Отговори
  • Мнения: 318
Привет мами,

От 4 месеца моята девойка ходи на градина и прави отит след отит. Явно лепи всеки вирус , който го срещне по пътя си. Пи вече 3 пъти антибиотици в разстояние 3 месеца, а ако до утре ако не й спадне температурата, почва за четвърти път, каза лекарят днес. На мен тази перспектива (а именно да кара постоянно на антибиотици) изобщо не ми харесва, въпреки, че същия доктор ни убеди, че това е нормално и антибиотиците, които тя пие, няма да й навредят в дългосрочен план. Тя явно била от децата, които по-лесно боледували и ушите й били по-чувствителни.  Питах аптекарката да ми препоръча нещо за подсилване, и тя ми даде комбинитани течни витамини: А, Д и С, трябвало да ги почнем след антибиотика. Само толкова.

Поразрових се из форума и прочетох много суперлативи за Аквасорс, но тук (в Канада) такова чудо май няма. И разни други имуностимуланти (като Септилин), които укрепвали организма, особено през зимата. Почти се навих да ги поръчам на нашите от България особено Залена Енергия и коластра, ама мъжът ми е скептичен. Сега се чудя.

Та  въпросите ми са следните:

Давате ли на децата си някакви препарати за подсилване на имунната им система?

Особено ме интересува дали майките от Канада или САщ прибягват до такива продукти (да ги наречем природни или хомеопатични) и как ги прилагате? Също така ме интересува по чия препоръка ги давате: на вашия лекар, или на някой от България?

Някой от вас да е ползвал Аквасорс? Стават ли за 2- годишно?

Дайте някакъв акъл изобщо  newsm78 как си опазвате децата от вирусите, или няма спасение, да чакам да си изгради сама имунитета???

# 1
  • Мнения: 2 452
Нищо не давам освен витамини (Флинтстоунс с желязо) и то през зимата (започвам ги от днес). Изабела не е имала изобщо отит досега; след като се раболя преди почти 2 години и боледува няколко пъти в продължение на 6 седмици - имаше и леко зачервяване на едното ухо, но не беше развит отит -  оттогава досега вирусните и заболявания траят не повече от ден-два; оттогава досега ми е вдигала температура 3 пъти, като до няколко часа температурата изчезва; два пъти е била с повръщане - за няколко дни и минава. Тя е ваксинирана с превнар (срещу пневмококи, к. са основен причинител на отити  при малки деца) и с противогрипна ваксина вече трета година. Кърмена е до 8 месеца. Пила е антибиотик два пъти (по време на дългото боледуване през 2004 година). Не ползвам имуностимулатори (честно казано, малко съм скептична; може и да греша).

# 2
  • Мнения: 7 430
И аз за в момента нищо не давам - даже днес бях на лекар и и казах да му предпише някой витаминчета, а тя отсече, че нямало нужда  Naughty Аз така или иначе ще му взема от тия, които споменаваш, т.е. комбинираните, понеже и фонтанелката още не се е прибрала, а като и казах и за това - тя дори не я пипна #2gunfire
Дано някоя мама сподели опит - ще следя темата с интерес Peace

# 3
  • Мнения: 7 091
Привет мами,

От 4 месеца моята девойка ходи на градина и прави отит след отит. Явно лепи всеки вирус , който го срещне по пътя си. Пи вече 3 пъти антибиотици в разстояние 3 месеца, а ако до утре ако не й спадне температурата, почва за четвърти път, каза лекарят днес. На мен тази перспектива (а именно да кара постоянно на антибиотици) изобщо не ми харесва, въпреки, че същия доктор ни убеди, че това е нормално и антибиотиците, които тя пие, няма да й навредят в дългосрочен план. Тя явно била от децата, които по-лесно боледували и ушите й били по-чувствителни.  Питах аптекарката да ми препоръча нещо за подсилване, и тя ми даде комбинитани течни витамини: А, Д и С, трябвало да ги почнем след антибиотика. Само толкова.

Поразрових се из форума и прочетох много суперлативи за Аквасорс, но тук (в Канада) такова чудо май няма. И разни други имуностимуланти (като Септилин), които укрепвали организма, особено през зимата. Почти се навих да ги поръчам на нашите от България особено Залена Енергия и коластра, ама мъжът ми е скептичен. Сега се чудя.

Та  въпросите ми са следните:

Давате ли на децата си някакви препарати за подсилване на имунната им система?

Особено ме интересува дали майките от Канада или САщ прибягват до такива продукти (да ги наречем природни или хомеопатични) и как ги прилагате? Също така ме интересува по чия препоръка ги давате: на вашия лекар, или на някой от България?

Някой от вас да е ползвал Аквасорс? Стават ли за 2- годишно?

Дайте някакъв акъл изобщо  newsm78 как си опазвате децата от вирусите, или няма спасение, да чакам да си изгради сама имунитета???



Като те чета и направо ми иде да дойда и да ви набия доктора! #2gunfire
И мене ме убеждаваха 3 месеца как " Е НОРМАЛНО" детето да прави отит след отит като тръгна на детска градина, как антибиотиците няма да навредят...и я докарахме до това сега да ми кажат как " единствения вариант" е да махната третата сливица и да сложат тръбички в ушите !!!!!! Защото с изследванията до които го докараха щял да оглушее!
Моя личен съвет- заведете си детето на УНГ! Накарайте ги да му направят тимпанограма за да видят дали има вода в ушите и ако има, взимайте мерки отрано- хомеоаптии, витамини, масажи, каквото се сетите...но не му давайте повече антибиотици! Четох страшно много статии и книги( виж в нета като пуснеш има сума неща) според най-новите изследвания не само че антибиотиците не помагат при тези ушни инфекции, ами докарват проблеми, каквито имаме ние в момента. Ние за 2 месеца бяхме 38 дни на антибиотици...Не искам да те плаша, но просто безхаберността на някои лекари е направо престъпна! Ако знаех нещата, които знам сега , нямаше да си докарам детето до това положение, да не говорим, че се наложи да го спра от градина и скоро едва ли ще тръгне пак. Няма такова нещо като "нормален отит" и " чувствителни уши"! Има докторска некадърност и незнание!  Ако искаш да ме питаш нещо може и на лични.
Дано при вас нещата да не са като при нас!!! Дано всичко е наред и се оправяте бързо, за да може детето да се радва на детската градина!

# 4
  • Мнения: 3 491
Не, не давам нищо, нито дори витамини вече. Когато обаче бяха на възраст от 6 м. до 2 г., педиатърът ни изписваше мултивитамини обогатени с флуорид, които аз си признавам, че често забравях да давам всеки ден (а май и ми се струваше много да им давам всеки ден витамини). Моят съвет е да спреш детето от тази детска градина, освен ако съвсем няма друг вариант.

# 5
  • Мнения: 4 629
Нищо не давам за сега. По-нататък ще говоря с педиатърката ни и, ако тя каже тогава бих давала

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Давам "Ехинацея", но на своя глава, защото доктора ни не вярва в "такива неща". За мен има ефект, защото вече повече от месец (да не чуе дявола) не ми е боледувала. Имам предвид голямата дъщеря - тя ми е много прилепчива, само вятър да я подухне и е с 40 градуса. Също така периодично и давам пчелен прашец и витамини.

# 7
  • Мнения: 1 370
Аз до преди месец давах Мултисаностол. Но сега го спрях, защото ми казаха, че не трябвало да се взима постоянно. Да чукна на дърво не сме имали срещи с доктора, освен периодичните консултациите.

# 8
  • Мнения: 3 146
Теди е на градина от 5 месеца и половина.Имала е 2-3 пъти Т по за ден и има 2-3 дни отсъствия. Grinning  Сополи и покашляници не се броят.Засега нищо не давам, на 15.11 й сложиха последните ваксини  - да чукам на дърво,  няма странични ефекти. Засега и антибиотик не сме опитвали - дано се е аклиматизирала. За колко време става това?

# 9
  • Мнения: 318
Благодаря ви за отзивчивостта! Много сте мили. Смятам да почна да й давам витаминки, като за начало, а после...дано да се укрепи и разреди тези пусти отити.

И тя е  ваксинирана с въпросния Превнар, 4 дози е получила общо, а противогрипната ваксина успяхме да я сложим едва преди 10 дни, и то първата част, а на 16 декември, ако е здрава, и втората ще сложим. От август все дебнем да е напълно здрава, ама тц- все нещо не е у ред. Днес взехме и среща с УНГ специалист, след  2 месеца. Днес помпим усилено носа и слагаме солен разтвор, та можело и така да се размине...

За детската градина-''главният виновник'': и варианта пълно спиране поне за зимните месеци го мислехме, ама не съм много навита на това. Едно, че много й харесва и ходи с удоволствие, друго, че не знам как ще изкараме зимата, с малкото бебе, което всеки момент ще се пръкне и с нея, дето иска нон-стоп внимание и развлечения. А там добре ги занимават ми се струва.Така че засега сме на компромисния вариант да ходи 2-3 дни в седмицата, колкото да не си губи добрите навици. А чакахме 18 месеца, докато получим място в нея. Ех, няма угаждане.

ще се информирам за Ехинасеята и за Мултисаностол. Cho4o, ти тук ли го намери или от България?

# 10
  • Мнения: 934
Tandoori май е права, заведете детето на специалист - сигурно има някакъв по-специфичен проблем. Аз знам, че при някои деца структурата на средното и вътрешното ухо предразполага към инфекции, но пак не ми се вижда нормално непрекъснато да развива отит. Имуностимулантите - и с тях, и без тях, все тая. Едва ли ще помогнат много в случая.

# 11
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
тути прави са мамите които те съветват да го види детето ама наистина много добър спец унг .то при вас 4е е студено се знае но толкова 4есто си е нещо което си има по дълбок корен и вероятно триябва да се лекува при4ината ане последиците моят батко е такъв пример от 25 я ден на раждането си беше нон стоп болен  видимо само хрема уж задна е какво ли не даваха в 4удо бяха лекарите  стигнаха до раковите и туберколозните антибиотици както казаха направо накрая в болница за два пъти по 30 дни без резултат кетотифен и осте един подобен сироп пихме до 5 години след имуно стимулантите имоновенин  плазми и други антибиотици те така не разбраха при4ината казаха нисък имунитет и затова искаха и да кръвопреливаме  то добре  4е не го рядка група е  4е е било по времето на спин скандала.по4нах след като излязохме от болницата да го закалявам  исамо кисело мляко и по силна храна  витамини по скоро в натура после жадихме сливиците  но пак първи пада и носа от многото капки ве4е е с изродена лигавица и тежко диша просто в на4алото не попаднахме на лекар и картината на заболяването беше една мъгла затова  те съветвам да отидеш на спец и да си направите една кр картинапреди това  пък дай боже да го израстите  и станете по издръжливи на вирусите

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И аз наблягах на витамините и на чая с лимон и мед, който моят мрази. Може и да си внушавам, но мисля че помагаше.

# 13
  • Мнения: 1 283
На баткото давам ве4е 3-та зима "Бромховаксом" от БГ и да 4укна на дърво не ми е боледувал!
От скоро и на двамата запо4нах да давам "ехинацея" и комплексни витамини!
Ох и ние тръгваме на ясла от понеделник и ми е едноо  Sad

# 14
4uvala sam,4e ECHINACEA dava strahotni rezultati,homeopati4no lekarstvo e,taka 4e nishto pone niama da navredi.

Общи условия

Активация на акаунт