Мнения за д-р Стомнароска и д-р Колева от Болница Токуда

  • 3 634
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile Някой може ли да сподели мнения и впечатления за д-р Афродита Стомнароска и д-р Росица Колева от Токуда Болница? В началото на 8-ми месец съм и все още се чудя при кой да родя! Ходила съм на прегледи при д-р Мария Атанасова от Майчин дом и съм с доста добри впечатления от нея! Много ще съм Ви благодарна за споделените мненията! Това ще ми е първо раждане и се притеснявам дали ще направя правилния избор на лекар!
Благодаря предварително  Simple Smile

# 1
# 2
  • Мнения: 9 481
Аз от Колева съм разочарована, затова и не раждах в Токуда.
В 8-и мес. отидох с фетални ехографии, биохимечен скрининг-тя не вярвала на доктори от провинцията..имала съмнения за проблем в мозъка!!! Като прегледа бе за няма и 2 минути на допотопен ехограф! И ме засили, познай къде-във "Фемина"...бившата ѝ месторабота Money
Там замазаха "съмненията" ѝ, с това, че била гледала под ъгъл въпросното разстояние и бла-бла.."ама е добре да дойдете и другия месец "Money Money (за справка, щото познай дали не бях луднала след тази ѝ "диагноза и дали не бях прочела достатъчно, въпросната "диагноза" върви с един куп съпътстващи признаци за заболяването, при това ама от очевадни, по-очевадни, та и "водопроводчик" да си, гледайки с ехограф подобно бебе ще разбереш, че проблем има)
В последствие се оказа, че не само при мен се е разиграл този сценарий..

# 3
  • Мнения: 0
Благодаря ви за написаното!  Hug
И на мен ми направи впечатление, че ехографите в Токуда са малко стари (е, може би не всички, но този, на който ме гледаха си беше старичък и разделителната му способност беше лоша). Аз не съм била на преглед при Колева - само съм чувала и чела разни неще за нея, но не знам защо имам някакви резерви (някакво предчувствие може би).
А при Стомнароска попаднах случайно - определено бих казала, че е много лъчезарна и внимателна  Grinning но е завършила скоро и за това търся мнения и впечатления за нея.
MTV, надявам се,че  всичко е наред при теб и детето ти!  Simple Smile За съжаление често се случва лекари да изкарат акъла на хората с някаква страшна и за щастив грашна диагноза, но ужасъти стресът, който човек изживява след като чуе такава страшна диагноза е неописуем... Sad

# 4
  • Мнения: 9 481
Да, наред е, и никога не е имало съмнения за обратното..докато не попаднах на въпросната докторка..а и след нейното "мнение" стана ясно, че няма никакъв проблем..но ест. ни поля с кофа вряла вода мен и съпруга ми, когато ни засили по пързалката #2gunfire
Защото макар и направила всички възможни изследвани, при специалисти, нормално е, когато ти кажат "а бе ей тук виждам проблем с мозъка" да ти изправят косата (меко казано) едва ли има родител, който да приеме подобна реплика спокойно и да не направи после един куп изследвания ОТНОВО, за да се успокои, че бебето му е ок.

Ако ми беше казала преди да ида в София "не вярвам да д-ри от провинцията, обаче специалистите във "Фемина" са ок, идете там и ми донесете резултата от ФМ, защото ехографите в Токуда са стари и на тях ФМ няма как да се направи"-ок, обаче постановката е меко казана грозна. Това не е доктор, а най-обикновен търгаш. Може и грозно да звучи, но за мен подобен "доктор" е именно такъв.
Колкото и добър като специалист да си, не може да имаш подобно отношение към пациент, и то бъдеща майка.

# 5
  • Мнения: 76
Според мен ехографа в Токуда си е достатъчно добър. Д-р Колева ми прави ФМ без да ме праща никъде. Според мен е добър лекар, но има особености в характера.

# 6
  • София
  • Мнения: 155
Родих случайно при д-р Росица Колева. Първоначално се бях насочила към Диков, но т.к. имаше желание да напуска, се насочих към Димитров, който пък ме насочи към Колева защото щеше да е в отпуск. Раждането мина много бързо, но имаше усложнения и благодарение на професионализма на д-р Колева в момента и аз и синът ми се радваме на отлично здраве. Не е словоохотлива. На един от въпросите ми след раждането, ми отговори така "сега какво искаш... да ти разкажа учебника по гинекология ли"!? Следкато се възстанових ходих на 3 профилактични прегледа при 3ма различни лекари и всички мнения бяха, че въпросната докторка се е справила повече от  перфектно. Едната дори пита дали съм раждала, т.к. нямало следи.... Бих родила отново при нея. Ще обощя че като характер я определям за чепата, а като специалист - професионалист. И да вметна, че ако познавах чепатия й характер от преди това (примерно от ЖК) нямаше да й се доверя.

Ехографите наистина са много стари, лично началника на отделението д-р К. ми го е споделял, а то е и очевадно.

Успех в избора!

# 7
  • Мнения: 0
Благодаря за споделените опит и впечатления Simple Smile

# 8
  • Мнения: 83

Изключително съм разочарована от др. Росица Колева. Няма такова грубо същество. Не знам какъв професионалист е,  не го коментирам има и мнения, че е добър професионалист. Може и така да е.

Лично за мен това не е достатъчно в нейната професия. Изпратиха ме при нея от Фемина (там си следях бременността) въпреки възраженията ми, тъй като по стечение на обстоятелствата съвсем "случайно" вече бях виждала как се държи с бременна жена в 8мия месец - брутално!

Направих само една среща и ми беше достатъчно да знам, че това е последният лекар при който ще родя.  За мен раждането е голямо събитие в живота на една жена и е важно да имам доверие на човека на когото ще доверя живота и здравето си (моя и на детето ми в този момент).

Насочих се към друг лекар отново в Токуда без никакви угризения и изобщо не съжалявам. Имам пълно доверие в присъствието на тази жена и съм спокойна че като тръгна да раждам, което ще е съвсем скоро (бременна съм в 40та седмица) няма да се притеснявам дали големият професионалист др. Колева точно в този ден не е станала със задника нагоре.

Наистина се извинявам, не искам никой да обидя, със сигурност има доволни от раждането си жени, само споделям моите впечатления. Да не говорим, че използва всеки повод за щяло и нещяло да предлага любимото си секцио. А най-големият и проблем е когато при нея отиде жена с "нормална" а не "проблемна" бременност. Което е меко казано гадно.

# 9
  • Мнения: 0
Благодаря ти, Belora Simple Smile Пожелавам ти раждането да мине леко и безпроблемно за теб и детето ти! Simple Smile
Ти кой лекар си избра от Токуда? Питам те, защото ми се наложи да полежа няколко дена в болница и полежах в Токуда и имам някаква бегла представа за другите гинеколози там. Но от Колева нямам, защото когато тя беше дежурна(нощна смяна) не мина на визитация, защото "била сама и минала само при оперираните и проблемните"(а мен вече щяха да ме изписват)- това беше обяснението на акушерката. Лично мен много ме разочарова това. Някак ми се вижда несериозно! Тогава много се чудех дали да не родя при нея и мислих да си запиша час за преглед при Колева.Тъй като ме приеха в болница, реших,че така ще придобия представа за лекарите там и ще ми е по-лесно да направя избор на лекар. Очаквах Колева да мине на визитация, за да й задам 1-2 конкретни въпроса, свързани с бременността ми и така да реша дали да родя при нея. Но тя така й не мина на визитация...  Confused
Все пак реших да попитам и тук за мнения на други майки.
А доколкото знам, наистина тя има афинитет към проблемната бременност!
При Стомнароска попаднах случайно и ми се вижда много мила и внимателна! Simple Smile Определено мога да кажа хубави неща за нея! Има доста пациенти и като гледам са доволни, но ми се искаше да чуя мнение, на някой, който е раждал при нея!

# 10
  • Мнения: 83
Не знам нищо за др. Стомнароска за съжаление.

Има голяма тема за болница Токуда, мисля че едно от момичетата беше дало линк по-нагоре.

Можеш да попиташ в тази темичка за отзиви. Аз лично ще раждам при др. Кирякова живот и здраве. До този момент мога само хубави неща да кажа. Имам впечатления и от др. Илиев и др. Лазарова - прекрасни впечатления и като лекари, и като хора, а и отзивите които съм чела за тях са само хубави..

успех с избора

# 11
  • Мнения: 277
Пациент съм на д-р Колева от 2 години и както сте написали в кавички имам доста проблемна бременност, не нормална и не първа по ред. Не ме вълнува  че и е чепат характера, с мен се държи перфектно, така както очаквам да е между пациент и лекуващ лекар. Професионализмът и е безспорен, днес ме изписаха след серклаж и 6 дневен престой  там. 
Апаратурата ако мислите, че в Токуда е стара, какво да кажем за Тина Киркова или Окръжна болница  ooooh!, лични впечетления.
Д-р Стомнаровска ме изписа днес, чудесно  отношение има към пациентите, но това за мен не е достатъчно условия да се доверя на един лекар. Naughty

 Желая ви безпроблемни раждания и здрави бебчета  Hug

# 12
  • Мнения: 76
Привет. Искам да изкажа мнението си по темата като вече раждала нормално при д-р Колева. Изключително съм доволна. Абсолютен професионалист, през цялото време се чувствах в сигурно ръце. Беше до мен от началото до края на раждането. Отношението и беше добро. Изобщо много съм впечатлена и от нея и от Токуда. От раждането ми остана един много хубав спомен. Д-р Колева се съобрази с желанието ми за нормално раждане, въпреки че имах някои показания за секцио разбира се не бяха толкова сериозни, но бяха достатъчни за да си намери "повод" за него, ако това и е била целта. Има особености  характера, но стане ли напечено си върши работата много добре.

# 13
  • Мнения: 0
Здравейте!

Някой знае ли д-р Стомнароска къде работи сега? Последно от Токуда ми казаха, че не е при тях, същия отговор получих и от клиниката, където ходя.

# 14
  • Мнения: 1
Зa съжaление д-р Стомнaроскa вече не рaботи в Бългaрия,a в гр.Скопие-Мaкедония в клиникa ,,Ре Медикa".Сaмaтa тя е от Мaкедония.Aз бях нейнa пaциенткa,мaйкa ми също.Тaзи информaция прочетох след кaто зaпочнaх дa търся информaция зa нея.A сaмaтa тя нa 29.01.2016г. е стaнaлa мaйкa.Дa е жив и здрaв синa.

Общи условия

Активация на акаунт