Samolet i bebe?

  • 1 049
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 590
Здравейте!Искам да попитам какво знаете по въпроса за пътуването със самолет с малко бебче?Нашето е на 2 месеца и половина и може да ми се отвори път към България и на знам какво да правя.Пътя е 3 часа.Някой пътувал ли е и как е протекло,в скута ли триабва да си го държиш бебока в самолета?Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Shocked И аз съм се чудила, та чак ми се вижда невъзможно.  ooooh!  Никак не си го представям. То аз със самолет не съм фърчала (само с метлата вдигам прахоли  Laughing ), че и мнение имам даже..
Мож да има някаков вариантин пък..
И аз ще очаквам препатила мама да сподели.  Whistling

# 2
  • Мнения: 2 006
Не се притеснявай за пътя,още пове4е ,4е бебо е мъни4ък и ще спинка през цялото време Laughing При излитане и кацане дават едни колани ,които се прика4ват към твоя,но са доста хлабави Imp Хубаво е да даваш води4ка или биба по време на излитане и кацане,коли4ката също се ка4ва на борда,няма нищо особено в полета,носи си пълен комплект за бебо,пък и полета е само 3 4аса Grinning На вси4ки летища има специални стаи4ки за преобли4ане на бебо-лек път Grinning

# 3
  • Мнения: 1 975
Цитат на: SkoroMama
Здравейте!Искам да попитам какво знаете по въпроса за пътуването със самолет с малко бебче?Нашето е на 2 месеца и половина и може да ми се отвори път към България и на знам какво да правя.Пътя е 3 часа.Някой пътувал ли е и как е протекло,в скута ли триабва да си го държиш бебока в самолета?Благодаря!


BEBETATA gi bolqt ushite po vreme na poleta....

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: SkoroMama
Здравейте!Искам да попитам какво знаете по въпроса за пътуването със самолет с малко бебче?Нашето е на 2 месеца и половина и може да ми се отвори път към България и на знам какво да правя.Пътя е 3 часа.Някой пътувал ли е и как е протекло,в скута ли триабва да си го държиш бебока в самолета?Благодаря!


Прочети и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3446

# 5
  • Мнения: 96
Ние имаме този опит- това лято си ходихме в БГ и се прибрахме преди 10 дни.Велизар беше на 4.5 месеца като отивахме и на 7 като се връщахме,така че на отиване беше доста по-лесно,тъй като беше по-малкък.Той спа почти през цялото време-тогава му се падаше нощният сън.Бяхме го сложили в car-seat и той стоеше в скута на мъжа ми.За да го сложиш(car-seat  имам пред вид)на отделна седалка трябва да платиш цял билет Confused Но в случаите когато има свободни места в самолета и услужливи стюардеси,може да ти разрешат да го сложиш на самостоятелна седалка.
Тъй като при нас пътуването е доста дълго-около 20 часа с две прикачвания,за дългия ни полет от Калгари до Франкфурт ни осигуриха bаssinet-представлява нещо като малко легълце,което се поставя на стената на самолета пред майката,на първия ред седалки.Там бебчо успя да поспи няколко часа,а през другото време беше предимно в скута ми-а това беше страшна мъка,защото той 2 секунди не стои на едно място... Cry Ама оцеляхме някак си.
Та значи те съветвам да се обадиш предварително на авиокомпанията, с която ще летиш и да ги попиташ за  bаssinet.Дали могат да ти осигурят и дали можеш да го резервираш.Може и да не ви огрее,тъй като обикновенно на такива къси полети самолетите са по-малки и нямат въпросния bаssinet.В такъв случай може да ползвате car-seat.Количката недейте да check-ирате заедно с багажа.Можете да си я вземете с вас до входа на самолета,където я оставяте сгъната и след като кацнете пак там си я намирате.
За самото пътуване те съветвам да вземеш екстра дрехи,играчки,биберон.Ама той ви е кратък полета няма какво да се плашиш!
Също те съветвам да изберете по-късен (нощен) полет и така бебчо ще си спинка през цялото време.
Другото важно нещо е да му даваш да сучи при излитане и кацане-независимо дали ще го кърмиш или ще е бибата,важното е да сучи нещо,за да преглъща.Това се прави заради промяната на налягането и влиянието в/у ушите.За да не го болят бебчо ушите,да не се получи ушна инфекция и т.н.
Ние възрастните като ни стане гадно на ушите и започнат да "пукат"-преглъщаме,но бебетата не се сещат за това  Laughing
Та това е в общи линии,което се сещам-май бях доста обстоятелствена Embarassed
Смело напред-няма страшно.Бебето е малко, пък и полета не е дълъг.
Успех!!! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 793
izviniavam se za latinicata, no kredora mi go niama.neznam kakvo e stanalo. onzi den se vurnahme ot BG i na otivane i na vrushtane poletite minaha normalno za beb4o. toi e na 4 meseca i spinka po4ti prez cialoto vreme. na otivane se opitah da mu dam da su4e na izlitane i kacane, no toi speshe i vuobshte ne otrazi za kakvo stava vupros Grinning na vrushtane uspiah da dam cicata, ta na izlitaneto coka. niama nikakvi problemi, udobno e, a i koli4kite gi ka4vat na borda.

# 7
  • Мнения: 590
Благодаря ви маичета!Много сте мили и благодаря за разясненията!За жалост маи ще ми се размине точно сега пътуването  Sad  Оказа се че не сме подготвени за случея,билети има много скоро а ние не сме готови с паспорта на бебчо Embarassed  Така че ще е по-нанатък!Е поне сега имам горе-долу представа как ще протече пътуването!Благодаря ви и целувки на всички бебчовци!!!  love001

Общи условия

Активация на акаунт