Акото ни е зелено

  • 1 336
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Привет.От една седмица имаме този проблем,цвета на акото на бебо е зелен.Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 1 613
КОлко е голямо бебето? На кърма ли е или на АМ? Захранвала ли си?

# 2
  • Мнения: 110
Ние сме на един месец и три седмици,храним се с адаптирано млqко Milumil 1.Все още не и давам нищо друго освен мляко

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
И нашето си беше постоянно зелено, на Аптамил сме. В различни източници четох, че е нормално, стига да не е със силен мирис или пък да е рядко - т.е. разстройство. Така се получава от някои млека с повишено съдържание на желязо, също от окисляване когато акото престои повече в червата. Важно е бебето да се чувства добре и да наддава. Но за да се успокоиш, можеш да се консултираш с вашия педиатър.

# 4
  • Мнения: 3 698
И моята дъщеричка яде Милумил /вече 2/ и понякога ака в зелено.В началото мислех, че е от Еспумизан-а, който й давах против колики, но може и от млякото да е.Не мисля, че има нещо притеснително, но за да си по-спокойна говори си с лекаря.

# 5
  • Мнения: 815
ако млякото е обогтено с желязо е напълно нормално акото да е зелено

# 6
  • Мнения: 7 186
Алекс е само на кърма и акото му също е зелено понякога. Педито каза, че е нормално.

# 7
  • Мнения: 1 555
И ние сме на Милумил, не се притеснявай и нашето ако е зелено и съм питала двама доктори, които казаха че е нормално, заради желязото !!!

 Party

# 8
  • Мнения: 344
Нашето ако също е зелено. Важното е да не е пресечено. Но за твое успокоение можеш да се консултираш с вашия лекар.

# 9
  • Мнения: 1 032
напълно нормално е да е зелено акото, ако млякото е с повече желязо. Понякога зелено ако се появява и от претопляне или ако на бебче му е било хладно. Ако миризмата не е по- кисела и неприятна и гъстотата не се е променила няма поводи за притеснение. Коликите също променят цвета

# 10
  • Мнения: 516
Не се притеснявай бебетата се чистят до към втория месец. Това е напълно нормално да е зелено, понеже са приемали всякаква храна и сега се изчистват. Когато настинат бебетата също е така, но не се притеснявай всичко минава,  и ние бяхме така. Joy

# 11
  • Варна
  • Мнения: 617
Ние също имахме този проблем, и се оказа, че детето е недохранено.

# 12
  • Мнения: 257
на тази възраст и нашето ако беше зелено и аз доста подробно питах и разпитвах..при4инаите са няколко Naughty:
- бебето има колики и някакъв фермент от стомах4ето се отделя и отива в акото
- ако сте на кърма, дори и само 4асти4но, -махката е яла нещо зелено като краставица,маруля,спанак...
-ако акото е престояло в памперса и се е окислило в зелено
- ако адап. мляко е обогатено с желязо
- ако бебо е хранен с зелени на цвят храни- спанак
-ако пиете 4ай на HIPP  от копър

# 13
  • Мнения: 110
Във вторник сме на консултация и ще говоря с докторката за акото да видим какво ще каже,иначе още е зелено и даже не можем и да се изака.Все сме с термометъра.

# 14
  • Мнения: 1 031
И нашето ако е зелено. Но може да е и от сока, защото ние вече си ги пием. Но като се замисля и преди соковете акото беше зелено. Аз питах педиатърката и тя ми каза, че няма нищо притеснително. А Aleksa защо направо с термометъра. Пробвай с овесена водичка(слагаш 2л. овесени ядки в 200 мл вода, да ври 5 мин. прецеждаш подслаждаш и даваш вместо вода) или вода с кафява захар. В краен случай с термометъра.

Общи условия

Активация на акаунт