колко качихте и дали усещате бебето

  • 3 097
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
може би се повтарям, но мисля да ви попитам, колко кила качихте и кога усетихте движенията на бебето, и колко често в началото. аз съм 18г.с 1 д. и за сега само 2 кг. качих, понеже бях отслабнала в началото, нямах апетит, често повръщах.вчера имах в продължение на няколко минути чувството, че някаква пеперудка лети, мърда в мен долу над яйчника. това дали е бебето или само внушавам.иначе ми казаха миналата седмица по време на феталната морфология, и по рано на уз, е бебето много е активна.

# 1
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
аз качих през цялата бременност 13 кила,а усетих беба някъде към края на 4 месец.отначало се усещаше доста рядко,но ше видиш по натам.според мен ти е още рано да усещаш ритничетата,но е напълно възможно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз качвам доста (досега около 12 кг. Embarassed), още повече, че карам сравнително лека бременност и нямах проблеми с повръщане и т.н., та си качвам от самото начало. А бебето започнах да го усещам горе-долу по същото време 18-19 седмица. Най-вече, когато лягах по гръб и опъвах корема. Доста слабо беше и все не бях сигурна дали е точно това. Иначе за първи път ритна в началото на 22-та седмица. Това няма как да го сбъркаш Simple Smile. Имай още малко търпение. И е много добре, че не си качила килограми. На мен много ми се карат акушерката и майка ми Wink

# 3
  • Мнения: 3 116
Здравей Simple Smile

Аз качих 13 кг за цялата бременност, а малката я усетих за пръв път 15 седмица. Поне така си мисля Simple Smile Към 18 седмица вече си я усещах сериозно Simple Smile

Леко бременеене Simple Smile

# 4
  • Мнения: 8 505
Качих 8 кг,а дребосъка се разшава в началото на 4.месец.В първите дни я усещах по 1-2 пути на ден.
Лека бременност ти желая!

# 5
  • Мнения: 7 186
12 кг качих.
А бебето го усетих в началото на 4- тия месец. Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 47
Качих 13 кг. за цялата си бременност и започнах да усещам бебо към края на третия месец точно като теб като крилца от пеперуда, тогава не ми вярваха, но после на видеозона той беше толкова активен че трудно можеха да му засекат размерите.Риташе много през цялото време и досега си е такъв дивак.Желая ти лека бременност и още по леко раждане.

# 7
  • Мнения: 7 803
30 кила качих имам още 3 да свалям 15 - 16 седмица

# 8
  • Мнения: 2 000
Първият път бебето го усетих в 20г.с. и качих 27 кг, а сега го усетих още в 16г.с, а до сега съм качила 3 кг.

# 9
  • Мнения: 2 381
В края на 4 мес. почувствах някакво гъделичкане,а малко по-късно бебока сякаш ме побутваше леко отвътре.Ритничетата усетих в 6 мес.С течение навремето те стават все по-интензивни.До сега съм наддала 20 кг.
Това потрепване от пеперуда със сигурност е твоето бебче Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 897
още в 4 мес. започва да се усеща като потрепване на мускулче или като къркорене на чревце- извинявай за израза, но няма как да го обясня по-точно.  newsm78 После движенията стават все по-чести и по-силни. Аз до сега съм наддала 10кг., но си бях доста слабичка преди, ако това има значение въобще.

# 11
  • Мнения: 6 472
Качих 12 кг, от които 8 през първите 5 месеце. Останалите до началото на 7-ми. През 7, 8 и 9 месец не съмкачвала килограми:) Бебето го усетих към 17-18 седмица.

# 12
  • Мнения: 1 999
Аз качих 8-9 кг общо за цялата бременност като до 4 месец не бях качила нищо. Бебчето някъде около 4 месец го усетих да мърда за пръв път. Grinning

# 13
  • Мнения: 108
Здрасти! И аз карам същата бременност като твоята. В началото свалих килограми, защото повръщах, и едва сега започнах да качвам по малко. От 48 съм 53. Бебата я усетих към 3,5 и усещането беше същото както и ти го описваш - пъркане на пеперуда. А ритничета усетих към началото на 4-тия месец. Така че се подготви ското да усетиш и първото ритниче. В началото бяха рядко, но сега не ме оставя на мира. Сао чака да се опъна на леглото и започва да шава. Пожелавам ти леко бременеене и скоро и ти да усетиш първия ритник и да не забравиш да се похвалиш във форума  Grinning

# 14
  • Мнения: 191
ami as kachix za 8 meseca kam 14 kg 

Общи условия

Активация на акаунт