мама от форума тук беше написала нещо, което ще цитирам по памет: "На мен не ми дават пари допълнително за това, за което вземам заплата". Ако на някой му се плаща - има частни клиники, а в Св. София рушвета вече е узаконен. Ако пък някой си мисли, че с пари ще си гарантира леко и безпроблемно раждане - това е утопия.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз родих миналата година там и въпреки, че имах уговорка с лекар нищо не платих - той ми каза, че раждането е безплатно и че е негово задължение щом е следил бременността ми когато му се обадя и той да дойде  Simple Smile
А иначе тогава бяхме 8 жени в стая - малко пренаселено, но пък беше весело. Единствено банята и тоалетната бяха ремонтирани - стаите бяха жива скръб.

# 13
  • Мнения: 5 228
В Шейново има възможност и за вип стая, плаща се 40 лв. на ден, има баня и тоалетна обща за трите вип стаи и близките ти могат да те посещат по всяко време.

# 14
  • Мнения: 2 693
Цитат на: MardiGras
Аз не съм го чула, а съм минала съвсем скоро и то, през това. 300 евро за нормално раждане, от които 500 лв за лекаря и 100 лв за упойката. Отделно си бях платила (по официалния път) 200 лв за проследяване на бременноста+раждане на касата на болницата.
Естествено, гаранции няма - и да си платиш дори!!! Също така, не мисля, че понеже си бях платила съм получила по-добро отношение. Не, няма такова нещо! Всичко е много относително, въпрос на късмет, на кого ще попаднеш и най-вече Божа работа! Аз поне така мисля.

Алуминиевата дограма хубаво, плочките на първия етаж също, но стаите не са ремонтирани, а те са доста важни. Тоалетните не знам кога са ги ремонтирали, но за мен си беше направо гадно там. Може би най-вече заради хигиената, както вече споменах.

А, и щях да забравя. Много лошо впечатление ми направи когато докараха едно момиче в стаята от родилна зала - току що родила и сестрата, която и обясняваше кога ще може да стане и т.н, и каза: " И кажете на близките ви да ви донесат прибори за хранене." Тук, момичето я изгледа леко учудено, а тя отговори: "Със социализма се приключи!" Е, не е нормално това. Така, че за сестрите бих казала, че има и симпатични и несимпатични, както се вижда. Close


Значи доколкото разбирам, няма смисъл да се дават тия 300 евро...

За тоалетните - не зная кога са ремонтирани, аз раждах ноември 2002, освен да са ги освинили до сега... Ти на кой етаж беше? И в кое крило?

А за приборите - хе хе, и да не ми бяха казали, щях да си нося мои, страшно съм гнуслива... Друг е въпросът, че почти не ги ползвах - храната беше като повръщано, а и апетит нямах... Между другото, не знам дали знаете, но нерсонала има право на "безплатна" храна, която е същата като на родилките. Та акушерките ни жалеха:  "Как ще ви дойде хубава кърма от това ядене, не знам, кажете да ви носят нещо вкусно"...

Общи условия

Активация на акаунт