посъветвайте ме

  • 738
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Имам проблеми с овулацията.Чудя се дали цветна снимка да си направя или лапароскопия.Вие какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 4 324
Имам проблеми с овулацията.Чудя се дали цветна снимка да си направя или лапароскопия.Вие какво ще ме посъветвате?

Първо: как се разбра че имаш проблем точно с овулацията? И какви точно проблеми? Сподели повече, за да сме по-полезни!!!
Второ: цветната снимка се прави за да се проследи проходимостта на маточните тръби - няма да помогне при изясняване проблема с овулацията.
Лапароскопия - защо, заради какви съмнения.

# 2
  • Мнения: 21
3 месеца  подред ходих на лекар.С УЗ ме преглаждаше .Първият месец не получих овулация.Всичко вървеше добре до в момента, когато фоликулът ми на десният яйчник продължи да расте и не се спука, а просто изсъхна и маточната лигавица ми беше тънка.Вторият месец имах овулация, много добър фоликул в левият яйчник, но м.лигавица бе пак тънка, беше 7мм. в деня на овулацията, но ето че пак идва ред на десният яйчник, но уви нямаше фоликули,нито на единия яйчник и маточната лигавица -3 мм.-това става 11 ден от цикъла и лекарят ми каза, че просто няма смисъл този месец да ходя пак,няма какво да се гледа.Излезнах разочарована от кабинета и отидох да си взема тест за овулация.Направих теста на 13-14 ден и двата дни беше положителен.Много съм объркана и затова незнам каво да правя- дали цв. снимка или лапаро

# 3
  • Мнения: 4 324
Така както го описваш, според мен е добре първо едни хормонални да направиш. Да видиш съотношението ЛХ:ФСХ и особенно нивата на прогестерна.

Оставам с впечатление, че мислиш че яйчниците се редуват при образуването на фоликули. Няма такова нещо. Има много теми тук из форума - потърси.

А лекаря не предписа ли някакво лечение???

# 4
  • Мнения: 21
Не никакво изследване не предписа.Каза, че иска да види тръбите първо и после, защото аз съм имала 2 аборта преди десет години и може от там да имам някакви проблеми

# 5
  • Мнения: 4 324
Да, хубаво е да се видят тръбите - спор няма, но .... важно е да се открие и реши проблема с овулацията.
Ей сега ми хрумна, може би лекаря ти иска да ти стимулира овулацията. А в този случай е важна проходимостта на тръбите.

# 6
  • Мнения: 2 309
аз лично бих те посъетвала ако не си правила никакви др изследвания да започнеш 1 от хламидията.Поискай от лекаря си да ти даде направление за такова изследване.аз близо 4г правих опити и минах през всички видове процедури.докато не стигнах най накрая до хламидията.Просто нямаше съвестен лекар.Както и да е.Съвета ми е първо това изследване.Правила съм и цветна снимка,но мисля,че не е нужно при теб.Все пак правиш опити отскоро.Пожелавам ти да се радваш на желани резултати и на коледна бременност.С удоволствие бих искала да съм ти полезна. newsm10 EFP

# 7
  • Мнения: 21
Може да имам някакви сраствания от абортите и ако се премахнат от там мисля, че може да се оправи и овулацията.Вие как мислите?Но все пак си мисля няма ли да е по-добре лапаро от цветната,защото ми казаха, че оттам можело всички да се види

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мила, срастванията нямат нищо общо с овулацията. Това са две независими неща. Наистина - пусни си едни хормони първо. Както и спермограма на мъжа - независимо, че при теб има открит проблем. И по нататък даже хламидията може да я пуснеш с микробиологията преди прегледа на тръбите - вече дали ще решиш снимка, хидротурбация или лапаро.

# 9
  • Мнения: 4 324
Може да имам някакви сраствания от абортите и ако се премахнат от там мисля, че може да се оправи и овулацията.Вие как мислите?Но все пак си мисля няма ли да е по-добре лапаро от цветната,защото ми казаха, че оттам можело всички да се види

Даааа, Манго го е казала - срастванията нямат нищо общо с овулацията !!! Дори и да нямаш сраствания, пак си остава проблема с овулацията. С цветна снимка абсолютно нищо не може да се каже за овулацията - тя ще диагностицира проходимостта на тръбите.

Според мен лекаря ти предлага цветна снимка, за да проследи тръбите и да ти каже дали има смисъл от стимулация на овулацията. Но пак според мен, трябва първо да ти се проверят и хормоните, а Манго хубаво е добавила и спермограмата

# 10
  • Мнения: 3 011
А колкото до твоя въпрос, ако аз трябва да избирам ще е лапароскопия. Защото тя дава по точни данни за състоянието ти, както и чрез нея могат да се отстранят евентуално някои смущения като сраствания. Една ендометриоза също може да се установи с лапаро. Та ако си направиш цветна снимка след това може да се наложи и лапаро. Така, че предпочитам направо лапаро. Поне моя доктор ми обясни така нещата. И най елементарно погледнато лапарото е по нов метод => дава по-добра диагностика! Успех миличка!

# 11
  • Мнения: 21
ох,незнам вече и други така ме посъветваха да си направя направо лапаро, но защото аз бях се насочила към цветната снимка дори говорих и с д-р Георгиев от Тина Киркова.Той ме накара да си направя изследване посявка на вл.секерет,но се оказа, че имам бактерий коки и сега ги лекувам.Разбрахме се за следващият месец, но колкото стоя и си мисля пък дали  да не си направя лапаро.Хормоните бях си ги изследвала краю на юни бяха нормални. Там в Тина Киркова правят ли лапароскопия,знаете ли?

# 12
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ако беше пред мен избора, пак щях да предпочета цветна снимка. При нескопосано направено лапаро има опасност от сраствания впоследствие.

# 13
Успокой се за месец-два и премисли нещата. Ходи при един гинеколог и нека той да ти назначава лечение и изследвания. Носи със себе си всички изследвания  направени до момента.
Непрекъснатите прегледи, следене на яйчници и лигавица ще те стресират и натоварят психически. Правенето на бебета  с положителен резултат се постига, когато жената е спокойна.
Първият път бях толколкова уверена, че няма да забременея от първия месец, а след месеци упорито бебеправене, че новината ме посрещна неподготвена. Сега съм подготвена, ... ама-не, миналия месец не бях бременна...
 hahaha даааааа, ама първия път забременях след като се изтягах на плажа по Коледа и Нова година, а сега- няма плаж, няма бебееееееее hahaha

# 14
  • Мнения: 2 309
ЛАПАРОСКОПИЯ И ЦВ СНИМКА СА РАЗЛИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ.ПРИ СНИМКАТА СЕ ВИЖДА ПРОХОДИМОСТА А ПРИ ЛАПАРО ДАЛИ ИМА СРАСТВАНИЯ,КОИТО СПИРАТ ПОДВИЖНОСТТА НА ТРЪБИТЕ.АЗ ЛИЧНО СЪЩО СЪМ СЕ ПОДЛАГАЛА НА ВС ВИДОВЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ ДОКАТО ЕДИН ДОБРОСЪВЕСТЕН ЛЕКАР НЕ МЕ ПОПИТА ЗА ХЛАМИДИЯ ДАЛИ СЪМ СЕ ИЗСЛЕДВАЛА.Т К НЕ СИ ОПИСАЛА ПОДРОБНО СЛУЧАЯ И ИЗСЛЕДВАНИЯТА КОИТО СИ ПРАВИЛА ТЕ СЪВЕТВАМ ДА ПОЧНЕШ ОТ ТАМ.

Общи условия

Активация на акаунт