за косичката

  • 705
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
Здравейте! Моята мома още е с малко косичка, като мъхче, почти не е мръднала от раждането. Това  започва да ме притеснява, защото по градинките гледам, че децата на тази възраст имат коса. Голяма е плешивка и всички я бъркат с момченце. Кажете ми дали това е нормално. Кога расте косата най-активно.

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не се тревожи, ще й порасне коса. Моето момиченце до година и нещо беше така, веднъж в тролея едни момчета казаха, че е като кокосов орех, тати наричаше косата й "водорасли"...  Grinning
После си й порасна нормална коса и толкоз. Косата й е светла, не знам дали това има връзка, и косъма е по-тънък. Малкият си има коса от раждането, ама е чернокос.
Но не се плаши, плешиво дете няма...

# 2
ЕЙ  Grinning не се притеснявай. Бебчето е още много мъничко. На моя приятелка момиченцето е на 11 мес. и е почти изцяло без коса. От около месец може би започна да и расте. Напълно нормално е на тази възраст да няма коса бебчето. И аз съм била плешива до около годинка, а сега знаеш ли каква гъста коса имам Laughing . Тия бебоци дето си ги виждала по градинките сигурно са се родили с много коса, като моя Крис /част от която започва да му опада сега на 3 мес./

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И мойто щерче се роди почти без коса...някакъв мъх около ушетата и отзад, който и опада и без тва в първите месеци от еднообразните форми на спане. До две годинки косичката и стигна до ушетата (с няколко леки постригвания), ама сега да я видиш каква мацка е с тия руси къдри до раменете! Спокойно- ще порасне, пък да не ти пука за момче или момиче я вземат разни си там...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Не се притесявай, ще порасне!
На сина ми на  2 мес. му изпада косата и остана почти плешив, а сега на 1г. има дълга и къдрава коса, мисля да го стрижа, че все по-често го мислят за девойка. Вчера една баба му се радва "Ах, каква красива принцеса, как се казва?" - "Симеон."

Общи условия

Активация на акаунт