Почивка на село

  • 6 122
  • 19
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 163
Предполагам, че има теми за селския туризъм, но не можах да намеря това, която търся. Предварително се извинявам, ако се повтарям Simple Smile
За почивните дни за 3-ти Март искаме да отидем в селска къща, където могат да ни приготвят примерно домашна закуска Simple Smile Искаме спокойствие, тишина и чист въздух Simple Smile Търсих в разни сайтове за селски туризъм, но ми се иска някой да ми препоръча нещо изпробвано.
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Непременно идете в Жеравна! Тихо и спокойно, няма шумни кръчми - място извадено от миналото. Всяка къщ апредлага домашно приготвена закуска!

# 2
  • Мнения: 116
с.Боженци - до Габрово -www.bojentsi.com Peace
Били сме в Джелебовата и Парлапановата къщи - през зимата и през лятото.Разкошно местенце! Подобно е на Жеравна.Всички къщи обикновенно са с малки механи - приготвят и храна.А в центъра на селото има уникална кръчма с най-вкусните топли питки със сиренце.....

# 3
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Аз не споменах Боженци, защото в сравнение с Жеравна е по-скъпичко. В жеравна навсякъде почти нощувките са по 20лв.

# 4
  • софия
  • Мнения: 163
Ох, и двете предложения са страхотни, и за Боженци и Жеравна съм чувала много добри отзиви и точно на такова място ни се ходи... Обаче все отлагаме, защото са сравнително далече от София Simple Smile Ще ги разгледам и ще опитам да убедя шофьора вкъщи за там, но той все иска да е по-близичко до София Simple Smile
Благодаря отново Simple Smile

# 5
  • Мнения: 116
По-близо до София -
с.Говедарци /близо е до Боровец/-има малки хотелчета и къщи за гости
www.house-djambazki.com;
www.krusharskatakashta.com/тук механата е с много вкусна кухня/
с.Рибарица - има както хотели, така и малки вилички, къщи - има много оферти винаги.
И двете места обаче са приятни за почивка най-вече с природата - тишина, спокойствие, чист въздух, но я няма атмосферата на Боженци и Жеравна....Ако успееш да убедиш шофьора - няма да съжалявате!Особено през зимата, когато има сняг е много романтично - стари къщи, калдъръми,горяща каминка.....пренасяш се 100 години назад във времето и забравяш за всичко...

# 6
  • Мнения: 10 967
Ето ти един вариант много близо - но имай предвид, че последните 2 км (между селото и къщата) са сериозен офроуд. Това си е направо сред девствената природа, дори от селото е изолирано.
http://www.zasele.com/bg/complex/index.aspx

В Говедарци, в къща Джамбазки бяхме преди 2-3 седмици - хубаво е, доволни сме, но си е семейно хотелче в обикновено село, няма нищо общо с атмосферата на архитектурни резервати като Жеравна, Боженци, Ковачевица... Трявна също е някакъв вариант, макар да е градче, не е село. В Рибарица няма хубава храна - поне аз съм със спорни впечатления от всички ресторанти там, а ходя вече повече от 15 години чат-пат.
 
Жеравна е далечко, да, трябва си каране, но Боженци, Ковачевица, Трявна- не са. Има нелоши места и в Еленския Балкан - аз харесвам Мийковци, но има и други. В Родопите са ми правили страхотни баници, клинове, мекички навсякъде - и Широка лъка, и Гела, и Чепеларе, и Косово... (а и изобщо това ми е любимата планина, така че съм пристрастна).

Като цяло, районът на София не е кой знае колко подходящ за такъв тип туризъм - има силни центростремителни процеси към града от стотина години, хората не са свестни, архитектурната традиция е някаква тъпа, не е като да идеш в Родопите, Стара планина, Странджа.

# 7
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Параход, напълно си права за софийско - манталитета на хората и прочие. Струва си да се бие малко път и да се усетиш .... нормален човек.

# 8
  • Мнения: 189
А защо не някъде из Родопите... Има чудесни места.

Аз мисля да направим 3 дневна обиколка до Кърджали и оглеждам хотели и къщтички в района. На това попаднах на пръв поглед

http://www.zarezan.com/   но при нас ще е съчетано и с риболов  Mr. Green

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
Точно до оградата на "Трифон Зарезан" има страхотна къща за гости.Води се къща за гости №8-село Главатарци.Много чиста, уютна и с много удобства.
За Родопите мога да ви предложа село Равногор.

# 10
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Макар, че засега май няма да възприемете идеята за Жеравна, искам да ви покажа едно чудно местенце http://www.yovinahouse.com/

# 11
  • Мнения: 97
Моето предложение е Копривщица, мисля че е добре като разстояние, а като атмосфера е просто неповторимо. Порови се из сайтовете на къщи за гости. Ние бяхме отседнали в една, където нямаше хазяи и си готвехме сами, не те устройва и затова не давам линк, но в повечето от къщите предлагат и домашно приготвена храна по предварителна заявка Peace.

# 12
  • софия
  • Мнения: 163
Прекрасни сте, благодаря ви!!! Това за Родопите наистина ме впечатли, може би натам ще се насочим. В Равногор бяхме миналия Великден, хареса ми, бяхме в един семеен хотел Борика - много чист, приятен,  храната беше вкусна, а цените  - нормални... Чист въздух, спокойствие...
В Главатраци сме ходили в хотел Главатрски хан. Докато се разхождахме минахме покрай Трифон Зарезан, но не сме влизали и незнам как е... Иначе в Главатарски хан не беше лошо, но цените ми се ториха сравнително височки в ресторанта... наче покрай язовира е много красиво...
Сега започвам търсенето за нещо из Родопите  Hug

# 13
  • Мнения: 189
За този "Трифон Зарезан" някой има ли отзиви. иначе апартамента им е 50 или 55 лв, което е добре, имат и басейнче и механичка, но ще се развам някой да сподели впечатления Thinking


Точно до оградата на "Трифон Зарезан" има страхотна къща за гости.Води се къща за гости №8-село Главатарци.Много чиста, уютна и с много удобства.
За Родопите мога да ви предложа село Равногор.
намерих сайта
http://www.glavatarci.com/gallery.php

изглежда страхотно Hug

Последна редакция: ср, 02 фев 2011, 14:10 от svetlu6ka

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
И е точно както изглежда.Поне така беше преди 2 години.Между другото ние бяхме резервирали апартамент в "Трифон Зарезан", но когато престигнахме, не разбрах по каква причина ни настаниха в тази къща за гости,като закусвахме в хотела и ползвахме басеина му.

Общи условия

Активация на акаунт