Maми на разнополови близнаци - питанка?

  • 1 852
  • 12
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет мами-героини!     bouquet

Искам да попитам тези от Вас, които имат момче и момиче, как се развиваха те едно спрямо друго. Т.е с какви темпове момичето и с какви момчето. Кой какви умения имаше повече от другия и т.н...???

Защо питам?!
Ми защото аз имам момиче на 8г. и момче на 2г. И сравнявайки ги, момчето ми се намира на светлинни години разлика в интелектуално ниво от сестра си. Да речем, че не са ми крайно ярки спомените, но все пак има очеизвадни истини за уменията на дъщеря ми, дето не се забравят току така.
И понеже допреди да имам юнака все повтарях на другите ми мами-приятелки, че момчетата са бавноразвиващи се (не в буквалиния смисъл обаче  Simple Smile), сега съм на етап да не мога себе си да убедя в това. Помощ! При вас ми е надеждата  Grinning

П.П: става дума за разлики в говор и поведение най-вече!

# 1
  • Мнения: 412
ние сме на 1 годинка и 2 месеца и тя ходи вече от месец, когато й кажа ми носи всичките си играчки, помага ми да ги прибирам и си подава крачето за да я обуя;може да си развръзва и сваля спалното чувалче, издава много и то почти разбираеми звуци; за него - все още не може да се похвале с никое от тези умения;ама да ми е жив и здрав, вярвам че е от пола разликата помежду им;така че-не се тревожи!!

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Е това е то!  Grinning Доказахме, че сме по-умния пол!  Laughing

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Е това е то!  Grinning Доказахме, че сме по-умния пол!  Laughing

То туй ясно, но аз трябва ли да се шашкам?  Thinking

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Е това е то!  Grinning Доказахме, че сме по-умния пол!  Laughing

То туй ясно, но аз трябва ли да се шашкам?  Thinking

Шани, стига бе, ти поне си печена мама.  Wink Знаеш, че две деца еднакви няма. Емата например е много назад в двигателно отношение в сравнение с брат си. На 9 месеца с труд прави неща, които той правеше с лекота на 5. Тя пък показва много по-големи заложби в интелектуално отношение - говор, повтаряне на движения и т.н. Ами не се шашкам вече... Всеки си е индивидуалност, още повече, че между половете по принцип има голяма разлика в темповете на развитие.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Зъхи - тъй де, ма все пак.
То ясно, че не иде реч за Ранк ксерокс, но все пак аз и мъжО сме ги забърквали  Twisted Evil  пък такава разлика... Confused
Добре, че синковеца е двигателно по-напред. И килограмово...не е малко, а?  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 839
Няма се пуашиш Шани  Grinning Много не е миродавно сравнението с близнаците, щото те точно интелектуално много се гонят един друг. Моите поне са така. Аз и вчера писах в друга тема по подебен повод - единия научи ли се на нещо, другия веднага попива от него.
Иначе физически се развиват съвсем различно, предполагам и интелектуално щяха да се различават, ако не бяха постоянно заедно.
Пък, че мъжовете ни дишат праха през първите 60-70 години от развитието си - примери да искаш  Mr. Green
И да оставиш детето да си я кара както си знае  Party

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хе-хе ДиВа, браво  Hug
Ти ме разбираш добре, надам се - и щом е така, ще си мирувам откъм притеснения  Peace
Целувки на 2-мцата ти  Heart Eyes Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 134
Според мен разликата е в това, че е второ дете. Като че ли вторите деца се развиват като цяло по-бързо от първите, защото попиват всичко от по-голямото (макар че при вас разликата е доста голяма). Но по принцип децата са си различни и се развиват различно - в едно изостават, в друго са по-напред и така... Най-добре не сравнявай децата едно с друго , а просто им се радвай и ги обичай такива, каквито са.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
elina - мерси  Grinning

Ма там е работата, че ТОЙ е 2-я и при него наблюдавам "изоставане"!

Та се чудех  newsm78, само моят ли е такъв "изоставащ" или мъжете като цяло са си такива?

# 10
  • Мнения: 2 839
Жено, мари  Mr. Green Да не беше майка ми в такъв конфликт са кампютара, да ти я пусна да ти каже.
Ади, аз ще се изкажа вместо тея  Mr. Green
Ние с брат ми имаме 6 години разлика, аз съм по-голямата. Той докато тръгне на градина и първите години в училище беше псолютен тъпигьоз, да ме прощавате, че така говоря за брат си, много го обичам. Ама няма си кривя душата. В градината се открояваше със системно изоставане от децата. Естествено всички го сравняваха с мен и резултатите съвсем не бяха в негова палза  Twisted Evil Майка ми, мараклиика жената за умни деца, като днес си я спомням как се държеше за главата и викаше `Какво ще го правим това тъпото`  Mr. Green
Обаче човека като стана на към 10 години, като каза, че ще се оправя и като хукна, изпревари ме и ме задмина даже. Няма изпадам в подробности, да се фаля ся с брата си ама ного акънлия излезе накрая  bowuu
Като гледам племенниците на мъжа ми и при тях така - втория нещо много не си дава зор. Ама при тях все пак не знам какво ще излезе на финала.
Сега се замислям, че Атина и ТОни по някои неща приличат на нас с брат ми. ПО разликата, по това че съм била ужасно злояда като нея, пък брат ми плющеше наред като твоя синковец  Mr. Green Айде дано и интелектуално да претърпи той същите братови ми метаморфози. Само дано Атина не изкуфява млада и зелена като менИ  Mr. Green

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
хахахахах, ДиВа - гръмна ме  Laughing. То ясно е, че тихите води са най-д'лИбоки, ма... Confused

Искам и аз, като всяка друга майка моите деца да са по-по-най по всичко. Е - явно е, че не става. Но поне по средата да се движат. Може би, щото щерката беше супергениално хлапе аз съм се така вторачила в моят "глупчо".
Да ми е жив и здрав  Heart Eyes и един ден, като продума, дано ми обясни, защо е мълчал толкоз дълго  Mr. Green

П.П: на брат ми 2-я син така вървеше...баш кат моя  Sick...и на 5г. четеше гладко на Бг, а на 6г. четеше на латиница де що пишеше. Те с моя много си приличат, както големите са 1:1.

# 12
  • Мнения: 2 839
А да ... пропуснах за говоренето. Като тръгна на градина на 3г., единствената дума която казваше човека беше `иж`. В превод `вода`  #Crazy
И няма смисъл да чакаш да го питаш. Брат ми явно е бил толкоз тъп, че изобщо не си спомня да е бил тъп  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт