Киселото мляко

  • 456
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 593
Може ли някой да ми обясни, защо на малките бебета не бива да се дава кисело мляко?

# 1
  • Мнения: 4 915
Заради рискът да се възбуди алергия към белтъка на кравето мляко;
Заради затрудненото усвояване на желязо, което то предизвика;
Заради трудното му усвояване в този му вид;
Заради някои стабилизатори, които се добавят в него и не са нужни на малкото дете;
Зарди риска от диабет при дете, чиито родители са инсулино-зависими.

Сигурно има и още причини, но на мен и 1-2 от горните са ми достатъчни.


# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не си пояснила какво разбираш под малки бебета newsm78
За деца под годинка киселото мляко не е пригодено за основна храна (в смисъл за заместител на кърмата или формулата),защото не съдържа правилния баланс на основни хранителни вещества,бедно е на необходимите на бебето витамини,богато е на соли,които натоварват и могат да увредят бъбреците,в  добавка има много голяма вероятност бебето да развие алергия към белтъка на кравето мляко - още нужно ли е newsm78

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Бедно е на витамини и желязо в сравнение с кърмата и адаптето. Затова не се ползва като основно мляко, но можеш да разнообразяваш менюто на бебока с него. Желателно е да сте навършили поне 6 месеца преди да го пробвате.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 14 035
Момичета, все пак не забравяйте, че повечето, които сме тук сме отгледани именно с това мляко Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Мнения: 41
Момичета, все пак не забравяйте, че повечето, които сме тук сме отгледани именно с това мляко Simple Smile Simple Smile Simple Smile

аха и на повечето децата! Лично мойта щерка е на кисело мляко от 3 месечна!

# 6
  • Мнения: 4 242
Момичета, все пак не забравяйте, че повечето, които сме тук сме отгледани именно с това мляко Simple Smile Simple Smile Simple Smile

аха и на повечето децата! Лично мойта щерка е на кисело мляко от 3 месечна!

Но сега знаем как стоят нещата а и имаме друга алтернатива.
Все пак всеки сам решава!
Аз не бих рискувала да "видя" дали нещо ще се случи.

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Момичета, все пак не забравяйте, че повечето, които сме тук сме отгледани именно с това мляко Simple Smile Simple Smile Simple Smile

аха и на повечето децата! Лично мойта щерка е на кисело мляко от 3 месечна!
Да не е проблем да е на кисело мляко, но тогава захранването започва рано. Сокче на месец, пюре на 3 месеца. Всичко това е за да не развие анемия бебока.

# 8
  • Мнения: 6 472
Мойто голямото диване отказа формулите. До ден днешен не ще да вкуси нещо, в което има сухо мляко. По тази причина се захранихме с кисело мляко на 3 месеца. Беше голяма веселба, защото направи алергия. Както споменах, тя обикновеното АМ не го щеше, а за диетичното да не говорим Cry  Абе голям купон падна до към 2 годинки Confused

Общи условия

Активация на акаунт