изцеждане на кърма с помпа

  • 10 624
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
предполагам,че е строго индивидуално,за колко време ще се изцедят 60-70мл,но не мога да реша помпата ли не работи или зърната на жена ми не изпускат достатъчно кърма.използваме ръчна помпа на томи типи,но за20минути кърцанесе събират едва 20мл.а гърдите и пускат кърма...бих е ориентирал към ръчно цедене,но идея неаме още как става...

# 1
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Здравей, аз имам помпа на Нук и при мен положението е същото и аз се чудех помпата ли е скапана, аз ли нещо не правя....реших че помапата е скапана  Naughty. Успявам да изцедя 60-80 мл с нея само когато гърдата ми е много, много препълнена, но то тогава си тече и без помпа  hahaha
Със сигурност мога да кажа, че гърдите на жена са си супер и произвеждат много повече кърма от колкото може да се изцеди с помпа(каквата и да е тя). Бебето е най-допбрата помпа! правила съм си екперимент и за няколко минути моя юнак може да изцока около 120 грама(стига да иска)  Laughing

# 2
  • Мнения: 865
Според мен проблемът е в помпите.Ползвала съм на Avent,за кратко преди да попадна във форума и да започна да кърмя на поискване ,тогава необходимоста от помпа отпадна.А ръчното цедене е голяма мъка.

# 3
  • Мнения: 9 467
Единия проблем е вида помпа-да, наистина има значение каква е Peace
А другия е дали се задейства рефлекса на потичане.-Това е много по-лесно когато бебето е на гърда, защото кърменето не е чисто физически, а хормонален процес...затова и слагайки помпата на гърда (особено и в присъствие на др хора, които малко или много притесняват майката..) не потича.
Има и значение коя гърда изцеждате-ако е тази, от която не е кърмила, пробвайте следния трик: когато тръгне да цеди с помпата, да изпие 1/2-1 чаша с вода Wink
Ако очаквате от гърдата от която е кърмила да изцедите такива количества-рискувате хиперлактация, която не е добре за майката.

Има и наистина такъв момент-зърната да не пускат-тогава те побеляват,  от досега с въздуха, но отминава до минута-две.

# 4
  • Мнения: 2 070
Привет Загрижен Татко  Wink и честито бебче!
Добре е да споделиш на каква възраст или дни е бебето и в каква ситуация се опитва да цеди жена ти..бебето при нея ли е, суче ли? Колко често се опитва да цеди и тн... и дали се налага...

Ако сте склонни да извикате консултант или да поразпитате по телефона за нещата, които ви притесняват - виж линка в подписа ми и изберете човек, според района ви  Peace

Ето ти инфо за изцеждане на ръка
 http://xedra.wordpress.com/2009/05/09/handexpression/
Ето и някои насоки, които ще помогнат за по-голяма ефективност
 http://xedra.wordpress.com/2009/11/14/premie/
http://xedra.wordpress.com/2009/08/27/breastpump/ - от тук може да се поориентираш за помпите, микля вашата е добра, зависи и как ще сработи с гърдите на жена ти.

Ти самият можеш да се включиш с подкрепа - да насърчаваш или успокояваш жена си, да поемеш част от задълженията, които не са свързани с храненето на бебето, да и направиш масаж на раменете и плешките, както и други приятни емоции, които помагат за "викане" на млякото /стимулираш потичането, заради хормоните, които се отделят/, целувки, милувки..и много волско спокойствие и търпение, ако жена ти е напрегната.

Количествата, които жена ти цеди може да са нормални, ако цеди след кърмене или ако бебето е още много малко и не е слязло зрялото мляко...
Всичко наред ли е с мама и бебе и каква е причината да искате да цедите?

Стискам палци и чакам обратна връзка!
Страхотно е, че оказваш подкрепа на жена си в тези моменти!   bouquet

ПС. сега обърнах внимание, че май не сте в Бг.. посетиха ли ви специалисти по кърмене вече и какви насоки ви дадоха?ако има нужда ще пратя координати на човек там.

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 11:26 от ДеЩоВиди

# 5
  • София
  • Мнения: 432
Аз се цедя само при препълване на гърдите и застой на млякото. Както правилно са отбелязали преждеписалите момичета, много зависи от възрастта на бебчето и това до колко е установен процесът на кърмене. В началото определено се налага по-често изцеждане, докато с натрупването и "смазването" на кърмаческата практика тази необходимост отпада благодарение на мъдрия природен (и икономически, но не това сега ни е темата Mr. Green) закон, че търсенето определя предлагането.
В случай, че съпругата и бебчето ти се кърмят от повече време, а не са в началото, имай предвид и това, което ти е писала Айдин - жена ти произвежда мноого повече, отколкото може да се изцеди с която и да е помпа. И най-добрата "помпа" е кърмачето, което очевидно се засища, изсмуквайки "спотайващи" се количества, които помпа не ги лови...

# 6
  • Мнения: 186
Ползвам ръчна помпа на Avent. Много съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт