Идеи за игри, подходящи за дете на 1.6 месеца!

  • 3 039
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 248
Нещо се изчерпах...не мисля, че е много благоприятно гледането по няколко часа на Картун Нетуърк от дете на годинка и половина! Naughty Книжки уж й е забавно да й чета, ама само до някъде...и то ако са с мнооого картинки! Mr. Green
Цветовете още не мога да я науча да ги разпознава! Sick
Изобщо дайте идеи на какво да я уча вече, достатъчно е умничка и мисля, че е време! newsm78


Мерси в аванс!  bouquet

# 1
  • Мнения: 532
Аз съм много доволна от конструкторите АТСО. Има за различна възраст, но могат да се махнат по-дребните масти от тези за над 3 години. Ние сме събрали доста комплекти досега. Взаимозаменяеми са частите. Моите деца могат да се занимават с часове, да си редят разни нещица.
Да добавя, че са значително по-евтини от Lego, а по нищо не им отстъпват.

# 2
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И мен ме измъчва същият въпрос...ще следя с интерес темата, защото и моите идеи вече се изчерпват....почти нищо не и е интересно на моята бубеца Wink...иска нови предизвикателства

# 3
  • Мнения: 89
Моя син си играе много със топка, колички и всички играчки със батерии. Вадя батериите и той се опитва да ги сложи сам и така се занимава доста дълго. Също така и с кубчета. Аз ги строя, а той ги разваля. newsm53
А що се отнася до книжките, купила съм му няколко само със животни и той много обича да му показваш кое животно как прави и какви звуци издава и се опитва да те имитира. Много е смешен. По МСМ дават няколко анимационни клипчета с едно момиченце и със Пинокио. Гледа ги без да мигне. Даже вече познава мелодиите и като ги чуе бързо сяда да ги гледа.
Е, май и аз се изчерпах. Дано съм ви била полезна.
[/url
[url=http://www.baby-gaga.com/]

# 4
  • Мнения: 1 866
Не познавам конструкторите АТСО, но тези конструктори с по-големите блокчета имат голям успех. Всички други играчки й омръзват, само с конструкторът си играе всеки ден.
Моята дъщеря много имитира и всички игри като сервизчета, кукли и т.н. сега са интересни : храни куклите, нас, само себе си не мога да науча да храни Grinning Купихме една пластмасова количка, като тези в супермаркетите и товари в нея играчки и се разхожда навсякъде. Тази количка също има голям успех.
Иначе не се стремя специално да я уча на нещо, показвам й как може да се играе с нещо и после гледам сама да се занимава, че с таткото работим в къщи и за съжаление нямаме много време.
Обича и да й рисувам, но вчера докопа едни моливи и сега стената е "украсена". Прибрах ги и ги вадим само като е под наблюдение.
За телевизора съм съгласна. Гледа само Сънчо или нещо друго, но не повече от 10 минути и то не всеки ден.

# 5
  • Мнения: 2 922
При нас играчка номер 1 е кутия с детски инструменти - дрелка, гаечен ключ, чук, болтове, гайки и т.н. Пластмасови, но досущ като истински  Laughing
Голяма инвестиция - играе си с тях много и обича да си ги подрежда обратно в кутията, после пак да ги вади и така.
А иначе отскоро много обича да му разказвам "Варило мишче кашичка, дало на това пръстче... ",  и "Дай, бабо, огънче".
Друга страст е писането с химикали по стари тефтери.
А, и още нещо - имаме едно старо пиано вкъщи - голямо свирене пада!
Има и детско пиано с батерии и различни песнички.

# 6
  • Мнения: 1 512
Ние с Кристина често рисуваме, от лятото досега сме употребили около 4 комплекта моливи, да не говорим за количеството скицници и бели листа.
Друга игра- събираме напр. капачки, копчета, стотинки, боб и пълним шишета от мин. вода или по- големи кутийки- много се кефи да дрънчи с тях.
Правим най- различни фигурки от пластелин, напоследък много й харесва да правим бисквити от пластелин и да храним играчките. Наскоро й купих едно малко кукленско сервизче, Криси прави "аянче" (айранче), чайче и " каенце" (кафенце) и черпи прадядо си, баща си и мен. За бебето прави "няко" (мляко) и го храни.
Обича да разглежда книжки- със животни, напоследък и приказки- напр. Дядо и ряпа, четем, напъъъъъваме се и вадим ряпата, голям смях пада Laughing. Освен това обича да играе с много топки- една такава е напр. хвърляне на топки в леген - мисля, че това трябва да влезе в програмата на олимпийските игри Laughing
Имаме насъбрани камъчета и кестенчета- подреждаме ги и правим къщичка за мишлето напр. или си взима кофичката и лопатката, с които играеше в пясъка и гебе камъните, сипва ги в кофата, после на пода, после пак в кофата..... докато й омръзне...
Има идеи в книгата "501 занимания за деца"- оттам също съм "откраднала" по нещичко, и съм го адаптирала според желанието и интереса на Криси.
Това се сещам засега, ако ми хрумнат още хрумки, ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт