за алергично дате -каго попара

  • 713
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
Здравейте мами, моля ви  за пореден път да ми помогнете. От кога давахте попара и как  я приготвяхте. Това ли ще е въвеждането на глутен

# 1
  • Мнения: 429
а и още един въпрос, за да не пускам нова теме- бисквитите Плазмон, които до колкото разбрах са безглутенови, стават ли за алергични деца

# 2
  • Мнения: 18 542
Здрасти! Попара може да даваш, но без масло и с козе или овче сирене, ако детето ти е захранено. Впрочем към какво е алергията?
Бисквитите Плазмон са със сухо мляко. Има без и с глутен, но и двата вида са с мляко.

# 3
  • Мнения: 64
Здравей и от мен !
Аз давам истинска попара от средата на 8-ми месец, като пьрво захраних с глутен(започнах с коричка хляб и за около 3 седмици достигна 1 цяла филия).След около месец вьведох козе сирене в менюто, сьвсем по малко в началото и постепенно увеличавах количеството.
Ей така вече яде попара на закуска:препечена филия хляб Добружда,козе сирене колкото кибритче и сьс чай или мляко.Без захар и без масло Rolling Eyes.
За Плазмона- Чета ти е писала.
 Wink

# 4
  • Мнения: 429
Благодаря ви.
Алергия към белтъка на кравето мляко. Не знам кога да въведа глутена. А относно сирененто ни казаха три месеца да не давам никакво. А бисквитите явно няма да станат за нас. Направо не знам с какво да го храня това дете

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защо пък никакво сирене?! Аз правех попара с овче и без масло и проблем не е имало. Алергията отшумя за 2 месеца, а на теб ти казват да чакаш 3 за да дадеш сирене!...
С глутена изчакай още- колкото по-късно, толкова по-малък риск.
Можеш да даваш безмлечни кажи вместо попара.

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Аз също бих ти препоръчала да отложиш попарата докато отшумят пъпки или там каквито прояви на алергия имате, ако в момента е спокоино детето, захрани постепенно със овче сирене. Късмет и здрави нерви ти желая  bouquet

# 7
  • Мнения: 64
Направо не знам с какво да го храня това дете
Не се тревожи, ей сега погледнах на вашата вьзраст моето момче се изхранваше основно с мляко( хидролизирано).В менюто му присьстваха само 2 плодчета- ябьлка и круша,2 зеленчука- картоф и морков и една безмлечна, безглутенова каша на Хумана.
И на мен ми е било криво да гледам другите дечица как хапват месни пюрета и рьфат бисквитки по това време Sad, но тьрпение...., с бавно и предпазливо захранване вече имаме напредьк Wink.

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
fififi   е права - алергичното дете е по- добре да се захрани по- късно и колкото по- късно толкова по- добре. Така, че дори да сте само на мляко това не е проблем.
Позволявам си съвет, понеже от опит знам колко трудно се храни дете с алерия към белтъка. Просто тогава нямах тази информация с която разполагам сега.

# 9
  • Мнения: 429
благодаря на всички.
При нас алергията се изразява с обструкции и затруднено дишане. Странното е че от месец сме на това мляко, а тези проблеми продължават

# 10
  • Мнения: 429
Моля тези от вас, които са сопит да кажат какво мога да включа в менюто му. удя се и за качамак Thinking

# 11
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ами царевицата разхлабва...На какво мляко сте?

# 12
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Мойто малкото беше на ХА-мляко до края на 7-мия месец, после мина на Фризолак 1. Попара дадох като я направих с хляб (Добруджа-препечен) и мляко. След седмица въведох и сирене (козе). Сега я правя класик - сирене, хляб, чай. Бисквити Плазмон на прах давах когато минахме на Фризолак-а, заради сухотот мляко в тях.
На вашата възраст за закуска основно хапваше каши-безмлечни (Синлак, Милупа, Колинска).

# 13
  • София
  • Мнения: 2 437
Миртама, с риск да стана досадна, пак ще ти пусна линк към тои клуб и рецепти за хранене на алергично дете
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alergii&Number=194365 … mp;sb=5&part=
Хубавото е, че при АБКМ ни казват какво НЕ може да яде бебето, а не какво може да яде Wink

Попарата се прави от купен хляб, без кората, прави се сухар, слага се да заври водата с малко захар и се залива хляба. Сухото мляко се добавя накрая. Аз все още не съм давала попарата, защото сега захранвам  Simple Smile
Не може да се дават солети, купешки сухари, бисквити и кората на хляба. Не може масло, както и сирене, и мляко(независимо от произхода му). Не може цитрусови и горски плодове, праскови, кайсии, жълтък, телешко, говеждо, бобови, банани.
Предполагам, че по-нататък ще има и някаква промяна в диетата.

Има ужасно много неща, с които можеш да храниш бебочето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт