Дали му стига млякото - ака зелено?

  • 996
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 43
Вече питах в другия форум за зелените изпражнения. Моят син е на два месеца без една седмица и е изцяло на кърма. До тук всичко вървеше много добре - първия месец Стоян нададе 1.200 кг и порастна с 5 см и акаше на всяко хранене златисто жълто. От една седмица обаче ака зелено. Неговата лекарка каза, че е нормално защото му се засилили коликите и това ускорило перисталтиката на червата.
Храня го от двете гърди, защото когато се опитах да мина на една гърда, едната сякаш се изпразни - стана мека и по-малка от другата, а и на него не му стига и иска да суче още и аз давам и другата. В другия форум имаше мнение, че може да ака зелено, защото пие повече от предното мляко. Освен това го заведох при друг лекар и той ми каза, че най-вероятно не му стига млякото и няма какво да ака - затова било зелено. Макар, че като го претеглихме беше надал за последните 20 дена 600 г и беше порастнал с 2.5 см.
След това дълго обяснение въпросът ми е следния - дали наистина не му стига млякото? Може би аз бъркам нещо - трябва ли след като го храня от двете страни да се изцеждам? След като спре да суче, мога още да изцедя - дали да му го давам с лъжичка?
Май въпросите станаха повече, но вече се притесниявам да не започнем да се дохранваме - това значи да се отбие по-рано. А аз смятам, че в момента кърмата е най-доброто за него.
Моля, ако някой може да ми помогне!
P.P. Забравих да напиша, че се храним 7 пъти по негово желание и часовете той си избира - горе долу през три часа. През ноща спи и прави пауза между храненето в 8-9 часа вечерта и 2-3ч сутринта. Понякога се събужда по-рано, но пък често забавя следващото.

# 1
  • Мнения: 289
Аз мисля, че всичко си е наред. Бебешкото ако може да бъде и зелено...

# 2
Аз ти бях писала за предното мляко. Детенцето наддава добре, значи няма защо да се притесняваш, че акото му е зелено. Не може да не му стига млякото, като можеш да изцедиш след като е сукал.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 43
И аз си мисля, че като има още мляко в гърдата след като е сукал би трябвало да му стига. Но на вечерните хранения огладнява по-рано - може и да е нормално. Освен това суче дълго време - може би просто обича да се успокоява с мен, защото много често го присвива коремчето докато яде, а може и да гълта много въздух и затова да го боли. Мисля си дали е възможно млякото да тече по-трудно и той да не може да суче добре и да не се нахранва достатъчно, а в същото време да има мляко? Може да си внушавам от притеснение, но имам чувството, че вече не суче така активно като преди, а той е силно и голямо бебе и би трябвало да може да изсуква млякото, без да се уморява така лесно. А дали сега надава тепърва ще разбера, защото проблемите ни са от малко повече от седмица и може още да не се е отразило на теглото.
И аз не знам вече - тази нощ си поревахме и се хранихме по малко малко по-често, за да се успокои. Но според мен го болеше коремчето.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Така звучи, все едно всичко ви е наред. Прочети статиите в Библиотеката, може би ще намериш някои отговори и ще се успокоиш.

# 5
  • Мнения: 485
Ти с какво се храниш?Аз си спомням че мойто първо бебче и то акаше зелени акота,ама аз ядях много марули тогава и си мислех, че е от това ,иначе надаваше добре  и не съм се притеснявала.

# 6
Наскоро четох в една книга за бебта /не беше моя, но е написана от български лекар-педиатър затова не зная как се казваше/ точно за зеленото ако. Този лекар беше написал, че акото на бебетата било зелено тъй като техния жлъчен сок бил силен и при съприкосновение с възуха карал акото да позеленява това даже при някои от бебтата ставало още в дупето им. Та това, че зеленото ако било защото бебето се е простудило било бабешки мит.
Дано съм ти била полезна. Ако искаш ще попитам как се казваше книгата.

Общи условия

Активация на акаунт