Как да облека 4-месечно бебе за навън?

  • 1 807
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте мами,
Искам да попитам как се извежда толкова малко бебе в такъв студ?
Ние не може да стоим цяла зима вкъщи, а ме е страх да диша този рязък студен въздух. Малки сме да търпим шал на устата...
Какво да правя?
Може пък тези страхове да са неоснователни ако е добре облечен и не му духа вятър в лицето Rolling Eyes
Какво ще кажете?
От големия ми син нищо ни помня Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 6 242
Сина ми е на 7 месеца и ще ти кажа снощи как беше облечен (ходихме на гости и се прибрахме късно и беше много студено): боди с дълъг ръкав, блузка и панталонки (памучни), чорапки и пантофки, отгоре космонавта - в зимния кош на количката и отгоре покривалото на количката. На връщане (беше 11 вечерта) му сложих и едно тънко одеалце под покривалото и му завих и бузките и нослето.

# 2
Здравейте,
И аз да се включа-на мен също не ми е много ясно как да обличам малката в това време, но педиатърката ми казва, че ако не вали-да я извеждам, ако е много студено за 15-20 минути! Обличам я с боди с дълъг ръкав, отгоре блузка, една по-дебела върху нея, ританки, панталонки и космонафт, дали не я навличам не знам, но я гуша в мен-с кенгуруто и гледам устичката й да е към мен, за да не й духа в лицето! А в количката слагам и едно одеало-вълнено!

# 3
  • Мнения: 7 186
Да питам и аз нещо в темата, ака може. Simple Smile
Аз също се чудя с какво да извеждам моето бебе напоследък, защото е голям студ. Мислех да му купувам космонавт, но след като обиколих няколко магазина се оказа, че такива малки космонавти няма. Tired
Засега го обличам с боди, ританки, ризка и отгоре едно доста дебело екипче- ританки и ризка и плетена шапка. Ако е много студено му слагам и едно плетено елече отдолу. Завивам го с дебело вълнено одеялце и слагам покривалото на зимната количка.
Ще ми се обаче да му взема и нещо зимно, ама не знам какво. Никъде ли не продават космонавти за малки бебета? Или може би ще ми трябва някакво чувалче? А шал трябва ли, като е толкова малък? Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 6 242
Ще ми се обаче да му взема и нещо зимно, ама не знам какво. Никъде ли не продават космонавти за малки бебета? Или може би ще ми трябва някакво чувалче? А шал трябва ли, като е толкова малък? Thinking
Видях веднъж на витрината на един магазин същия космонавт като нашия, само, че много по-мъничък. Ако искаш пиши ми на лични да ти обясня къде е.
За чувалче - това също е вариант - има едни такива между порт бебе и спално чувалче.
А за шал аз също се чудя newsm78, още не съм слагала.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Лейди, според мен и малко по- голям да е космонавтът, лошо няма, тъкмо няма да го облече само 2 пъти Grinning
Не съм извеждала малката вече три дни. Днес пече слънце при нас, но е такъв кучешки студ, че на мен не ми се мърда. И честно казано, доста ме е страх. На 6м. вече е пила антибиотик...А уж беше просто настинка....
Иначе за обличането аз се притеснявам най- вече за шала- турско да стане, не го търпи на лицето си. Космонавтът е с ръкавички, но могат да са на ръчичките й, само ако спи. И да е дебело завита- ръцете й са пак отвън.......

# 6
  • Мнения: 7 640
ние нямаме космонавт, а пухено яке и панталони, в които може да влезе още по едно бебе, з-то най-малките размери са за 6 мес.
 чудя се, ако взема чувалче за количка, да обличам ли космонавт отдолу, то реално замества одеалцето, нали така newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 6 242
чудя се, ако взема чувалче за количка, да обличам ли космонавт отдолу, то реално замества одеалцето, нали така newsm78
Ами, да, така мисля. Аз чувалчето смятам да го ползвам когато стане още по-студено и както е с космонавта да го слагам в чувалчето и тогава в количката.

# 8
  • Мнения: 3 116
Ние сме с лятна количка и купихме чувалче.

Значи боди с дълъг ръкав и ританки. Отгоре космонавта със шапка и го вкарвам в чувала. Ако много духа или вали сняг (както вчера в Трявна) слагам дъждобрана Simple Smile

Ох, за бебе на 1 месец е сложна работата  newsm78 Сигурно някъде се намират малки космонавтчета. Нашето е за 6 месеца и ни е голямо, но аз нарочно го купих по-голямо че растат като гъби Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 068
Ние вчера си бяхме на разходка. Аз я обличам така-слагам боди с дълъг ръкав, посвле блузка с дълъг ръкав и след това джинсовото гащеризонче. На крачетата слагам тънки чорапки и после тербички. Така облечена я нашмулвам в космонавта и я слагам в количката. Завивам я с една поларена пелена и ако ми се види много студено меткам отгоре едно леко памучно одеялце. Ако духа много/като вчера/ затварям зимното покривало на количката и готово. А за когато стане много студено съм се сдобила с две чувалчета за количка. Страхотни са. И с тях мисля, че и в голям студ мога да я извеждам понеже мога да я пъхна вътре директо с космонавта.

Лейди, онзи ден ходих до Щъркел и ми се стори, че има и доста малки космонавтчета. Та ако искаш иди да провериш дали няма да уйдисаш нещо за твоето бебче. А иначе спокойно можеш да купиш и такъв за 3-6 месеца. Малко ще ви е голям, но не е болка за умиране, но пък ще си го носите дълго.

# 10
  • Мнения: 2 556
И нашите космонавтчета са прекалено големи и не ги носим още, затова й слагам отгоре костюмче от 2 части - жилетка с качулка + панталонки, което е отвътре поларено, отвън мъхесто. Дебеличко е, но разбира се не колкото консмонавтите, слагам качулката вместо шапка досега. Зимната ни количка - аз търсих най-лекия вариант 8 кг. - е на Бертони и покривалото отгоре хич го няма, доста е лекичко и не покрива цялото бебе, за разлика от повечето зимни колички. Затова я завивам с една плюшена пелена дебеличка и отгоре закопчавам това покривало, с него и без него май е същата работа. А под дебелото костюмче в най-студените дни е с боди с дълъг ръкав, памучно комплектче блузка с ританки и елече. На крачетата - чорапки и терлички. Като стане още по-студено ще добавя шапка и шал и това е.

# 11
  • Мнения: 1 107
Ние сме малко по-големи, но днес се налага да излизаме чак към 17 ч. и ще го облека екстремно, т.е.: боди с дълъг ръкав, блуза с дълъг ръкав отгоре (и двете памучни), чорапи, чорапогащник, гащеризон без ръкави, шапка и космонавт отгоре. Може да сложа и още една блуза, по-дебела, не знам... Количката ще е със зимното покривало.

# 12
  • Мнения: 7 640
браво момичета, аз моите мишки не смея да ги изведа в този студ Rolling Eyes

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Между другото, в Пакостник има якета от 50ти номер (т.е. за новородено)

Ние също нямаме космонавт, обличам я с боди с къс ръкав, чорапогащник, панталонки, блузка, яке. Завивам с тънко памучно одеалце и отгоре плетена пелена.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
На нас вчера ни подариха космонавт-направо е миниатюрен.Сигурно ще го облечем 2-3 пъти.На етикета пише за 4,5кг.Жалко,искаше ми се да е по-голям.А ръкавичките му се закопчават за ръкава с 2 копчета,така че иска ги не иска няма как да ги махне.Ще питам откъде е за да си взема и по-голям номер.

Общи условия

Активация на акаунт